Съобщение

Collapse
No announcement yet.

" Късо " нарезно оръжие....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    .38 Super написа Виж мнение
    ..имах Smith & Wesson, модела Руски - ...- оригинален Скофилдов механизъм за заключване на рамата.
    Смит & Уесън руски модел с ключалка на Скофийлд?

    Трябвало е да го задържиш, защото си имал единствения такъв образец в целия свят....
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #17
      tonev написа Виж мнение
      Ник, можеш ли да поместиш част от класацията? примерно първите 10 или 20 от онази книжка?
      Дадено. Обаче искам да поясня нещо - книгата я цитирам единствено като пример за повърхностно изследване и твърде субективна класация. Основен недостатък - оръжията не са оценени в контекста на епохата им (Глок 17 е "по-добър" от Гасер Монтенегро. )
      Attached Files
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #18
        Nick написа Виж мнение
        Смит & Уесън руски модел с ключалка на Скофийлд?

        Трябвало е да го задържиш, защото си имал единствения такъв образец в целия свят....
        E, така е, Скофийлд модифицира #3 и не изглежда като руският модел, но и на моя ключалката не беше като на оригиналният Руски. Сигурно бъркам. Револвера падна заедно с един комин в двора на едни познати в Тревнвнският Балкан. Беше увит в един парцал и представляваше обшо взето топка с нещо твърдо. Държал съм го накиснат в нафта един месец реди да почна да разлиствам парцала... Все още си е в БГ, ако си отида живот и здраве ще го снимам. Може пък да е единственият ...

        Comment


          #19
          Ето моят S&W, No3. До колкото знам производителя е имал идеята контролирането на заключването на рамата да става с една ръка докато другата държи поводите на коня. При този модел заключването на рамата е различно. Мисля, че с една ръка не става. Аз поне не мога!

          Attached Files

          Comment


            #20
            C/E написа Виж мнение
            Ето моят S&W, No3. До колкото знам производителя е имал идеята контролирането на заключването на рамата да става с една ръка докато другата държи поводите на коня.
            Отключване с едната ръка е само при No. 3 Schofield, не при руските модели. Затова и го закачих .38 Супер, щото пише за "руски модел със заключалка на Скофилд" - нещо, което не знам да е съществувало.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #21
              Ето още снимки...
              Търся патрони за него. Някой няма ли поне един излишен?.....
              Attached Files

              Comment


                #22
                Nick написа Виж мнение
                Отключване с едната ръка е само при No. 3 Schofield, не при руските модели. Затова и го закачих .38 Супер, щото пише за "руски модел със заключалка на Скофилд" - нещо, което не знам да е съществувало.
                E, то и "Скофиилд" не е "Скофиилд #3" а "Смит и Уесън #3" но си прав - технически не може да има Руски със саключалка на "Скофиилд" макар че те имат толкова копия, че нищо чудно някой подобен фалшификат да е дошъл в БГ. Или поправян Руски модел със пригодена закопчалка от Скофиилд. Истината е, че не помня как изглеждаше ...
                На колегата С/Е пистолета е доста запазен, но моят беше в по-добро състояние, особено екстрактора заедно с лостчето - работеха перфектно. Заключалката изглеждаше идентична с тази на снимката но е възможно и да бъркам, не съм го виждал от почти 20год.... Имах няколко патрона за него които не бяха оригинални (естествено) но бяха със същите размери. Никога не съм стрелял обаче защото цевта беше едва видимо раздута от дясно, почти където свършваше упората и никога и не съм смятал да стрелям с него.
                Живи и здрави.

                Comment


                  #23
                  .38 Super написа Виж мнение
                  На колегата С/Е пистолета е доста запазен, но моят беше в по-добро състояние, особено екстрактора заедно с лостчето - работеха перфектно. Заключалката изглеждаше идентична с тази на снимката но е възможно и да бъркам, не съм го виждал от почти 20год.... Имах няколко патрона за него които не бяха оригинални (естествено) но бяха със същите размери. Никога не съм стрелял обаче защото цевта беше едва видимо раздута от дясно, почти където свършваше упората и никога и не съм смятал да стрелям с него.
                  Живи и здрави.
                  Благодаря, Супер. Когато се върнеш следващия път при любимия модел не забравяй да направиш снимки и публикувай някоя друга за феновете тук или в съседния форум Традиция.

                  Comment

                  Working...
                  X