Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доста необичайно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    прехласвате се по футуристичния му вид


    И едно леко уточнение - колко патрона има в оръжието, изобщо не влияе на неговата точност. Но разликата в балансировката, при положение, че оръжието не прикладнато, влияе на точността на стрелеца.
    Но в случая си прав. С тия ръкохватки може да се стреля само прикладнато, така че дебалансировката няма да влияе.

    Аз обаче се питам - от къде се изхвърлят гилзите на това чудо
    нещо не виждам подходящ отвор
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      #17
      Изхвърлят се през тръбопровод от предната част на оръжието, над цевта.

      Comment


        #18
        В дадения в самото начало линк към руския форум има дискусия точно по някои от задаваните тук въпроси.

        Comment


          #19
          Много интересно е реализирано подаването на патроните от пълнителя към патронника. Забележете, че пълнителя е в самия край на цевната кутия-приклад. Няма никакъв свободен ход за затвора.

          Comment


            #20
            По същото време има разработка от наши конструктори със същия пълнител и компановка бул-пап. Изделието се нарича Автомат Ямаков. Даже конструкторът е генерал от нашата армия. Някой може ли да даде повече информация. Имам една много неясна снимка от наше издание и нищо повече! :fahr39:
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #21
              И аз така...

              Comment


                #22
                ValBo написа
                прехласвате се по футуристичния му вид



                Аз обаче се питам - от къде се изхвърлят гилзите на това чудо
                нещо не виждам подходящ отвор
                http://talks.guns.ru/forummessage/51/129713.html - Пулемет "Максим". При Коробов естествено конструкцията е по друга. А защо не е усвоено - това и в руския линк го има - първо - било е експериментално, второ - заради кончината на Коробов. Генералитета е много чувствителен и в двата случая - трудно се пуска в серийно производство "експериментално" оръжие, нещо почти невъзможно на фона на победния марш на Калашников, и второто - няма го главния конструктор - кой тогава ще развива оръжието и кой ще лобира за него?
                Има го разбира се и съвременния наследник- А-91М (ТОЗ).
                "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                Comment


                  #23
                  Ето нещо за принципа на работа на автоматиката:

                  Comment


                    #24
                    Браво бе АУБ-е,отново показа нещо интересно!
                    Преди време бях срещал някъде производството но ковровските заводи и ми направиха впечатление.Интересното при тях бе системата за презареждане.На големият автомат системата би някаква инерционна.Част от нея се използува в новият Абакан ако не се лъжа - съответно дооформена.ТАМ ПОКАЗВАХА И АВТОМОТИЧНО ОРЪЖИЕ С КРИВИ цеви,за защита от близко разстояние на танкове от пехотата.Всичките системи,включително и показаната от теб по-горе са преминали успешно изпитанията.Не са приети на въоръжение,тъй като вече е бил приет АК-47.А за ново превъоръжаване нямало кинти.При социализма се залагаше на масовоста а не на ефективноста,ако си спомняш.Това е и причиното до не бъдат приети системи като Ямаков.Само чехите се опънаха и си произвеждаха изделието.Само отстъпиха по отношение на патрона.

                    Comment


                      #25
                      Някъде бях чел,че едно от творенията на Коробов е ползвано за база ,за създаването на FaMas -Kleron

                      Comment


                        #26
                        Кажете нещо за други творения на Коробов.

                        Comment

                        Working...
                        X