Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Модерните танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Има достатъчно западни системи, които покриват големи ъгли на атака. Руските досега не покриваха, защото конструктивно отсъстваше такава възможност. А какви конструктивни възможности са заложени в Т-14 по отношение на активната защита, това си е въпрос Лично аз няма да се учудя, ако в големите ъгли отсъства възможност за хардкил и се разчита на смущения.
    Моля те, посочи поне една "западна система", демек ОБТ, който да има поне сравнима със заявената за Т-14 защита при боеприпаси отгоре. Каква конструктивна липса визираш - не знам, честно казано. В ъглите на безопасно маневриране Т-90А превъзхожда всичко на въоръжение до момента.

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      "Трофи" се води 360-градусова, ама не знам какво има предвид Кало, като пише, че други системи, защитаващи отгоре нямало.

      360 градуса не значи полусфера. Възможностите на Трофи са поколение назад в сравнение с Афганит, твърди се.

      Comment


        кало написа Виж мнение
        Каква конструктивна липса визираш - не знам
        Ами няма конструктивна възможност да стреля нагоре Трофи, Айрън фист и един куп други КАЗ имат.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Ами няма конструктивна възможност да стреля нагоре Трофи, Айрън фист и един куп други КАЗ имат.
          Кой това?

          Comment


            Арена.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Арена.
              В случая обсъждаме Афганит, не остарели разработки, датиращи от съветско време.

              Comment


                Не те знам ти какво обсъждаш, аз горе-долу ясно съм си написал мнението.

                Comment


                  От десетина поста пишем за Т-14, а там няма Арена.

                  Иначе, единствените "западни" КАЗ-ве, които си посочил, се оказаха еврейски.

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    От десетина поста пишем за Т-14, а там няма Арена.
                    Кухулин написа Виж мнение
                    А какви конструктивни възможности са заложени в Т-14 по отношение на активната защита, това си е въпрос Лично аз няма да се учудя, ако в големите ъгли отсъства възможност за хардкил и се разчита на смущения.

                    Comment


                      Сега виж мнение ¹1144.

                      п.с. Малей, как само прозвуча - 1144 (Киров)!

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Сега виж мнение ¹1144.

                        п.с. Малей, как само прозвуча - 1144 (Киров)!
                        Значи, питаш кой няма - Арена няма. Питаш за Афганит - на мен ми се струва, че и той няма. Това не значи, че няма, просто на мен така ми се струва (обективно - не се знае). Не знам така дали е по-ясна логическата последователност на постовете. Ако не е ясна, мога да пробвам да я нарисувам...

                        Comment


                          Не, не се хаби, а и няма да седна да те храня, че и без това модерацията действа селективно и дъра-бъра.

                          Лека нощ!

                          п.с. Успех в рисуването, в случай, че се решиш.

                          Comment


                            Лека.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Ами няма конструктивна възможност да стреля нагоре Трофи, Айрън фист и един куп други КАЗ имат.
                              Не знаех, че изобщо има такова нещо като, "куп други КАЗ". Би ли посочил поне пет?

                              Иначе - споменатите изстрелват боеприпас нагоре, който поразява отгоре идващия проектил. Не поразяват идващи отгоре проектили. На същия принцип работят и вариантите на Арена.
                              Спори се още за възможностите за хард-кил на боеприпаси, идващи отгоре, но със сигурност е реализиран софт-кил в новия КАЗ. Което, да подчертаем, не се прави НИКЪДЕ другаде. Досега.

                              Разликата с простото изстрелване на смоук-скрийн е от тука до небето:
                              1-во - РЛС засича голямо количество наземни и въздушни цели в близкия до танка периметър, като изчислява траекториите на опасните.
                              2-ро - въз основа на това изчисление взема решение за противодействие
                              3-то - изстрелва съответните спец-боеприпаси - генератори на ЕМ-импулс, специално димови екрани, светлинни смущения. Те покриват всички възможни методи за насочване и захват на от ГСН на ПТ-боеприпаси, атакуващи отгоре, като (според производителя) гарантират срив на захвата.
                              4-то - всичко това в напълно автоматичен режим

                              Comment


                                5-то - дори и да минат тази защита, ги чакат поне още две препятствия - ДЗ от ново поколение, плюс броня от ново поколение.

                                Comment

                                Working...
                                X