Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Blackburn Firebrand
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #92
      1951 написа Виж мнение
      Blackburn Firebrand
      Eх, следващият път по-сложно...или поне ням ада паствам това дето ме е расмяло...ама е голям бисер де.

      Comment


        #93
        Я аз да се пробвам
        Attached Files
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #94
          IAI Arava
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            #95
            Е, това не беше много трудно. Само дето отначало тръгнах да търся самолет американско производство, понеже нали има два-три американски с подобна компоновка.
            Обаче като не намерих, просто отидох на http://en.wikipedia.org/wiki/Colombian_Air_Force и там го видях.
            Нямах представа, че израелците правят и "истински" самолети: IAI Arava, http://en.wikipedia.org/wiki/IAI_Arava

            Comment


              #96
              Тази компановка я има първи при С-82. След това повторена почти 1:1 при С-119 и в четиридвигателна вариация при Armstrong Whitworth Argosy. Израелците обаче са се вдъхновявали от френския Nord Noratlas, какъвто са имали на въоръжение и доста са харесвали.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                #97
                Лесно, ама много.
                Attached Files

                Comment


                  #98
                  Не112
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #99
                    Не зная дали преди е питано, но да видим (снимки няма да слагам, че бъде твърде очевидно според мен) - всички знаят, че червените звезди се ползват за обозначаване на съветски и руски самолети. Но има ли и друга сила, която да ги е ползвала (не-комунистическа)?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      Не112
                      Интересна машина! Най-голямия конкурент на Бф-109 при избора на Месера на въаръжение. Превъзхдни харктеристики на 112 в сравнение със 109, но много слабата му част е охладителната система (заради нея губи конкурса), поместена в крилете. Иначе 112 е бил нещо невиждано за времето си, но уви не е бил бойно приложим и съдбата му е обречена на забвение.
                      GOTT MIT UNS!

                      Comment


                        Казахстан, Беларус, Тунис, Мароко (с повече въображение може да се каже, че там има червена звезда), Северна Корея, Панама, Китай...
                        абе въпроса сигурно си има елементарен отговор, ама аз като не гознам
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Казахстан, Беларус, Тунис, Мароко (с повече въображение може да се каже, че там има червена звезда), Северна Корея, Панама, Китай...
                          абе въпроса сигурно си има елементарен отговор, ама аз като не гознам
                          Говорех за голяма сила която по принцип не е фен на червени звезди

                          Уви, покажа ли снимка веднага ще се сетите...
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            ескадрилите "агресор" на САЩ ?

                            Comment


                              Да ама не.Не-100 е това.Друго гениално творение на проф. Хейнкел.Той е използван във войната за дезинформация от Гьобелс и с него са подобрени два световни рекорда за скорост.

                              Comment


                                uzi71 написа Виж мнение
                                ескадрилите "агресор" на САЩ ?
                                Агресорите не са с официалните маркировки за страната, а аз имах предвид официалните на редовите самолети.

                                Още една подсказка - червената звезда (на моменти си изглежда като класическа петолъчка) се е ползвала в началото на съществуването на тези ВВС. От което може дори да се направи изводът, че едва ли е била натоварена със символиката която има днес
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X