Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дискусия върху качествата на FG-42

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    еМГето написа Виж мнение
    Ами то е било оръжие създадено да е пушка, автомат и картечница едновременно. Това е бил главния замисъл. Оказва се на практика, че не е нито едно от тези неща. Може би автомат, но пък е по-тежко и обемисто от МР-40.
    Било си е нормално за епохата оръжие. Ако не вярваш сравни характеристиките му с АВС-36, СВТ- 38/40, М-1Гаранд и т.н. Мисля, че някой от вариантите на АВС-36 имаше и автоматичен режим на стрелба.

    Comment


      #17
      И СВТ - 40 има вариант с автоматичен огън

      Comment


        #18
        uzi71 написа Виж мнение
        .Мисля, че някой от вариантите на АВС-36 имаше и автоматичен режим на стрелба.
        Всички АВС-36 са автоматични (АВС = Автоматическая винтовка Симонова).

        Автоматичните варианти на СВТ-40 се наричат АВТ-40. Превключвателят/предпазителят има още една позиция, позволяваща по-голям ход на спусъка, при което стрелбата е автоматична. Имат една голяма буква "А" от дясната страна на приклада, за да се различават от нормалните СВТ-40.

        И двете пушки в автоматичен вариант са неуспешни.

        ФГ-42 е най-успешното решение на нерешимата задача за създаване на индивидуално автоматично оръжие, стрелящо с пушечен патрон.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #19
          еМГето написа Виж мнение
          Дали, обаче има същата далекобойност като пушката!
          Какво значи "далекобойност"? Има дистанция на ефективна стрелба, която е важният параметър.

          Коя именно "пушка"? Даваш ли си сметка колко модела Маузер има на въоръжение в Германия по това време?
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #20
            Далекобойност и разстояние на ефективната стрелба

            Далекобойност и разстояние на ефективната стрелба

            Бях показал серия снимки на мерници на пушки от 19 и 20 век като илюстрация на разликите между техническа далекобойност и практическа дистанция на ефективната стрелба. Сега показвам мерника на FG-42 за да не сме празнословни, дискутирайки "недостатъчната далекобойност" на оръжието. Както виждате, мерникът е разграфен до 1,200 метра. Само не ми обяснявайте до колко е разграфен мерникът на К98к! Имам достатъчно Маузери в колекцията си за да знам и тези данни.

            Който каже, че това е недостатъчно, се нуждае от сериозна практика по стрелба.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #21
              По едно време немци и британци си разменят пушечен огън през Ламанша...
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #22
                еМГето написа Виж мнение
                Патрона си е стандартен. До създаването на късия те не използуват нищо друго за тех ните основни оръжия. Даже имам една пачка (пет патрона с тенекйката). Български, но вероятно са копие на тях. На тях около капсула е щампован българския лъв, отляво на капсула 19, а отдясно 44. Преди години ми ги даде Чобан Бойчо (бивш шумкарин).
                На хижа Безбог нямаше място за нощуване, че ми предложи своята палатка. Докато си прибираше нещата извади купчинка с пачки, но с изстреляни гилзи. Между тях беше и тази.Помолих му се и той ми я даде. Това беше още по татово време. Като писах слаб имах предвид, че постиженията му с това оръжие са по слаби. Същия патрон с пушка и картечница дава много по-добри резултати.
                Аз умрях !!!!!!!!!

                Comment


                  #23
                  еМГето написа Виж мнение
                  Ами то е било оръжие създадено да е пушка, автомат и картечница едновременно. Това е бил главния замисъл. Оказва се на практика, че не е нито едно от тези неща. Може би автомат, но пък е по-тежко и обемисто от МР-40.
                  каква е разликата между пушка,автомат,картечен пистолет и картечница

                  Comment


                    #24
                    еМГето написа Виж мнение
                    Патрона си е стандартен. До създаването на късия те не използуват нищо друго за тех ните основни оръжия. Даже имам една пачка (пет патрона с тенекйката). Български, но вероятно са копие на тях. На тях около капсула е щампован българския лъв, отляво на капсула 19, а отдясно 44. Преди години ми ги даде Чобан Бойчо (бивш шумкарин).
                    На хижа Безбог нямаше място за нощуване, че ми предложи своята палатка. Докато си прибираше нещата извади купчинка с пачки, но с изстреляни гилзи. Между тях беше и тази.Помолих му се и той ми я даде. Това беше още по татово време. Като писах слаб имах предвид, че постиженията му с това оръжие са по слаби. Същия патрон с пушка и картечница дава много по-добри резултати.
                    Скъп спомен, наистина. Аз (поне) те разбирам... И говоря без всяка ирония.
                    Но лъвове има и върху гилзите на Протекторат Моравия.Търси надпис ДВФ-Дъжавна Военна Фабрика гр. Казанлъкъ.

                    Comment


                      #25
                      Според мен, темата трябваше да започне от превеждане и съсредоточаване относно абревиатурата 'FG', а не да се водят безсмислени спорове кой патрон бил слаб и кой силен при положение, че няма никакво съмнение какъв патрон се използва при ФГ.
                      И така, FG=FallschirjagerGewehr, или Парашутна Пушка, Т.е. Предназначена за парашутните части. От тук веднага бихме могли да си отговорим на въпроса какво е предназначението на това оръжие и защо то има подобни ТТД.
                      При парашутните десанти най-често ситуацията е такава, че с крайно оскъдно количество техника и жива сила, се цели постигането на значителни тактически резултати и успехи. Фг-42 е създадена с идеята, да осигури по-голяма плътност на огъня и да прикрива настъпващите десантчици. Целта е да заеме функцията на МГ, която МГ е твърде тежка, обемиста, сложна за обслужване (2-ма човека персонал мин.) в условията на въздушен деснат. ФГ-42 е компактна, обслужва се от един човек (пълнително захранване), мобилна, сравнително лека, удобна за индивидуална употреба.
                      Пълнителят от 20 патрона не бих казал, че е недостатък - повечето образци леки картечници на Съюзници и Руснаци до края на войната си остават с такъв капацитет на пълнителите.
                      От 1943г. до края на войната от двете модификации ФГ-42 са произведени около 7000бр., което показва, че оръжието е било слабо популярно и малко разпространено. Обяснявам си това с факта, че активността на Фолширмягер от 1943 нататък, като въздушни десантни войски е почти нулева и те са превърнати в лека пехота, която може да си позволи да използва МГ-34 и 42 без затруднения.
                      Като цяло смятам, че това е специализирано оръжие, което е сполучливо и целесъобразно създадено.
                      Last edited by peterpetroff; 05-09-2008, 09:42.
                      GOTT MIT UNS!

                      Comment


                        #26
                        Най после някой да напише нещо.Мерси Петерпетрофф.

                        Comment

                        Working...
                        X