Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Бери как няма да се обаждаш,да не ша си говоря сам/аз и без това го правя на ум/ ,това че не ми харесаха последните ти два патлака на мен не означава,че съм те обидил нали?

    СВС пищовчето го кръстих ала парабеллум защото не знаех как да му викам,жалко че историята около него е "секретна заизобретателя".Колко такива изделия остават скрити за широката публика направо не ми се мисли.
    "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

    Comment


      #47
      asd

      Не, братле - просто явно не съм аз този, който ще ти дава загадки на теб
      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

      Comment


        #48
        Като знам колко е широк света на оръжията и колко ми се иска да научавам нещо ново можеш да си спокоен,а аз ще гледам "да живея,но да оставя и другите да живеят".
        П.С. От японските оръжия си забравил едно бижу - кой да е модел от Намбу-тях съм склонен да ги фетишизирам.
        "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

        Comment


          #49
          И от мен една, че само отговарям като редник.

          Какви са патроните и кое е особеното при тях?

          Attached Files
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #50
            първия -.54 Бърнсайд- експериментален ,втория прилича .56 Билинхурст,нищо не знам за тях,само по характерния вид мога да съдя, че са уникати.
            "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

            Comment


              #51
              Позна 33% - Бърнсайд, но не е експериментален, произведени са над милион такива. Още подсказка, вид откъм дъното:

              Attached Files
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #52
                По всяка вероятност втория с отворчето,се слага в патронника на оръжието,а възпламеняването си е странчно с обикновен капсул и огнената струята минава по Г образен канал до това отворче,гадая естесвено.
                "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                Comment


                  #53
                  И двата патрона са "почти унитарни" с разделно външно възпламеняване - както добре се вижда от горната снимка. Кой е десният патрон с големия фланец?
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #54
                    Не зная за втория. На посоки.....Мейнард?
                    Attached Files
                    "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                    Comment


                      #55
                      Патроните са Burnside (левият) & Maynard (десният). Мейнард е интересен с това, че фланецът е запоен за останалата част на гилзата.

                      Продължавам с въпросите. За какво служи пръстеновидната издутина в предната част на гилзата при Бърнсайд?
                      Last edited by Nick; 20-11-2009, 20:03.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #56
                        Тук (http://www.hackman-adams.com/guns/burnside.htm ) пише, че е sealing ring. Това на български как се нарича - уплътнителен пръстен?

                        P.S. И докато чета текста The Burnside Breechloading Carbine, разбирам защо е нужно:
                        The original Burnside Carbine effectively overcame several of the chief complaints about the only breechloading weapon in service at the time -- the Hall Carbine. The Hall leaked gas terribly, fouled miserably, and was wont to have cases stick in the breech block. Burnside eliminated all three complaints with his new carbine design.

                        Т.е. карабината на Хол изпускала газове, много се замърсявала и гилзите често заклинвали в затвора.

                        Comment


                          #57
                          Като гилзата на Наган,за обтурация м/у камера и цев,кат гледам турските сериали някой ме изпревари.
                          "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                          Comment


                            #58
                            bsb написа Виж мнение
                            ...Т.е. карабината на Хол изпускала газове, много се замърсявала и гилзите често заклинвали в затвора.
                            К'ви гилзи при този модел - на Хол имам предвид? Виждал ли си оръжието как работи?

                            Абориген написа Виж мнение
                            ...за обтурация м/у камера и цев,...
                            50% - освен това съдържа смазка за намаляване пооловяването на цевта.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #59
                              Nick написа Виж мнение
                              К'ви гилзи при този модел - на Хол имам предвид? Виждал ли си оръжието как работи? .......
                              Аз за първи път го чух преди три часа, ти си намерил какво да питаш. Просто в текста пишеше cases stick in the breech block и аз го преведох директно.
                              Иначе сега отидох на първата статия, която излиза в Google (http://www.gunsandammomag.com/cs/Sat...e+Hall+Carbine ) и видях за какво става дума.

                              Comment


                                #60
                                Пушката на Хол е "кремъклия" с задно зареждане без гилзи ,"почти" като тази./Двете имат проблем с обтурацията./
                                Attached Files
                                Last edited by Абориген; 24-11-2009, 15:15.
                                "Смъртта на бойното поле,приятелю,не е сред най-изящните на този свят" У. Шекспир

                                Comment

                                Working...
                                X