Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Comment


      Comment




        Любопытный кадр, на котором видна конструкция крыши башни турецкого танка Алтай. И до кучи, в сети кто-то закинул кадр с боковушкой раннего объекта 477.
        Last edited by Super_Hornet; 03-05-2016, 15:19.

        Comment


          Super_Hornet написа Виж мнение
          Обект 477А, преди 2-3 години го бях показал когато един русифил-многознайко философстваше на тема безаналогови руски танкове. Впрочем много хубава машина, готова за приемане на въоръжение....ама съюза нерушим се разрушил....вторият прототип с оказваше на Т-80 на мене повече ми харесва. 10 са направени, 5 остават в Харков, 4 нарязани един си стои. 5 в кубинка, съдба неизвестна. Много хубава машина, за версията с 80-тково окчване нищо лошо не мога да се сетя, а не съм известен като фен на съвестките неща. но това е просто добро....ако и грозно, на мен поне Бунтар повече ми харесва.

          Comment


            Хубав проект за онези години, но за съжаление и той не е лишен от недостатъци, особено във варианта Нота...

            Comment


              Super_Hornet написа Виж мнение
              но за съжаление и той не е лишен от недостатъци,
              Нека сравним с Амрата електрониката не я бром понеже тя се ъпгрейдва.
              Attached Files

              Comment


                На моята дори се вижда дебелината на люка...миналата година русофилите много се превъзнасяха по люка на Армата "пропускайки" че 90% от дебелината беше надбой.

                Comment


                  С Армата е некоректно да го сравняваме, защото имат разлика от около поколение. Още повече, че Армата е многоцелева платформа, а и нека не забравяме, че руснаците са отлично запознати с цялата история на 490/477. Все пак финансирането и съвместната работа по проекта се движи до около 2000 г.

                  Апропо - из руските форуми се твърди, че версията на шаси от Т-80 е доста по-успешна.

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Апропо - из руските форуми се твърди, че версията на шаси от Т-80 е доста по-успешна.
                    Поне е по-красива Интересно е че версията с 64-ково шаси е с вериги от Т-72, малко ала "това имал старшината това дал". Колкото до Армата- съвсем не е еднозначно, все пак тя е бюджетен вариант, отделно няма кой знае колко надеждно инфо освен типично руското "най-най-по-по без аналогово". Докато по 477 си има чертежи, снимки и отделно доста от компонентите са с известни характеристики.

                    Comment


                      Предимствата на Т-14 в случая са ясни - изцяло нова компоновка, при която екипажа е в капсула, плюс сериозно ниво на защита - броня, ДЗ, сензори, оптико-електронни системи и КАЗ.

                      Единственото преимущество на посоченото от теб на снимката е в неговото оръдие.

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Предимствата на Т-14 в случая са ясни - изцяло нова компоновка, при която екипажа е в капсула, плюс сериозно ниво на защита - броня, ДЗ, сензори, оптико-електронни системи и КАЗ.

                        Единственото преимущество на посоченото от теб на снимката е в неговото оръдие.
                        Айде бе? Ти знеш ли компановката на 477? или нивото на защита?Особенно пък в сравнение в Т-14, Айде на 477 някой гъзари са виждали чертеж и са си мерили гбарита по него, на Т-14 може по снимките да се отгадае челният пакет колко е, аз поне разлика не виждам голяма ако има изобщо, и при двете е от порядъка на кинт и десет-двайсе. Иначе някъд еми се мотаеше снимка на снаряда на 477, голямо нещо.

                        Comment


                          подсказка- в нета свободно се намират снимки на ходовият макет, доста разглобен, ако знаеш къде да гледаш се вижда много интересна особенност на компановката, също така се вижда одебелението на бордовата броня в зоната на бойното отделение.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            подсказка- в нета свободно се намират снимки на ходовият макет, доста разглобен, ако знаеш къде да гледаш се вижда много интересна особенност на компановката,
                            Коя точно?

                            Gaden Gogi написа Виж мнение
                            също така се вижда одебелението на бордовата броня в зоната на бойното отделение.
                            Твърденията са, че дебелината на бордовете е поне 150 мм комбинирана броня, което е доста. Това за Боксер/Молот.

                            Comment


                              Gaden Gogi написа Виж мнение
                              Айде бе? Ти знеш ли компановката на 477? или нивото на защита?Особенно пък в сравнение в Т-14, Айде на 477 някой гъзари са виждали чертеж и са си мерили гбарита по него, на Т-14 може по снимките да се отгадае челният пакет колко е, аз поне разлика не виждам голяма ако има изобщо, и при двете е от порядъка на кинт и десет-двайсе.
                              Да, но зад едното има екипаж в капсулата, а при другото доста по-различно нещо.

                              Gaden Gogi; написа
                              някъд еми се мотаеше снимка на снаряда на 477, голямо нещо.
                              Да, 1.8 м унитарен БОПС, но това е за Нота, а не за посоченото от теб.

                              Comment


                                На мен друго не ми е ясно , на Армата Т-14 танка , като е толкова защитен , защо не са изнесли "капсулата" зад "боиното отделение" , за да е още по защитена "капсулата" ? .

                                Comment

                                Working...
                                X