Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Искам да напомня, че темата е за загадки, а не за изясняване колко кадърни технически са определени нации. След този пост всичко различно от темата ще се трие.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #77
      Attached Files
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #78
        P12 Lysander . Много забавен самолет (в чисто графичен смисъл). Преди да се възползвам от услугите на Фотошоп (леко осветяване), ми се стори, че това отзад е нещо като вертикално витло, затворено в пръстеновиден предпазител, което ми се стори много интересно. Но се оказа, че е кабина с 4 картечници.

        Comment


          #79
          Добре, позна, но аз пак ще питам:
          Attached Files
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #80
            Явно си попаднал на страницата http://www.fortunecity.com/tattooine...120/index.html

            Comment


              #81
              Не, но както и да е - пак съм разкрит. Самолетът се казва Vedo Villi, от 1911 г. и дори е летял!
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #82
                Хубав и лесен за познаване самолет

                Comment


                  #83
                  Hawker Sea Fury, не виждам какво му е хубавото
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #84
                    Hawker Tempest?

                    Comment


                      #85
                      das reich ss написа Виж мнение
                      Hawker Tempest?
                      Доста след Темпеста е и е морски самолет. Иначе си на прав път - родословието му е от Темпеста
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        #86
                        Нито един от вас не е прав, особенно този дето не вижда красотата нс Сии Фюри.
                        Как да е има нещо общо между двата но не много

                        Comment


                          #87
                          f8f ?
                          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                          Comment


                            #88
                            tonev написа Виж мнение
                            f8f ?
                            Изобщо не прилича, така като го гледам.
                            И айде по сериозно, загадката е много лесна, пък и на снимката се виждат поне 3 машини, демек не е някоя съвсем опитна изгъзица.

                            Comment


                              #89
                              Typhoon?

                              Comment


                                #90
                                das reich ss написа Виж мнение
                                Typhoon?
                                Тоя дето е Еврофайтър или онзи дето е с редови двигател ??
                                Иначе има сума очвеидни признаcи водещи до препдоложенито че машината може да е британска, като с епочне от камуфлажа, та през обознченията та до характерните двигател и оръдия...но дали е така?

                                добавка: британските (ако самолетът е такъв) серийни самолети не са чак толкова много, та ако ги давате подред все ще се оцели, нищо че някой изобщо няма да приличат на загадката.
                                Иначе ето това като четох и ме напуши страшен смях:
                                Причиной этого, возможно, было не недоверие командования к ххх, а наоборот, осознание его достоинств. В те годы многим представлялось вполне вероятным начало Третьей мировой войны, в которой "западным демократиям" придется сражаться с СССР. Ввиду того, что основной удар русских будет направлен на Западную Европу, их флот тоже не останется в стороне и попытается перерезать трансатлантические коммуникации. Вот тут-то, чтобы справиться с красной армадой, Королевскому флоту и пригодятся самые современные его ударные самолеты, а в начале пятидесятых эту роль продолжал удерживатть за собой хххх
                                Няма такъв виц просто.
                                Last edited by Gaden Gogi; 14-05-2009, 13:21.

                                Comment

                                Working...
                                X