Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новото поколение руска бронирана техника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Танковете на база Армата ще постъпят на масово производство през 2016 г., изпитанията ще бъдат завършени през 2015 г., в момента се сглобяват три машини на базата на Армата.

    По словам генерального директора ОАО "НПК "Уралвагонзавод", сейчас создаются три действующих образца на базе унифицированной тяжелой бронеплатформы "Армата".

    Comment


      КАМАЗ-53949
      Click image for larger version

Name:	c9n2P.jpg
Views:	1
Size:	334.8 КБ
ID:	538056

      Comment


        БТР-ВВ
        (ВПК-3924)




        Волк 1
        (ВПК-3927)

        Comment


          Това последното някаква командна машина ли е?
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Не, макар че може да има и такива варианти. Модулна е, има и вариант с три оси.

            Comment


              Малко повече инфо за Коалиция-СВ и новият вариант на Мста.

              Сетевое издание "Информационное агентство "Вестник Мордовии"

              Comment








                Comment


                  Защо ли си мисля, че накрая ще си карат с бойния модул от БМП 3 Click image for larger version

Name:	348638_original.jpg
Views:	1
Size:	253.4 КБ
ID:	538574

                  Comment


                    1. това на снимката не е бойният модул от БМП-3, нито Бахча-У.

                    2. Може и да има вариант с такъв модул и по-тежко въоръжение, но той променя коренно нещата - посочената по-горе Епоха е дистанционно управляем модул, като всъщност не влиза в десантното отделение (обемът под него може да се ползва свободно от десанта, докато при купола на БМП-3/Бахча АЗ и боеприпасите са там и достигат до дъното на корруса).

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      1. това на снимката не е бойният модул от БМП-3, нито Бахча-У.
                      Това е някакво фенско моделче, това е ясно. Едва ли обаче не мислят за някакви подобни варианти поне за износ. Пък и от тези табла трябва да се разбира, че чак към 2020 ще имат боен модул с по-тежко оръжие (57 мм май), което ми изглежда станно.

                      Comment


                        Чудя се за колко време автозареждачката зарежда снаряд?

                        Comment


                          Чудя се за колко време автозареждачката зарежда снаряд?
                          Зависи от конкретния механизъм, така че е добре да се уточни кой точно (на коя машина). Аз съм попадал на някакви данни в Интернет за някои АЗ. Допълнително (в зависимост от устройството на АЗ) зависи от това каква част от боекомплекта е изразходвана, какъв снаряд е необходим и такива неща.
                          Да речем, тук има информация за АЗ на Т-64/Т-80, а тук - за Т-72/Т-90. Както ще видиш, дадено е време между 6 и 13-15 секунди, в зависимост от ситуацията (т.е. средно ще е 8-10 секунди).

                          Сун Дзъ, вероятно нещо е направено по въпроса, защото системите за активна защита използват радари за засичане на атакуващите боеприпаси, а антените им са "отгоре". Да речем, тук , тук и тук има информация и снимка на радара на "Арена". Както се вижда, самата система с радара е открито разположена над купола (а при другите може да се разполага по бордове и на други подобни места).
                          Вероятно радарната "станция" има някаква устойчивост поне на "стихиите", но изглежда, че основният недостатък (може да се извади от строя, вероятно с куршуми или шрапнели) се осъзнава, защото на следващото "поколение" - "Заслон" като "отстранен" недостатък е даден:
                          Размещение массивного плохо защищенного радара на крыше башне, что повышает заметность танка, и делает всю систему бесполезной в случае поражения радара.
                          предполагам, че отстраняването на този недостатък е в основната на по-новите разработки, за които се говори в темата.
                          Last edited by gollum; 29-01-2014, 10:50.

                          Comment


                            При модернизираната Арена-Э огромният носител на няколкото антени за кръгов обзор вече го няма. налице са няколко, значително по-добре защитени антени, като системата запазва възможността си за действие при унищожение/повреда на която и да е от тях.
                            в проект



                            и в желязо, има значителни промени от проекта








                            ПП - Заслон не е следващо поколение спрямо новите модификации на Арена, а спрямо Дрозд. Той е пряк конкурент на Арена, Трофи и прочее. Но обсъжданото тук ново поколение руска бт има и ново поколение КАЗ-ове, със значително повишени х-ки. Засега само това се знае (е, вероятно са с рлс антени с афар)
                            Last edited by кало; 29-01-2014, 13:54.

                            Comment


                              Интересно интервю, в частта му за перспективните разработки, на зам-шефа на Уралвагонзавод. Накратко, завършена е опитно-конструкторската работа по Армата и по новата САУ Коалиция. На етап изпитания са. Подчертава модулнотта на платформата Армата. Машините ще бъдат официално представени през 2015-та, като се планира на парада за 9-ти май тогава да минат танк, "бойна машина" (не знам какво има предвид) и тежка БМП на базата на Армата. Говори се за много значително нарастване на бойните възможности на танка Армата по всички параметри (подвижност, огнева мощ, защитеност) спрямо предишното поколение. Има и други интересни нещица, включително и за перспективите към стоящата в момента на въоръжение техника (загатва се за модернизация на Т-90 по модела на Т-90СМ, като се подчертава, че той е все пак за износ)






                              част от споменатите неща:

                              Т-90А, стоящ на въоръжение сега:



                              Т-90СМ




                              Вероятният външен вид на 152мм САУ Коалиция



                              Куполът и АУ на Коалиция:

                              Last edited by кало; 29-01-2014, 14:09.

                              Comment


                                Ясно.Разговарях с един пич оказа се бивш тъпкач на Ейбрамс каза ми че за три секунди зарежда със снаряд и че 7 секунди е максимално допустимото време за зареждане.Оказа се прав че на този етап човека е по-бърз от машината.Само ми е интересно защо на Ейбрамс А4 ще е с автозареждачка.

                                Comment

                                Working...
                                X