Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е оптималният калибър за лично късо нарезно оръжие...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Интересна дискусия се е заформила тук. Нека си кажа и аз мнението.
    Винаги съм твърдял , че важното е калибъра да е достатъчно мощен за това което ще го ползваш. Лично ад не виждам ситуация която .50 АЕ ще свърши работа , а 9х18 или 9х19 няма да свършат. Повярвайте ми в действителност срещу незащитени обекти ПМ е по- смъртоносен от АК. Аз в момента съм с ЧЗ-75Б 9х19 , а за скрито носене ползвам ПСМ. Иначе ПМ си е страхотен многофункционален пистолет /има си и недостатъци разбира се/

    Comment


      #32
      Fil написа
      Това в Шефийлд ли си го виждал?
      Централен Лондон и Манчестър екипите по двама. Четворките главно по летищата. Това лято при талибанските простоии(голямо шоу беше, атентат в Глазгоу, два издънени атентата в Лондон + наводнения в Шефийлд - дано не се повтаря скоро) в Глазгоу на манчестърското летище имаше и екип от 4 човека с МР-5+човек въоръжен само с пистолет(явно началника)+ дето на долния етаж(залата на пристигащите) се мотаеше същата групичка. Общо взето само в тоя терминал бяха събрали огневата мощ на пехотен взвод.

      умишлено да се търси летален изход
      Ми той един бразилец така даде фира в метрото в Лондон няколко седмици след взривовете през 2005 (бил нещо подозрителен и патрула решил първо да го гръмне после да му мисли), после бяха едни извинения не си е работа.

      Лично ад не виждам ситуация която .50 АЕ
      Ми той може да свърши работа само в една ситуация - ако си Вини Джоунс и се снимаш в някой идиотски филм от сорта на "Гепи" иначе за борба с лекобронирана техника си има други оръжия :mhehe:
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #33
        Отговарям директно по темата: По официална статистика, около 70% от произведените до момента пистолети, са в калибър 7,65мм (Браунинг). Значи това е най-предпочитания калибър за лично късоцевно оръжие. А вече за служебно ползване нещата са по-различни.
        И едно уточнение: целта на всяко оръжие е да въспира противника, а не непременно да го убива. Всички калибри от .22 нагоре, го могат това нещо.

        Comment


          #34
          uzi71 написа
          Интересна дискусия се е заформила тук. Нека си кажа и аз мнението.
          Винаги съм твърдял , че важното е калибъра да е достатъчно мощен за това което ще го ползваш. Лично ад не виждам ситуация която .50 АЕ ще свърши работа , а 9х18 или 9х19 няма да свършат. Повярвайте ми в действителност срещу незащитени обекти ПМ е по- смъртоносен от АК. Аз в момента съм с ЧЗ-75Б 9х19 , а за скрито носене ползвам ПСМ. Иначе ПМ си е страхотен многофункционален пистолет /има си и недостатъци разбира се/
          Тук ще поспорим...сега...ако имаш предвид броя на жертвите на ПМ у нас това е поради лесният криминален достъп до пистолета предвид огромното му количество.
          Нооо има много ситуации когато ПМ е неефективен един футболист в Благоевград отнесе цял пълнител през вратата на жигулата от един старшина пък сега само накуцва леко.

          AYB написа
          Отговарям директно по темата: По официална статистика, около 70% от произведените до момента пистолети, са в калибър 7,65мм (Браунинг). Значи това е най-предпочитания калибър за лично късоцевно оръжие. А вече за служебно ползване нещата са по-различни.
          И едно уточнение: целта на всяко оръжие е да въспира противника, а не непременно да го убива. Всички калибри от .22 нагоре, го могат това нещо.
          Това определено е важен критерии - кой е най-разпространеният калибър за самозащита...и аз ще се вслушам в народният глас ще продам глока и ще купя Валтер ppk в 7,65мм :rock:
          Но би ли посочил източника - откъде почерпи тази информация?
          Last edited by Fil; 06-11-2007, 20:15. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #35
            Мисля, че това го четох в книгата на А.Жук "Револвери и пистолети" - универсален справочник.

            Comment


              #36
              AYB написа
              Мисля, че това го четох в книгата на А.Жук "Револвери и пистолети" - универсален справочник.
              Това е сериозна енциклопедия...имам я в електронен формат може да я кача тук ако някой иска, но мисля, че през последните 20 г нещата са се променили...

              Comment


                #37
                Фил не си заменяй Глока за РРК - моля те! /майтапя се/ избора на оръжие е въпрос на личен вкус.
                За АК /имам предвид стандартен военен патрон 7.62х39/ вероятността за летален изход при попадение в торса на човек е по-малка от 40% - ако искаш ще ти обясня причините. За ПМ е ок.45%. Опа филма почва така че ще продължим утре.

