Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Беларус?

    Comment


      das reich ss написа Виж мнение
      Беларус?
      Пак повтарям - не визирам никого от комунистическото пространство. Всъщност ето една малка снимка, на опашките се виждат звездите. Сега вече трябва да е малко по-лесно.
      Attached Files
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Чан-кайшистки Китай?

        Comment


          Не

          Ако сте по-отчаяни може да се направи опит за разпознаване на самолетите, тогава ще е лесно...
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Турция.

            Comment


              Trick question...

              За да не е заредена с комунистически заряд, петолъчката трябва да е била по самолети, които са летели преди 1917 най-рано. Значи най-вероятно става дума за някои европейски ВВС от 1вата световна.

              Но въпроса е капан, така че отговора може да е и нещо от сорта на "Канада", "Мексико", "България" или пък дори "Източна Самоа"

              Comment


                Малко със закъснение се включвам, ама нямам постоянен достъп до интернет. Верният отговор е САЩ!
                If you believe everything you read, better not read.
                Japanese Proverb

                Comment


                  Е, не мисля, че имаше нещо толкова капанесто - логиката на Сизериадор беше правилна

                  Но наградата отива при centara, наистина са САЩ. Ето и една снимка на сащиянски самолет от 1916.
                  Attached Files
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Едната звезда защо е по-закръглена от другата!?
                    Дизайнерите и тогава не са били стока.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      е поне съм познал държавата - 70-80 години кой ти ги брои за грешка

                      Comment


                        Едно питане и от мен - какъв е този самолет? Снимката е от 1913 година.
                        Last edited by ; 29-06-2009, 18:45.

                        Comment


                          asd

                          Eто две тови загадки


                          Подсказка - само една бройка е произведена, друга само е започната. Самолетът е скъп и уникален, но в момента не е в държавата, която го е произвела. Или поне не точно в тази страна. За първи път лети преди около 20 години.


                          Също летял преди двайсетина година, два прототипа създадени, но не е влязъл в производство. Причините за изоставянето на проекта са политически, а не технически.
                          Last edited by beri_cd; 10-12-2009, 20:54.
                          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                          Comment


                            На първата снимка е Антонов Ан-225 Мрия (на украински мрiя означава мечта) е транспортен самолет, клас 1, произведен в Украинската ССР в края на 80-те години на XX век от Авиационния научно-технически комплекс „Антонов“ и понастоящем e най-големият самолет в света. Максималната товароспособност на „Мрия“ е 275 t, с което той е най-тежкотоварният летателен апарат, строен някога. Шестте турбореактивни двигателя създават обща тяга от 1 377 kN, което го прави най-мощния самолет на Земята. „Мрия“ е проектиран и конструиран да пренася съветската совалка „Буран“, но впоследствие е изоставен поради липса на средства на международното летище в град Гостомел. След години престой на земята самолетът е основно реконструиран и през 2001 г. извършва своя повторен „първи“ полет. След тази дата той се използва от украинската компания „Авиолинии Антонов“ основно за изпълняване на поръчки за превозване на извънгабаритни и тежки товари.

                            Comment

                            Working...
                            X