Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ракетите "Стингър"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Доколкото знам в първата част на полета изстреляната ракетата лети само по направленето по което е изстреляна от стрелеца с помоща на двуплоскостен стабилизатор а в последната фаза се оринатира по топлинното излъчване от летящата цел а самото поразяване е с осколки.

    Comment


      #17
      --

      Двуплоскостен стабилизатор ?
      Стабилизаторите са 4 броя с отклонение от централната ос на 1.5 градуса - за предаване на въртеливо движение спрямо оста.
      След жироскопа са управляемите рули- 4броя , управляеми от автопилота.
      На стрелби в които учасвах през 1990 г - резултатите бяха впечетляващи.

      Comment


        #18
        Aleksander написа Виж мнение
        Доколкото знам в първата част на полета изстреляната ракетата лети само по направленето по което е изстреляна от стрелеца с помоща на двуплоскостен стабилизатор а в последната фаза се оринатира по топлинното излъчване от летящата цел а самото поразяване е с осколки.
        FIM-92 ли това? Там не са точно осколки. Ракетата има подготвени поразяващи елементи с формата на кубчета.
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #19
          Като , чета 18

          Като , го чета , това явно са КУБЕТИ.
          Друго е мойто момче , като дойде времето , ще ти кажа.

          Comment


            #20
            iast написа Виж мнение
            Като , го чета , това явно са КУБЕТИ.
            Друго е мойто момче , като дойде времето , ще ти кажа.
            Не претендирам за точност, не съм държал FIM-92 така, че ако имаш какво да кажеш, с радост ще го чуя още сега. Toва за кубчетата ми беше попадало в една руска статия за стингърите в Афганистан.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #21
              ---

              Като не предендираш за точност , защо пишеш глупости .
              Прочел в списание на руски - научи руски тогава.

              Comment


                #22
                iast написа Виж мнение
                Като не предендираш за точност , защо пишеш глупости .
                Прочел в списание на руски - научи руски тогава.
                Заяждаме ли се що ли? Ако имаш какво да кажеш - кажи го. Вярвам всички с радост ще научат нещо. Ако ли не - по-добре да не занимаваме хората с мойте езикови умения.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #23
                  казах , когато му дойде времето.
                  много си малък , засега , мойто момче.

                  Характеристиките на Игла , Игла 1 са по-добри , в сравнение със Стингер.За него да си чувал да се използва последните 13 години. Спрян е от производство. ЗАЩО?
                  Защото ...
                  Last edited by messire Woland; 01-03-2009, 17:58.

                  Comment


                    #24
                    iast написа Виж мнение
                    казах , когато му дойде времето.
                    много си малък , засега , мойто момче.
                    Приемам, че просто нямаш какво да кажеш, освен може би че главата на ракетата е 3 кг. ОФ с подготвени поразяващи елементи(т.е. да потвърдиш написаното от мене), за формата няма да спорим - може и да не са кубични, просто аз нещо да не съм допрочел.
                    Много ти по здрави. Сега отивам да си поиграйкам на войници, че съм още "мъъъничък"

                    пп.
                    За него да си чувал да се използва последните 13 години
                    Аха. Чувам от разни хора, че се ползва даже и в един нашенски род войска за Point Air Defence на салове, корита, канута и друг плавсъстав или както там му викат "батковците"
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      Ще ти кажа , най малкото - ИГЛА работи с електронен планшет на оператора.

                      За теб до ТУК.

                      Comment


                        #26
                        Пет минути да ви остави човек и веднага почвате кавгите

                        Comment

                        Working...
                        X