                Comment


                  #38
                  Fil написа
                  п.п.Между другото във Випа дето колегата ше го тествам как стреля има МП5 може да се стреля с него... поне лятото имаше скоро не съм ходил...като дойдеш ше видим..
                  Oнова е МП5К и е без приклад...чак се чудя за какъв са го взели, еле пък като се стреля само на единична, иначе ако ще се пробваме кой е по-точен аз ще стрелям в Манурин:mhehe:, тебе естественно те призовавам да го направиш поне с Глок, желателно с нещо 45 ACP
                  Ако искаш даже може да стрелкаме по човекоидна мишенка, за време, после ще изпросим от някой от лекарите във форума да оцени резултата

                  Comment


                    #39
                    uzi71 написа
                    Фил не си заменяй Глока за РРК - моля те! /майтапя се/ избора на оръжие е въпрос на личен вкус.
                    За АК /имам предвид стандартен военен патрон 7.62х39/ вероятността за летален изход при попадение в торса на човек е по-малка от 40% - ако искаш ще ти обясня причините. За ПМ е ок.45%. Опа филма почва така че ще продължим утре.
                    Бе то и аз се майтапя :rock: Ок ще бъдат крайно интересни причините за тези ти твърдения не само за мен...5% по-опасен е макарената от АК47 :mhehe:
                    Аргуметирай се подробно доколкото ти е възможно...
                    Предполагам твърдиш от упор?
                    Не съм стрелял в човек засега :mhehe: но доста съм пострелвал с АК - като си спомня как изхвърля чимове трева предствям си какво е в човешко тяло...рабира се не подценявам Макаров има своите достойнства...но да го сравняваме с 9x19 е несериозно.
                    И за да не съм голословен погледни един усилен +P9x19 какво нещо е стрелян от глок почти 420м/с 115 грейнов куршум сметни енергията да видиш как е...


                    Gaden Gogi написа
                    Oнова е МП5К и е без приклад...чак се чудя за какъв са го взели, еле пък като се стреля само на единична, иначе ако ще се пробваме кой е по-точен аз ще стрелям в Манурин:mhehe:, тебе естественно те призовавам да го направиш поне с Глок, желателно с нещо 45 ACP
                    Ако искаш даже може да стрелкаме по човекоидна мишенка, за време, после ще изпросим от някой от лекарите във форума да оцени резултата
                    Е хайде сега не го приемай като лично предизвикателство....аз съм сравнително слаб стрелец, но от теб съм по-добър :mhehe: а и ше стреляме баш по човекоидна :sm186: /силуетна мишена/
                    Ок нека направим разклонение в тази тема и да се уточним кой ден къде да се видим да постреляме може и с .22lr ше погърмим повече евтин е...е ше ти дам да опиташ как е с Глок19 сет - личният ми пищов.
                    Ta така форумци от Бойна Слава кога и къде ? Може в Джим там е по-широко ама може и във Випа или където кажете.
                    Last edited by Fil; 06-11-2007, 23:08. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    Comment


                      #40
                      :kill_myse Вземи си нещо такова и не му мисли!!! :1087: :tup: :38:


                      :fahr39:
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment


                        #41
                        [QUOTE=танкиста от Харков]:kill_myse Вземи си нещо такова и не му мисли!!! :1087: :tup: :38:
                        Танкисте,къде е полуложата и приклада на това от снимката?Рузвелт е имал едно такова нещо за лов на сърни.Калибър 7,65 пара люгер.
                        Впрочем,подходящ калибър за лично оръжие - лично мое мнение - файфсевън.Ако може даже и пищова и картечният пистолет.Другите ги познавам,но този калибър съм го виждал само от картинка.Абе белгийско лошо нема!

                        Comment


                          #42
                          Така го намерих из картинките! Нямам повече подробности!

                          :fahr39:
                          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                          Comment


                            #43
                            Съгласен съм с танкиста. Вече си взех такова, но в късата версия. Производство 1941г. на Маузер. В добро състояние. Наложи се да сменя чирените защото някой варварски беше пукнал единия, а втория беше бакелитен. Само, че за самозащита е неудобен за скрито носене. Да оставим настрани факта, че за Люгер кобури не продават в оръжейните магазини. Пък е пълнителят е само с осем патрона. Иначе калибърт 9х19 е добър за самозащита. Има необходимият възпиращ ефект и пробивна сила. Намира се масово като боеприпас и не създава при стрелба ефекта на ритната от кон ръка. Разбира се зависи от габаритите на стрелеца. Аз несъм добър стрелец. Сега се уча от около 2 години, но с Люгера успях от 3 изстрела на 25 м. разстояние да улуча 2 пъти 10 и 1 път 9. Това рабзира се е най добрата от 20 серии. Естествено при необходимост от самозащита/Да не дава Господ!/ няма да се стреля от 25 м.

                            Comment


                              #44
                              Иван, въпрос на предпочитания е човек към кой модел ще се насочи. За мен 8 патрона са си съвсем достатъчни за самозащита /че и за нападение.../ , за друг и 20 биха били малко. По същата причина сега съм се ориентирал към някои модели револвери, а и .357 Mg ме привлича неустоимо повече от всякакви 9x19.
                              Поздравления за новата придобивка и със здраве !
                              Quae fuerant vitia, mores sunt.

                              Comment


                                #45
                                Цезаре, абсолютно си прав, че изборът е индивидуален. Признавам си

                                Цезаре, абсолютно си прав, че изборът е индивидуален. Признавам си, че Люгерът купих повече като реликва, а не като оръжие за самозащита. Това ми е детска мечта и когато ми попадна възможност не се колебах. Иначе във всекидневието нося "Берета М 71" - кал. .22. Малка е компактна и удобна. Пък за да ме отбрани е достатъчна. Само, че мога ли да попитам, след като предпочиташ револверите и то с кал. .357 Магнум как си набавяш достатъчно боеприпаси за тренировка и как се справяш със носенето при тези габарити?
                                П.П.
                                Първия опит да изпратя съобщение беше неуспешен затова повтарям.
                                Last edited by ivan; 18-11-2007, 17:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X