Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Super_Hornet написа Виж мнение
    Ми те част от тях нямат никакви контейнери, ама вярата в джуджетата, вероятно наследена по семейно-комунистическа линия води до подобни жалки опити за заяждане.
    Продължавай да списваш за джуджета и кафета, а междувременно може и да понаучиш материалната част.
    Култова реплика - "Учите матчаст!" Само, че аз отдавна не се впечатлявам от нея...
    Самолетите, два по два, към горе - долу към датите на влизане на въоръжение на руските образци:

    Самолет: F-111D
    Година на приемане на въоръжение: 1972
    Наличие на радар за целеуказване: Да
    Бомбомятане по данни от радара: Да
    Управляеми ракети въздух - въздух: Да
    Управляеми ракети с полуакт. галава за насочване: Да
    Управляеми ракети въздух - земя: Да
    -Радиокомандно насочване: Да
    -Лазерно насочване: Да
    -Възможност за ТВ следене/насочване: Контейнер
    Възможност за полет със следене на терена: Да
    Възможност за следене на терена на автопилот: Да
    Оптико - електронен комплекс: Контейнер
    FLIR: Контейнер
    Лазерен подсвет: Контейнер
    Собствен лазерен подствет: Контейнер

    Самолет: Су-24 /първия, не "М"/
    Година на приемане на въоръжение: 1973
    Наличие на радар за целеуказване: Да
    Бомбомятане по данни от радара: Да
    Управляеми ракети въздух - въздух: Да
    Управляеми ракети с полуакт. глава за самонас.: ---
    Управляеми ракети въздух - земя: Да
    -Радиокомандно насочване: Да
    -Лазерно насочване: --- /още няма Кайра/
    -Възможност за ТВ следене/насочване: Да /много условно - още няма Тубус 2/
    Възможност за полет със следене на терена: Да
    Възможност за следене на терена на автопилот: ---
    Оптико - електронен комплекс: Да
    FLIR: ---
    Лазерен подсвет: --- /още няма Кайра/
    Собствен лазерен подствет: --- /още няма Кайра/

    Самолет: А-6Е
    Година на приемане на въоръжение: 1971
    Наличие на радар за целеуказване: Да
    Бомбомятане по данни от радара: Да
    Управляеми ракети въздух - въздух: ---
    Управляеми ракети с полуакт. глава за самонас.: ---
    Управляеми ракети въздух - земя: Да
    -Радиокомандно насочване: Да
    -Лазерно насочване: Да
    -Възможност за ТВ следене/насочване: Да
    Възможност за полет със следене на терена: Да
    Възможност за следене на терена на автопилот: Да
    Оптико - електронен комплекс: Да
    FLIR: Да
    Лазерен подсвет: Да
    Собствен лазерен подствет: ДА

    Самолет: МиГ-27/МиГ-23БМ/
    Година на приемане на въоръжение: 1976
    Наличие на радар за целеуказване: ---
    Бомбомятане по данни от радара: ---
    Управляеми ракети въздух - въздух: Да
    Управляеми ракети с полуакт. глава за самонас.: ---
    Управляеми ракети въздух - земя: Да
    -Радиокомандно насочване: Да
    -Лазерно насочване: Да
    -Възможност за ТВ следене/насочване: Да/много условно - още няма Кайра/
    Възможност за полет със следене на терена: ---
    Възможност за следене на терена на автопилот: ---
    Оптико - електронен комплекс: Да/условно - още няма Кайра/Корекция - въобще няма!
    FLIR: ---
    Лазерен подсвет: Да
    Собствен лазерен подствет: Да/само ракети - още няма Кайра/

    Нека носенето на вода от девет кладенеца, верятно наследено по семейно - комунистическа линия, започне сега!
    P.S. Данните съм ги ровил от airwar.RU, даже не съм си правил труда да сверявам със западни източници...
    Last edited by bruchpilot; 22-01-2016, 16:00.

    Comment


      Чиче, не си на партийно събрание, майна!

      Така че, ако си решил да пробваш 5-ка на омразата с РУ/ВРУ, си объркАл и темата, и опонента.

      п.п. Почвай сега с плюенето.

      Comment


        С нищо не се почва, просто дадох Су-24 и МиГ-27 като примери защото към началото на 90те те са съветските тактически самолети с най добри оптико елекронни прицелни комплекси.

        Иначе на всеки е ясно, че е полето на обзора на оптико електонния прицел се разширява значително когато е поставен в подвижна платформа, за това дадох и пример с Pave Tack на F-111 и TRAM на А-6 .

        Леко учудващо е, че при Су-34 са използвали вграден прицел, виж еволюцията при Торнадо например.

        За 26 год. един аналог на LANTIRN не съумяха да направят..

