Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безгилзов патрон и пистолет Velkov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Velko Velkov написа Виж мнение
    Над този проблем не съм работил специално, а съм възприел идеята на BENELLI ...
    Така си и мислех, нищо ново. Освен може би металната капачка в дъното, която напълно обезсмисля идеята за безгилзов патрон.

    ПП. Не критикувам, правя наблюдения. Успех!
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #17
      Nick написа Виж мнение
      Така си и мислех, нищо ново. Освен може би металната капачка в дъното, която напълно обезсмисля идеята за безгилзов патрон.

      ПП. Не критикувам, правя наблюдения. Успех!
      Основният проблем, над който съм работил, това е дъното на патрона, но това не е капачка, а метална преграда с радиални нарези, която се разкъсва при изстрела по "програмирания" начин, без да се нарушава аеродинамиката и балистиката на патрона. Така се реализира идеята за безгилзов патрон, като зарядът е защитен както и при унитарния патрон.

      Comment


        #18
        За хората като мен, които са любопитни, но некомпетентни по темата, може ли едно изложение. Защо има необходимост от безгилзов боеприпас, с какви проблеми са се сблъскали досегашните решения, кои от тях и по какъв начин решава представеното изобретение.

        Защото подходът просто да се обяви "аз измислих ново нещо" заедно с няколко схеми е интересен само за онези, които знаят цялата предистория на нещото - в случая забелязвам двама потребители, а и те явно не виждат директно новостта.

        Comment


          #19
          Click image for larger version

Name:	untitled2.bmp
Views:	1
Size:	647.7 КБ
ID:	529997
          Velko Velkov написа Виж мнение
          Основният проблем, над който съм работил, това е дъното на патрона, но това не е капачка, а метална преграда с радиални нарези, която се разкъсва при изстрела по "програмирания" начин, без да се нарушава аеродинамиката и балистиката на патрона. Така се реализира идеята за безгилзов патрон, като зарядът е защитен както и при унитарния патрон.

          Много прилича на това нали?.................успях да кача картинка.
          "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

          Comment


            #20
            Абориген написа Виж мнение
            [ATTACH]17105[/ATTACH]


            Много прилича на това нали?.................успях да кача картинка.
            Действително прилича, но не е решен проблемът със защитата на заряда, което е направено при моето решение.

            Comment


              #21
              Нерешени проблеми:
              • Конструкцията не понася високо налягане (обяснено от мен по-горе)
              • Обтюрацията е незадоволителна, затворната група е подложена на нагар и корозия от изгорелия метателен заряд.

              Защитата на заряда не е прблем при съвременното ниво на химията. На практика този проблем е бил решен още при Шаспо (на снимката). Показаният образец е импрегниран с разтвор от спирт и лак, което прави ленената обвивка на гилзата непромокаема. Виж няколко безгилзови - ама наистина безгилзови - патрони без никакви капачки.






              Имах в колекцията си и безгилзовият на Бенели, но го трампих за ранен американски "почти унитарен":



              PS. По принцип обичам необичайни патрони. Ето няколко от тях в скромната ми сбирка. Някой знае ли кои са те?









              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #22
                Nick написа Виж мнение
                Защитата на заряда не е прблем при съвременното ниво на химията. На практика този проблем е бил решен още при Шаспо (на снимката). Показаният образец е импрегниран с разтвор от спирт и лак, което прави ленената обвивка на гилзата непромокаема.
                Аз пък съм чел много коментари, че какъвто и да е лак не може да свърши това, което върши месингът.

                Comment


                  #23
                  Velko Velkov написа Виж мнение
                  Аз пък съм чел много коментари, че какъвто и да е лак не може да свърши това, което върши месингът.
                  Така де... Нали точно това имам предвид, когато пиша за незадоволителната обтюрация, която засега е решима само с гилза (медна, месингова, стоманена или пластмасова)?

                  Непромокаемостта на горните безгилзови патрони на H&K и Voere не е постигната с лак.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #24
                    Nick написа Виж мнение

                    Непромокаемостта на горните безгилзови патрони на H&K и Voere не е постигната с лак.
                    А с какво ?

                    P.S. За H&K: " Снаружи патрон был покрыт сгорающим при выстреле веществом, защищавшим порох от влаги и самовоспламенения, но как оказалось, недостаточно."
                    Last edited by Velko Velkov; 29-04-2011, 21:58.

                    Comment


                      #25
                      Руските сайтове, разбира се, са безпрекословният и абсолютен източник на информация.

                      Проблемът при H&K G11 не е в (не)промокаемостта.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #26
                        bsb написа Виж мнение
                        ... Защо има необходимост от безгилзов боеприпас, с какви проблеми са се сблъскали досегашните решения....
                        Това е доста дълга тема, обект на изследване и дискусии през последните 160 години. Безгилзовите патрони и бъдещето им се разглеждат още в книга от 1868 г... Накратко, един работещ безгилзов патрон би следвало да бъде по-евтин, по-лек, както и да позволи опростяване на конструкцията на оръжието.

                        Основните проблеми при съществуващите безгилзови патрони, от тези на Драйзе и Шаспо до Н&К, са:
                        • Лоша обтюрация
                        • Промокаемост, здравина и устойчивост
                        • Замърсяване на затворната група и патронника от изгорелия заряд
                        • Възможно ранно възпламеняване в патронника при интензивна стрелбa (само при автоматичните оръжия)


                        PS. Ето споменатата книга от 1868 г. за развитието на патроните:



                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #27
                          bsb написа Виж мнение
                          За хората като мен, които са любопитни, но некомпетентни по темата, може ли едно изложение. Защо има необходимост от безгилзов боеприпас, с какви проблеми са се сблъскали досегашните решения, кои от тях и по какъв начин решава представеното изобретение.

                          Защото подходът просто да се обяви "аз измислих ново нещо" заедно с няколко схеми е интересен само за онези, които знаят цялата предистория на нещото - в случая забелязвам двама потребители, а и те явно не виждат директно новостта.

                          Comment


                            #28
                            Nick:
                            Основните проблеми при съществуващите безгилзови патрони, от тези на Драйзе и Шаспо до Н&К, са:
                            • Лоша обтюрация
                            • Промокаемост, здравина и устойчивост
                            • Замърсяване на затворната група и патронника от изгорелия заряд
                            • Възможно ранно възпламеняване в патронника при интензивна стрелбa (само при автоматичните оръжия)



                            Мисля, че не трябва да се прави общ списък с проблемите. Те са специфични при различните принципни решения, съответно при BENELLI и при H&К.

                            Comment


                              #29
                              И нещо значително по-добро от руската Уикипедия:
                              Attached Files
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                #30
                                Nick написа Виж мнение
                                И нещо значително по-добро от руската Уикипедия:
                                Не виждам конкретна връзка с темата.

                                Comment

                                Working...
                                X