Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Авионовини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    На мен не ми е много ясно какви задачи изискват наличието на свръхзвуков/хиперзвуков стратегически бомбардировач.
    С разпадането на СССР и края на студената война не са останали такива. Всеки случай Голямото Грозно Нящу(известно на английски като ВUF или като В-52Н) в настоящия момент върши чудесна работа за всякакви стратегически мисии, за по-малко пари от свръхзвуковия В-1В. Същото предполагам се отнася и за Ту-95МС примерно сравнен с Ту-160.
    Нито могат да ги усетят дъртите щайги(просто при стрелба от рубежа на пуск на ACLM/X-55 когато ракетите влязат в обсега на радар на ПВО щайгите ще са откретали за вкъщи), нито могат да им избягат(полетното време на ракетата ще е под 3 минути в повечето случаи и стратегическите мисии не предполагат стрелба по движещи се цели)
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Единственото, което съм виждал напоследък по темата, е стратегически бомбардировач в ролята на "прехващач". B-1 натоварен с AIM-120, пуска ги и бяга бързо. Но май спряха програмата.

      ПП За B-1R иде реч.

      Comment


        "Камов" стоял у истоков китайского боевого вертолета WZ-10

        Comment


          Интересно, но не е изненада. Същата работа като с J-10 и закупеният проект на Лави от израелците. Това е някаква национална психология, като това с авиацията е само нейно проявление. Дори това да копираш старбъгс вече говори за някаква национална особеност. Старбъгс! За който самите американци казват: "Going to Starbucks for coffee is like going to prison for sex. Sure, you'll get it, but you ain't gonna like it". Или нещо такова. Нямат си доверие тия хора и това е. От въстанието на боксьорите та до наши дни.
          Виждам го и при колегите си. Китайците определено не са бездарни и високомерни като индийците примерно, точно обратното, но винаги търсят някой да им каже какво да направят. Дори когато са взели правилното решение, и прекрасно го съзнават, търсят одобрение и допълнителна проверка. Странни хора. В никакъв случай неприятни, глупави или различни, но определено странни.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment










            Comment


              Мола все пак тук да са новините, има си отделна тема за интересни снимки, например тук - http://forum.boinaslava.net/showthre...2%ED%EE/page13

              Иначе новият Ил-476 изглежда доста добре с този камуфлаж и кабина
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                сутринта видях снимка на 2 паднали хеликоптера в Германия:


                В Берлин полицията е провеждала тренировки за борба с футболните хулигани и двете машини са се закачили във въздуха и са паднали.Резултатът е 1 пилот загинал и няколко ранени.

                Comment


                  KJ-2000 с 24-часови полети: 中国空军 - 南京军区:KJ-2000预警机24小时侦察训练

                  Comment


                    На 97 години си е отишъл един от героите успешно бранили небето над България. О.з. полковник Петър Манолев
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Лека му пръст
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Китай купува 24 самолета Су-35 и 4 подводници от Русия


                        Това е първата за Китай мащабна покупка от Москва от десетилетие.




                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Допълва се още, че се очаква Китай и Русия да засилят сътрудничеството в развитието на военните технологии, като се включат руски зенитно-ракетни комплекси С-400, въздушни танкери Ил-78, транспортни самолети Ил-476 и двигатели 117С.
                          Ето го ключа от палатката. А иначе руснаците са клекнали на много малко самолети. Говореше се за 48, но явно китайците са натиснали за 24 и ладичките за компенсация. А иначе според викито 4-те подводници са уговорени още от миналата година директно от Путин, но до сега не са съобщавали за кого. Японците няма да са щастливи.
                          Както и да е, вероятно всички са доволни. С 24 тежки изтребителя и 4 нови дизеларки сделката сигурно се върти около 3 милиарда долара.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Отдавна се знае за подводниците, пускал съм новината в темата за китайския флот.

                            Сделката по същество е много интересна, защото показва доста дълбоки отношения между страните. Подводниците не просто се купуват, но се обменят технологии. Китайците ще получат руските наработки по обезшумяването, а руснаците ще получат китайските наработки по двигателите. Win-win. Да видим само как ще реагират индийците...

                            Comment


                              Как да реагират. Ще повдигнат рамене. При тях част от границата и спорните зани с Китай са сухопътни а там е важна авиацията. 24 Су-35 няма кардинално да изменят ситуацията, но да, индийците ще ги заболи. Иначе единственият официален договор между Русия и Индия за който знам, касаещ оръжейни доставки за Китай е за Т-50. Руснаците нямат право да го продават на Китай нито сега, нито в бъдеще. Ако там се пипне вече индийците ще нададат страхотен вой и ще са прави.
                              А за ладите какво има да се цупят. Те си получиха цяла ядрена подводница на лизинг и проектират техни(не знам дали с руска помощ), 4 дизеларки какво да ги бъркат.
                              От твоят анализ на ситуацията в южно-китайско море, останах с впечатлението че Японците ще са далеч по-притеснени от ладите отколкото индийците.

                              П.П: Мен ми е интересно дали ще им продадат и джапането със самолетите. РВВ-СД, РВВ-МД и други хубавини, примерно Х-31П, Х-35 от новите. Тогава вече индийците сигурно ще ударят по масата.
                              Last edited by Amazon; 25-03-2013, 23:14.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Значи, проблема с подводниците е малко по-различен. Подобен е на проблема с руските авиационни двигатели в Китай. Индия иска да купи Амури (Лада е названието за руския пазар), но техните въздушнонезависими двигатели вероятно ще са руски варианти на китайските Стърлинги. Следователно или трябва да се правят специални експортни версии, или - колкото и да е парадоксално - да се постигнат някакви тройни споразумения. В момента Китай така изнася самолети с руски двигатели за Пакистан, ако не се лъжа.

                                Иначе самото съотношение на силите Индия/Китай е ясно и не е радващо за индийците. Техния ВПК общо взето с нищо не може да се справи, а морските проекти са на ужасен хал.

                                За джепането предполагам, че по-скоро ще интегрират своето.

                                Comment

                                Working...
                                X