Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Армата

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    П.П. БМП-3 го дадох като пример за възможно най-компактно разполагане на боеприпаса при по-малкият калибър снарядите вероятно ще са в няколко кръга..
    Не е такъв пример. Куполът на Драгун, например, може да мине и без частта с доп. БК в ДО. Пак - изцяло изнесен. Модификацията за новото поколение БТ също е с изцяло изнесен БК от обитаемия обем:



    След толкова изписано, изпонаснимано и разказано по темата, всякакъв разговор за набъркването на бойния модул в десантното отделение, е пълен абсурд. Разбери - няма такъв филм. Е, освен при разните аналогични машини по света. Но пък те са с едно поколение назад, все пак .

    Comment


      Той е изнесен и в БТР-80А/82А, макар че са от старото поколение.

      Въпрос на избор, но тук сме длъжни да отбележим, че сегашната Епоха, дето стои на Курганец, Бумеранг и Т-15, се твърди, че е и роботизирана.

      Comment


        Той е изнесен и в БТР-80А/82А, макар че са от старото поколение.
        Не е.




        Изнесен напълно е този модул, но той не се произвежда серийно още:





        Сори за ОТ


        ПП - това, което стои на Курганец, Бумеранг и Т-15, не е Епоха

        Comment


          "Вооружение БТР-80А состит из автоматической 30-мм пушки 2А72 и спаренного с нею 7,62-мм пулем¸та ПКТ. Угол горзионтального обстрела этого комплекса составляет 360 градусов, по вертикали обеспечиваются углы от -5 до +70 градусов, что позволяет вести стрельбу не только по наземным, но и по малоскоростным воздушным целям.

          Как пушка, так и пулемет имеют ленточное боепитание из магазинов, распложенных в башне. При этом питание пушки двухленточное: одна лента снаряжена выстрелами с осколочно-фугасными и соколочно-трассирующими снарядами, а другая - с бронебойно-трассирующими снарядами.

          Переключение питания с одной ленты на другую производится мгновенно, что позволяет оперативно поражать как живую силу, так и бронированные цели и огневые точки противника."

          Military informant.Военный Информатор.Основы военной доктрины


          Доколкото знам при 82А използват стабилизирана система и електроприводи, плюс нов прицел.

          Иначе, срещал съм означението на модула и като Епоха, но не твърдя, че е така.

          Comment


            Знам какво представлява бойният модул на БТР-82А, но той не е изнесен от обитаемата част на корпуса, както е повече от видно в указаното видео , на 1.17 например .

            Comment


              ОК, моя грешка тогава и неразбиране.

              Comment


                Кало, ти освен "пълни глупости" друго не си писал.
                Или не схващаш за какво иде реч.
                Даже от картинката, която си пуснал е видно, че боекомплекта е в корпуса. "Отгоре е само оръдието" - както съм и писал. По какъв начин ще сместят джепането в корпуса не знам, може по дълбочина, може по ширина, но няма шанс да е заедно с оръдието навън - винаги ще отнеме от вътрешният обем.
                А точно за това върви и дискусията.
                Пък ако не можеш да преценяваш габаритите - проблемът си е лично твой.

                Иначе за снарядите - няма как да имат голяма разлика с тези използвани във флота, съответно и размера на затвора. Просто за да постигнеш определена далекобойност, ти трябва и определено количество метателен заряд. Така че габаритите ще са сходни, без значение какви компютърни анимации се появяват по разни сайтове.

                Comment


                  Ето това е вариант на 57 мм.

                  Comment


                    Сега погледни проекта за БТР Атом, той също е с 57 мм оръдие.

                    Comment


                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      Иначе за снарядите - няма как да имат голяма разлика с тези използвани във флота, съответно и размера на затвора. Просто за да постигнеш определена далекобойност, ти трябва и определено количество метателен заряд. Така че габаритите ще са сходни, без значение какви компютърни анимации се появяват по разни сайтове.
                      Механизмите вероятно нямат нищо общо с морското оръдие. Най-малкото скорострелността е два пъти по-малко. Ето тук бях пускал една малко старичка, но информативна статия за развитието: мнение ¹533 http://forum.boinaslava.net/showthre...ика/page22

                      Там на вторият вариант, този за БМП-3 се вижда че снарядите са разположени в пръстен извън корпуса.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Механизмите вероятно нямат нищо общо с морското оръдие. Най-малкото скорострелността е два пъти по-малко..
                        Е нали и аз това казвам

                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        То е ясно, че морската и сухопътната версия са различни. Най-малко морското е с водно охлаждане

                        Но калибърът е един и същ, съответно габаритите на затвора на оръдието и снаряда са еднакви - най-малко заради заявената далекобойност.
                        По-малката скорострелност на сухопътното оръдие, естественно предполага по-опростен и олекотен вариант на зареждащият механизъм, но той по никакъв начин не може да се побере заедно с боезапаса извън бронираният обем.
                        Най-вероятно ще е някакво усъвършенствано за скорострелност подобие на АЗ на руските танкове.

                        Amazon написа Виж мнение
                        Там на вторият вариант, този за БМП-3 се вижда че снарядите са разположени в пръстен извън корпуса.

                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        По какъв начин ще сместят джепането в корпуса не знам, може по дълбочина, може по ширина, но няма шанс да е заедно с оръдието навън - винаги ще отнеме от вътрешният обем..

                        Comment


                          Ами виж схемите в статията. Когато хората са пуснали картинки, какъв е смисъла да си разсъждаваме? На втората картинка поне на мен ми изглежда че снарядите са извън корпуса.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            На мен ми е интересно доколко стабилно ще е нещо на базата на БМП-3 като огнева платформа за подобно оръдие (57 мм). Особено ако се води автоматичен огън. Интересно ми е и друго - дали им е нужна същата далекобойност (мощност на метателния заряд) като при морското?

                            Comment


                              Очевидното това няма да е като морското.

                              За далекобойността - едва ли, все пак и сензорите за откриване и захват имат ограничения.

                              Comment


                                Ахам, и аз натам "бия".

                                Comment

                                Working...
                                X