Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Средновековно въоръжение

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Бърз въпрос:
    С какво се обясняват големите загуби в битки, в които и двете страни не разполагат с достатъчно подвижни войски (например лека конница) за да осъществят ефективно преследване на бягащия противник :o ?
    Мда , а и описаното предполага бой между две армии съставени само от пехота, при това биеща се в плътен строй... Мисля, че средновековния бой не се изчерпва с това. Никак даже

    Пожелайте ми повече свободно време :lol:
    Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

    Comment


      #17
      Kажи кои битки конкретно и ще ти отговоря
      А иначе разбира се, че не се изчерпва с това, даже описаното се случва доволно рядко, просто този момент ни е най-неясен. Ефектът и методиката на кавалерията да кажем ни е каде по-известен. А за отворения строй - това минава вече в съвсем друга категория, не в тази на "pitched battle". Това са леки "нерегуларни" части, които се бият в отворен строй (да кажем сарацините, които при това са и професионална армия, отварят доста трудности на рицарите). Все пак цялата военна практика на западна Европа се базира на плътния строй.
      И ти пожелавам много време
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        искате ли вече средновековен форум?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Тук и аз ще се включа съвсем за кратко.По нататък още от мен.
          Сър Грей искам да те поправя мъъъъничко.
          Ти си се шматкал цял ден облечен не с гладиус сигментата ами с ЛОРИКА СИГМЕНТАТА.На латински ризница се нарича лорика.Сигментата, ясно защо.
          Гладиус-а е късият меч.
          Но за Римсото оръжие друг път.А колкото до армиите през средновекивието.На запад нищо не са имали като организация и структури.Мисълта ми е през ранното средновековие.Западна Европа е тънела в мрак.Била е раздробена на малки феоди.водели са се между феодални войни.
          Докато Източна Европа е била съвсем различна.нека само да проследим двубоят между Византия и България.И двете страни участват с доста големи армии........
          Сега ще ме извините ,ама бързам.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #20
            Originally posted by "Imperial Friedrich"

            искате ли вече средновековен форум?
            Да :tup:
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #21
              Парабелум, 10х, разбира се, че ставаше дума за лорика. lapsus klavituriae
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #22
                Трябва от време на време да се поправяме,защото голяма част от електората не разбира за какво се говори ,а и могат да си направят грешни изводи и заключения
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #23
                  аа, тука има аудитория но не и електорат, поради простия факт че няма какво да се избира
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #24
                    Привет Драгони Меч на Исляма ,
                    Как си? Жалко че не ни дадоха да ги ступаме християнските кучета в Кастилия и Леон
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #25
                      :twisted: Ехеее! Колко малък е света! Привет брате по оръжие!
                      Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                      Comment


                        #26
                        Може ли да вметна една мисъл в тази прояесионална дискусия? Бъкел не разбирам от темата, но въпреки това ще се искажа

                        Според мен най-ефективното пехотно оръжие от Късното средновековие е алебарадата. Защо? Защото в Medieval: Total War алебардистите мачкаха всичко, дори Рицари Конници
                        Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                        Comment


                          #27
                          Започваме подред . Първо : благодарности на Фридрих за тоя Форум , от кога чакам нещо за Средновековието .
                          Второ :
                          Парабелум , ЗАМЪЦИТЕ РУЛЗЗЗЗ ! А БЪЛГАРСКИТЕ ....ДВАЖ ПОВЕЧЕ .
                          Ама да те питам какво мислиш за Испанските крепости , според мен те са много качествени ( най-добрите според мен ) . Кажи си мнението и после ще го обсъдим .
                          Трето:
                          Уханов , Меdieval е великолепна игра ( тук бих те попитал - а Играл ли си Shogun : Total War ? ) , a alebarda-та е превъзходно оръжие за конница , както и всяко от разряд - копиеобразни ( не съм и чувал за такъв термин , но от сега нататък го въвеждам ) . Тук влизат и прословутите куки на Цар Калоян , с които са смазани латинците от 4-ят кръстоносен поход . Какво ще кажете да поговорим за тази Битка , а ?
                          Четвърто :
                          Грей , Голъм , знаете ли мисля че нещо всички мешаме нещата . Дайте да сложим някакъв ред . Зарежете Античността - ТУК ВЛАСТВА МРАКА ! Средновековието ! Дайте да сложим ред . И аз ще го направя с пускане на нова тема .
                          Ами това е от засега при повече време , ще има и инфо.
                          :tup:
                          "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                          Comment


                            #28
                            Маршале, според мен най-високо ниво на защита (леле какъв израз ) имат късносредновековните френски крепости. Колкото до победата на Калоян над кръстоносците, не ще да е било до куките :lol:
                            Сержанте, много прибързани заключения правиш и то на базата на една ИГРА. Макар и много добра игра. Ако искаш можем да се срещнем и да ти покажа едно две нещица на Medieval Total War :twisted: "Алебардиерите" съвсем не са The Ultimate Unit .
                            Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                            Comment


                              #29
                              Най-масивните и "с най-високо ниво на защита" са замъците на кръстоносците в Палестина. Тия просто са правени с една единствена цел - да издържат на обсада, докато замъците във Франция са все пак и "къщи" на феодалите и се развиват постепенно, което води донякъде неосмислени "дизайнерски" решения. В Англия са доста добри така наречените Royal Castles, строени по поръчка на кралете на стратегически пунктове. Но разбира се навсякъде има красоти на фортификационното изкуство.
                              (но само като погледна Krak de Chevaliers и направо ми се ще да хвана меча и юруууш!! )
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #30
                                МОмчета...Испанските замъци за върхът на архитектурата и прецизността ! Това е моето мнение ! :tup:
                                "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                                Comment

                                Working...
                                X