Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка - що е това?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Извинявай не съм го прочел правилно малко съм сънен
    не е лави

    Comment


      Фотошоп!!!
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        ммм не е фотошоп

        предавате ли се?

        Comment


          Не знам кой е ,но не е Лави със сигурност

          Comment


            давам ви хинт погледнете основните стойки на колесника те достатъчно издават националността на самолета

            Comment


              Снимката е фотошопната, защото на първия фрагмент, там където трябва да пише DANGER на въздухозаборника е заличено и то най-вероятно от теб. Освен това, да носи 6 ракети Sparrow ми се струва малко вероятно. Други елементи, също не се връзват
              Коя година е първия полет на този "самолет"?
              If you believe everything you read, better not read.
              Japanese Proverb

              Comment


                И аз се съмнявам много да е реален самолет, 6 спароу и 4 сайдуиндъра са множко. Още повече че не се вижда как са закрепени сайдуиндърите, как не хвърлят сянка върху фюзелажа въпреки че слънцето грее откъм снимащия и как най-вече под тях се вижда нещо като клапи или отвори. Но все пак искрено се надявам за доброто на пико снимката да е на реален самолет, нямам никакво намерение да толерирам летящи чинии точно в тази тема.

                Междувременно ето и един интересен самолет от мен, поне на външен вид ми е точно като от комикс
                Attached Files
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  1968 - 1970 е годината ама дали е летял и да и не пак подсказка

                  Comment


                    добре хайде то се видя че няма да можете да го познаете
                    това е Vought Модел 507 или по точно натуралния макет понеже прототипи няма
                    (проекта е от 1968-1969) това е предложение то на Vought по програмата VFX в което победител става Grumman с така известния Tomcat
                    самолета е с изменяема стреловидност на крилото (както и всички останали предложения по програмата)


                    Comment


                      Днес имам малко повече свободно време и забелязах, че тази тема нещо стои занемарена.
                      Относно самолета на Пилот - кабината показва, че става въпрос за скоростен самолет. Не е изтребител, не се вижда и бомбова шахта и е малко вероятно да е бомбардировач. За сметка на това, се вижда астрокупол, което е индикация, че самолетът трябва да има голяма далечина на полета. Най-логичният извод е, че става дума за разузнавач. Въпреки, че от машината очевидно се изисква възможно най-висока скорост, самолетът е витлов. Това показва, че става въпрос за самолет, летял в самата зора на реактивната авиация - до 1950 г. Съдейки по размаха на крилото, самолетът трябва да е и височинен.
                      Излиза, че търсим скоростен, височинен разузнавач, с голям радиус на действие създаден от края на войната, до 1950 г. Имам и подозрения, че става дума за американски самолет.
                      На www.airwar.ru погледнах американските разузнавачи от 1946та нататък, като гледах основно по-неизвестните. Бързо стигнах до - http://www.airwar.ru/enc/spy/f12.html
                      Готина загадка, тия дни, ако имам повече време ще измисля и аз нещо.
                      P.S Пико ще го помоля, да не се прави на интересен с разни макети и проекти, защото ако знае колко проекта имам в ученическите си тетрадки, свят ще му се завие.
                      If you believe everything you read, better not read.
                      Japanese Proverb

                      Comment


                        Авиацията не е само самолети и вертолети, а преди всичко личности. Затова реших като загадка да пусна не летателен апарат, а човек.
                        Ето нещо по-лесно като за начало. Кой е човекът най-вдясно на снимката, със светлия костюм?
                        If you believe everything you read, better not read.
                        Japanese Proverb

                        Comment


                          Усмихнатият Ал?

                          Comment


                            E, няма толкова конски зъби
                            If you believe everything you read, better not read.
                            Japanese Proverb

                            Comment


                              Курт Танк.

                              Comment


                                Мда, май наистина беше доста лесно
                                If you believe everything you read, better not read.
                                Japanese Proverb

                                Comment

                                Working...
                                X