Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Discovery's "Top 10 Combat Rifles"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Аз немога да се съглася.Според мен за да е "реалистична" класацията огнестрелните оръжия трябва поне да се сравняват по техните качества:далекобойност,точност,големина на пълнителя и тн.

    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

    The 2 minute war - FallOut

    Comment


      #17
      Е, много зависи какво разбираш под "реалистичност" . Иначе съм съгалсен - ако се сравняват оръжия от една и съща "епоха", т.е. които по едно и също време се използват като основно въоръжение. Но това би огарничило доста класациите, а в "Дискавъри" са сметнали (според мен, с основание), че предаването ще бъде по-интересно ако се сравняват повече известни, дори емблематични оръжия. И в този случай трябва да се използав сравнителен метод (не знам дали наистина са изградили предаването така). Впрочем, и при този подход също се сравнява по споменатите от теб показатели, но в рамките на епохата.

      Comment


        #18
        Именно дискъвъри го правят за да е интересно,а не оръжията да се сравняват по строги показатели.

        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

        The 2 minute war - FallOut

        Comment


          #19
          Е, то това е е повече от ясно. Да не забравяме, че основната цел на начинанието телевизия е като на всяко друго финансово предприятие - печалба. Ако са асолютно коректни според твоите представи дали това ще им донесе повече зрители, ще напарви ли програмата им по-интересна? Съмнявам се. Затова е безсмислено да се обвиняват в извършване на пропаганда или пък още повече в глупост.
          Но това, което написа Amazone се отнасяше до принципната възможност да се сравняват коректно оръжия от различни епохи.

          Comment


            #20
            Незнам защо но нещо М-14 по ми допада от тъпата М-16. Знач ,че е тежичка, но това е истината.

            Comment


              #21
              tconiotconev написа
              Незнам защо но нещо М-14 по ми допада от тъпата М-16. Знач ,че е тежичка, но това е истината.
              Прав си,в М-14 има повече душа

              Comment

              Working...
              X