        Comment


          Някой има ли идея защо на F-15E, никога не е интегриран вътрешно ОЛС и инфрачервен прицелен комплекс? И той подобно на F-16 използва LANTIRN и по-късно Sniper XR. Да, те са си прекрасно интегрирани, получават данни от радара и прожектират на HUD-а, но са контейнери.

          За F-16 е ясно - самолета е малък за да му бутнат такова нещо. Даже съм чел по форумите американски пилоти се оплакват, че като накачулят пепелянката с тия два големи контейнера и му падат летателните характеристики.
          Такъв проблем с F-15E няма, и без това е наблъскан с много електроника и утежнен спрямо F-15C, защо не са му пъхнали вътре и един LANTIRN вместо да хабят два пилона(един за прицелния и един за навигационния контейнер) и да прецакват аеродинамиката?

          Иначе ако погледнем последните поколения самолети оптимизирани за В-З задачи, те си имат вградени оптични системи. Например при F-35. Донякъде и при руският отговор на F-15E - Су-34. Пиша донякъде, защото не знам дали оптичната система на Су-34 подържа навигация и следене на терена. ИМХО като гледам какъв и е обзора, е по-скоро само прицелен комплекс.
          Last edited by Amazon; 22-01-2016, 16:26.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Като имаш компактен прицелен контейнер не ти трябва да интегрираш системата в самолета освен ако не е нискозабележим.

            И зависи от планера при F-15,F-16 и Рафал и Грипен контейнера се поставя на отделен пилон докато при F-18 и други самолети се поставя на оръжеен пилон.

            А и в последно време взеха да критикуват EOTS на F-35 защото била остаряла в сравнение с последното поколение прицелни контейнери.

            Comment


              Може и причината да съвсем банална - например няма достатъчно място. Ако за да го натъпчат се изисква промяна на конструкцията сигурно им е по - евтино да карат така. А и модулността не е за подценяване - когато ти трябва си слагаш, когато не ти трябва го махаш и пестиш парите на данъкоплатеца

              Comment


                bruchpilot написа Виж мнение
                Може и причината да съвсем банална - например няма достатъчно място. Ако за да го натъпчат се изисква промяна на конструкцията сигурно им е по - евтино да карат така. А и модулността не е за подценяване - когато ти трябва си слагаш, когато не ти трябва го махаш и пестиш парите на данъкоплатеца
                Вероятно си прав, но все пак орела е голяма машина. Като гледам какво направиха с "тихият орел" определено е възможно, но явно никак не е евтино.

                SkyShadow написа Виж мнение
                Като имаш компактен прицелен контейнер не ти трябва да интегрираш системата в самолета освен ако не е нискозабележим.
                Прочети какво съм написал. Контейнерите не са копактни. Американски пилоти се оплакват, а те ако не знаят не знам кой. При F-16 се усещала сериозна разлика в летателните характеристики. При Ф-15 - не, или поне аз не съм срещал оплаквания.

                SkyShadow написа Виж мнение
                А и в последно време взеха да критикуват EOTS на F-35 защото била остаряла в сравнение с последното поколение прицелни контейнери.
                Може ли малко подробности за това? То за тая система много не се знае, освен видимата част под фюзелажа, те вече я критикуват Даже на сайта на Локхийд до скоро нямаше много. От инфографиките със снимки на изображения генерирани от системата поне на мен ми изглеждаше много впечатляваща. Не съм виждал нищо подобно. Да не излезе тази критика, като оная за "битката" БВБ между F-16 и F-35 дето после се оказа не компютри а компоти.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  " Американски пилоти се оплакват, а те ако не знаят не знам кой"

                  Ами на Грипен и Рафал май не се оплакват.


                  "Може ли малко подробности за това? То за тая система много не се знае, освен видимата част под фюзелажа, те вече я критикуват Даже на сайта на Локхийд до скоро нямаше много"

                  Не, че нещо ама да четеш от сайта на LM е все едно четеш от агенция ПИК

                  http://www.thedailybeast.com/article...lder-jets.html

                  Comment


                    "БВБ между F-16 и F-35 " тогава бяха използвали спарка с ДГР, иначе един Block 30 с по нов мотор, НСЦ Scorpion и AIM-9X Block II ще създаде проблеми дори на МиГ-29 и Су-27/30 камо ли F-35.

                    Comment


                      SkyShadow написа Виж мнение
                      "БВБ между F-16 и F-35 " тогава бяха използвали спарка с ДГР, иначе един Block 30 с по нов мотор, НСЦ Scorpion и AIM-9X Block II ще създаде проблеми дори на МиГ-29 и Су-27/30 камо ли F-35.
                      А пък един X-Wing какво може да направи...

