Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново лично огнестрелно оръжие в БА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ама разбира се, въпросът за личния комфорт на войника е бил на първи план тогава...

    Допълнителното тегло (повече от 300 грама при обр. 44) си има и плюсове - откатът при обр. 44 е по-лек отколкото при обр. 38, която е с идентични размери, но с по-малко тегло. Същото важи и за японските обр. 44 Мейджи (на горната снимка) и обр. 38, която е с идентични размери, но не е с неснимаем щик.

    ПП. Сега забелязах, че сравнявам две двойки карабини, всяка състояща се от обр. 44 и обр. 38. Руските обозначения са по християнското летоброене, докато японските са по летоброенето на Мейджи.
    Last edited by Nick; 07-03-2014, 00:54.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Отгоре надолу - обр. 1938 г., обр. 1944 г., обр. 38 Мейджи (1905 р. Х.) и обр. 44 Мейджи (1911 р. Х.):
      Attached Files
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        както се очакваше, скъпите боклуци си казаха думата...

        Преди 3 г. за една пушка с мерник и фенер са били платени 6110 лв. | Dnes.bg

        Comment


          А? 6110 лева? И това при цена на STIски AR-15 дериват в магазинната мрежа под 4000 лева? Здраво крадене е паднало
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            http://novanews.bg/news/view/2014/04...ampaign=accent


            Над 30 командоси атакуват един заподозрян. Резултатът – баретите изстрелват над 500 куршума, от които четири засягат Петко. Той стреля по-малко, но успява да убие един командос и да рани други трима. Изводът според МВР - няма пропуски в тактиката на баретите.
            ...дори не успели да разбият входната врата. Блъскали по нея, но тя се отваряла навън.
            Иначе баретите се справили перфектно с операцията.


            Искрено се надяам, че след тази оСерация, регионалните тактически групи ще продължат дейността си.
            Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

            Comment


              кало написа Виж мнение
              както се очакваше, скъпите боклуци си казаха думата...
              тактически фенер
              Това ли е българският термин действително? Тактически "фенер"? А защо не и тактически светилник?
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                кало написа Виж мнение
                както се очакваше, скъпите боклуци си казаха думата...

                http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/0...asichat.221516
                Причинно следствена връзка в случая няма. Дали са били с Майнлихерки или с лазерни пушки, резултатът едва ли щеше да е друг.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  кало написа Виж мнение
                  както се очакваше, скъпите боклуци си казаха думата...

                  http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/0...asichat.221516
                  Съгласен съм с 1951. Съвсем засрахме(с извинение) логиката напоследък. А че сделката е била корупционна е ясно, Моряка и цени е дал. Но деривати на АР-15 с добра прицелна система, по възможност ACOG на Trijicon за специалните ни части е нещо хубаво. Нека професионалистите пишещи тук да си кажат мнението, но чист ACOG с оптична нишка, или комбиниран с колиматорен прицел с батерия, би им свършил добра работа, ако знаят как да си вършат работата. Чехите например и по-интересни "буклуци" купуват за специалните си части.
                  Last edited by Amazon; 08-04-2014, 03:39.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    1951 написа Виж мнение
                    Причинно следствена връзка в случая няма. Дали са били с Майнлихерки или с лазерни пушки, резултатът едва ли щеше да е друг.
                    Ъ? С кой случай? Къде съм писал за какъвто и да е случай?

                    Иначе - за инцидента в Лясковец - има грешки както на местната полиция, така и на командира на съответната тактическа група, осъществила ареста. Няма да навлизам в известните ми детайли.

                    Боклуци, щото, оказва се, не са в състояние в критична ситуация да осигурят увереност, че ще произведат изстрел. В сравнение с разните деривати на АК дават значително повече задръжки и са значително по-капризни. Иначе, колиматори, увеличители, фенери и прочее в наши дни могат да се монтират на всичко.

                    Comment


                      кало написа Виж мнение
                      Ъ? С кой случай? Къде съм писал за какъвто и да е случай?

                      Иначе - за инцидента в Лясковец - има грешки както на местната полиция, така и на командира на съответната тактическа група, осъществила ареста. Няма да навлизам в известните ми детайли.

                      Боклуци, щото, оказва се, не са в състояние в критична ситуация да осигурят увереност, че ще произведат изстрел. В сравнение с разните деривати на АК дават значително повече задръжки и са значително по-капризни. Иначе, колиматори, увеличители, фенери и прочее в наши дни могат да се монтират на всичко.
                      Добро утро на всички.
                      Кало ти сигурен ли си, че дават повече задръжки от АК. Значи за времето си АК е бил гениален, а платформата АР 15 е била родена с детски болести, които буталната система премахва.
                      П.П. Аз съм един обикновен картофи и невежа и искам да ми разкажеш всичко под формата на таблица изброявайки всичко със съответните плюсове и минуси.
                      П.С. Обикновения картоф знае защо е дотиквача на платформата АР 15 и те моля не го споменавай.
                      Лек ден, чакам отговор и ще чета защото опаричали се отново смятам да си купя още една дълга цев въпроса е платформа АР 15 или Калаш.

                      Comment


                        [QUOTE=tconiotconev;355602]Добро утро на всички.
                        Кало ти сигурен ли си, че дават повече задръжки от АК. Значи за времето си АК е бил гениален, а платформата АР 15 е била родена с детски болести, които буталната система премахва.
                        П.П. Аз съм един обикновен картофи и невежа и искам да ми разкажеш всичко под формата на таблица изброявайки всичко със съответните плюсове и минуси.
                        П.С. Обикновения картоф знае защо е дотиквача на платформата АР 15 и те моля не го споменавай.
                        Лек ден, чакам отговор и ще чета защото опаричали се отново смятам да си купя още една дълга цев въпроса е платформа АР 15 или Калаш.[/QUOT Една глупаво проведена,и още по-зле планирана операция,не прави оръжията в нея виновни за всичко.Стигна се до голяма трагедия,от глупоста на началниците ,да правят показни операции от работа за кварталния полица.Такива индентични случай се вършат постоянно от обикновените полицаи,без престрелки и камери.Но явно някой хора са гледали много американски филми и сега търсят под вола теле .

                        Comment


                          Стига с това ново оръжие, явно не може да се постигне консенсус по качествата му.

                          Нашите дядовци не са имали проблеми с надеждността тези пушки по-долу, които са служили половин век както при нас, така и при сърбите. Обърнете внимание на клеймото S върху единия патронник и на клеймото RZK (Remontni Zavod Kragujevac) върху приклада на другата М.88/90; и трите са български, виждат се лъвчетата под мерната планка:
                          Attached Files
                          Last edited by Nick; 21-04-2014, 21:42.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment

                          Working...
                          X