Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Т-72 в Българската Армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз знам следното за Т-72 -източник от първа ръка.Човекът , който ми разказа това е "прелитал" с Т-72 над Т-55 и дълги години е бил иструктор танков във Висшето Военно Училище във Велико Търново.
    Та навремето когато се разчуло в България, че СССР има Т-64, нашите висши военни танкисти от това училище попитали пристигналият съветски генерал кога България ще получи Т-64. Той им отговорил "Никога".България ще я въоръжаваме с Т-72-до този момент никой от нашите не е бил чувал за такава машина и изумлението било пълно.
    Сега за Т-55. Аз съм служил от септември 1994 до март 1996 в поделение 22370 гр. Брезник 48 мотострелкови полк наследник на 5-ти конен на негово Величество Цар Фердинанд полк. Та в него освен големите количества немско оръжие имахме и 12 чисто нови танка Т-55-АМ1 доставени 1982 година всеки на по 12 километра пробег, от резерва на СССР. Тези танкове бяха дълбоко консервирани и те в последствие заминаха за Македония.
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #17
      Питах другаде и казаха, че има само забавяне в изработката на гръцките Леопарди, въобще не е била отказвана поръчката. Интересно това откъде си го чул?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        За Гръцките танкове четох в един друг форум, мисля че някой беше сложил статия в която се споменаваше че се отказват от Леото и Еврофайтера. Не го знам от първа ръка, не мога да споря на тази тема.
        Last edited by Imperial; 12-12-2004, 20:44.

        Comment


          #19
          [QUOTE=Imperial]500 Леопард 2А6 и през крив макарон няма да видим, това си е безумна идея. Наскоро гърците купиха ок. 200 и им струваха милиард и половина евро. Нямаме такива пари за нещо което на практика не ни трябва.

          Това, което наистина има смисъл за нашата армия в момента са втора ръка Леопард 2А4, да речем 100-200 бройки, от една страна можем да ги получим много евтино, а от друга пак е модерна натовска машина, с която ще може да се поддържа добро ниво на натренираност на екипажите (а за една бедна Б-я това е най-важното, да се поддържат традиции докато някой ден има пари за по-добро оборудване).



          Тъй, тъй. Поне това, но задължително. Или някоя американска помощ от Абрамси.

          Comment


            #20
            М1 няма да видим никога, не ги подаряват а и биха били твърде скъпи за нашите условия. Освен това цяла Европа е въоръжена с Леопарди.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Imperial написа
              М1 няма да видим никога, не ги подаряват а и биха били твърде скъпи за нашите условия. Освен това цяла Европа е въоръжена с Леопарди.
              E па Леопард - Леопард. Той май е и по-добър от М1.
              Макар че, в Египет имат М1, що не и ние?

              Интересно нещо има в Япония и Ю.Корея - на база на МА1А1 и на Леопард са си направили два модела, доста интересно. Дали и тука..... май не?

              Comment


                #22
                Доколкото знам нови танкове, дори и "втора ръка" не се предвиждат в плановете на Българската армия.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #23
                  А трябва.

                  Comment


                    #24


                    Е поне веднъж липсата на пари да изиграе положителна роля. Би било абсолютна глупост да купуваме тези скъпи и тежки танкове при положение че имаме на въоръжение танк способен да воюва спокойно с тях.
                    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                    Comment


                      #25
                      Елемаг написа


                      Е поне веднъж липсата на пари да изиграе положителна роля. Би било абсолютна глупост да купуваме тези скъпи и тежки танкове при положение че имаме на въоръжение танк способен да воюва спокойно с тях.
                      Съвсем си прав, Т-72 просто няма бъдеще в нашата армия.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #26
                        Не бих препоръчал воюване на Т-72 с Леопард 2 или с Абрамс. Евентуално с Леопард - 1, това да.

                        Comment


                          #27
                          Предупреждение за непредубедените: елемаг има свои фантастични вярвания за реалността. Най-безопасно е да не му се обръща внимание.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            не бих сравнявал Т 72 и последните модиф.на абрамса и леопарад2
                            но съм сигурен че превъзхожда доста лео1.

                            Comment


                              #29
                              Да, така е. Финландия и Полша оперират едновременно с Т-72 и Леопард2 в момента, и двете армии са единодушни относно превъзходството на последния. Лео 1 обаче е по-старо поколение.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                Леопард 1А4 не е ли горе-долу равен на 72-ката? Л1 е определено след Т62 (в смисъл по-добър е), но как ли се отнася към Т-64?

                                Comment

                                Working...
                                X