                      SkyShadow написа Виж мнение
                      Не, че нещо ама да четеш от сайта на LM е все едно четеш от агенция ПИК

                      http://www.thedailybeast.com/article...lder-jets.html
                      Не че нещо ама индийското журналистче списало тази ЕЖК статия, не ми изглежда да разбира много от авиация. Освен това цитира мнения на анонимни източници. Вестник "Шок" в авиационен формат. Поне да си беше направил труда да види кога е започнала разработката на Sniper, барем му просветне малко.
                      И не знам какъв е този митичен "инфрачервен маркер", но размислите му на тема дали и как EOTS подлежи на развитие са си негови измислици.
                      А категорични изявления от рода на "F-35 изобщо не става за CAS", хич не всяват уважение.

                      П.П: Малии - аз сега видях какво представлява сайта. Основно разследват живота на Уил Смит и Ами Шуимър

                      Ами на Грипен и Рафал май не се оплакват.
                      От какво да се оплакват при почти нулев боен опит и шепа самолети. Аз въобще не знам дали Рафал ползва LANTIRN? На Gripen май е интегриран, ама дали летят с него...
                      Last edited by Amazon; 22-01-2016, 23:27.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Block 30 е най маневрената модификация на F-16 за това съм го дал като пример.

                        При EOTS основната критика е, че не може да се '' Ъпгрейдва'' толкова бързо както контейнерните прицелни системи, факт. И във въпросния сайт списва и Бил Суитман от време на време.

                        Грипен и Рафал ползват прицелни контейнери които като маса и габарити са аналогични на прицелния контейнер при LANTIRN и май нямат проблем.


                        Тук основния въпрос беше защо братушките до сега нямат някакво що годе действащо подобие на прицелен контейнер за тактически самолет, виж при хеликоптерите се справят.

                        За БЛА да не отваряме дума, че там и китайците взеха да дърпат по напред.

                        Comment


                          "инфрачервен маркер"
                          Има се предвид LLDR или подобна система с която войските на земята насочват лазерно управляеми боеприпаси.

                          Comment


                            Block 30 е най маневрената модификация на F-16 за това съм го дал като пример.
                            Пример за какво? Ти съвсем го обърна на чат. А Ф-16 с двата прицелни контейнера и два за РЕБ(ако имаше) ще е маневрен като тухла. Все неща които някой самолети си имат вградени. И успех да намериш чист блок 30...пък и двигателя викаш ще му сменяш?

                            "инфрачервен маркер"
                            Има се предвид LLDR или подобна система с която войските на земята насочват лазерно управляеми боеприпаси.
                            ОЧЕИЗВАДНО е какво се има предвид и очевидно автора не го знае. За това съм ти сложил "инфрачервен маркер" в кавички.

                            При EOTS основната критика е, че не може да се '' Ъпгрейдва'' толкова бързо както контейнерните прицелни системи, факт.
                            И какво го прави "факт"? Това че така ти се струва на теб, не е факт. Няма как да знаеш примерно какво изисква смяната на матрицата с по-чуствителна. Отделно доста често основните ъпгрейди са чисто софтуерни.

                            Грипен и Рафал ползват прицелни контейнери които като маса и габарити са аналогични на прицелния контейнер при LANTIRN и май нямат проблем.
                            Абе стига с това "май", тука не е кръчма. Какво "май" са мислели или не пилотите на тези самолети и да беше врачка пак нямаше да го знаеш. Отделно че явно ти се губи фактологията кой какво ползва и разработва. Спирам да ти отговарям, че май е загуба на време...
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Преди няколко дена мярнах в руски блог новина, че немските Торнадо не можели да летят през нощта, защото осветлението в кабината билo твърде силно и заслепявало пилотите. Подминах го, защото след Су-24 и онзи Бърк в Черно море всичко може да се прочете в такива блогове.
                              Да ама днес същото го прочетох в авторитетни немски издания. Тези Торнадо, които са пратили в Инджирлик, наистина не летели през нощта. Говорител на МО казал, че наистина имали "малки технически проблеми" свързани с осветлението в кабината, които ще изправят, а междувременно просто нямало нужда от нощни полети и затова не летели. А същевременно този проблем си го има много отдавна и пилотите, които е трябвало да летят на нощни мисии в Афганистан след 2007ма, са "оправяли проблема" с подръчни средства като картон.

                              След като го прочетох втория път, единствената възможна реакция разбира се беше
                              Last edited by Sharana; 24-01-2016, 01:33.

                              Comment


                                Това за осветлението в кабината е леко казано странно при положение , че силата на светлината от приборите били те аналогови или диспей може да се регулира.

                                По интересното е с какви разузнавателни контейнери работят немците.
                                И дали ползват някаква модификация на това :



                                Amazon, ставаше въпрос, че в днешно време няма особен смисъл да се интегрира оптико елекронен комплекс в ЛА освен ако не е ниско забележим.

                                Comment

                                Working...
                                X