Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АК74 на въоръжение в БА ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Не бях обърнал внимание че става дума за лов От лов не разбирам, не е нужно да споменавам, а и ми е противен като концепция.
    Не ми харесаха сравненията с "флоберска" дупка, некоректни са - подвеждат незапознатия човек, предизвиквайки асоциации за немощ, слабота, пренебрежимост един вид. Това е.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #92
      При ловната стрелба има едно установено правило: За дивеча на килограм живо тегло се падат по 10 Дж. С други думи за едно 150 кг прасе са нужни 1500 Дж енергия на куршума.

      Comment


        #93
        Ще ме извиняваш, но явно не си виждал как отскача бренеке от калкана на глиган;-)
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          #94
          ValBo написа
          Ще ме извиняваш, но явно не си виждал как отскача бренеке от калкана на глиган;-)

          Comment


            #95
            Калкан се нарича кожата на врата, част от гърба на глигана и задната част на главата
            Най-често то представлява дебела кожа, сплъстена козина с много засъхнала кал и мръсотия. На възрастен глиган това е почти непробиваемо. Преди време нямаше нарезни оръжия за лов и се използваше бренеке. Аз съм виждал как отскача от глигана, а той продължава срещу теб.
            При женските прасета почти няма такива образования, но на по възрастните кожата им е доста дебела, а козината сплъстена. Та повече вярвам, че патрона на калашников няма достатъчно сила за глиган, отколкото че 1500 джаула стигат;-)
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              #96
              Но патрона на Калашников е островърх за разлика от бренекето!

              Comment


                #97
                AYB написа
                Но патрона на Калашников е островърх за разлика от бренекето!
                А пък аз съм виждал 4 сантиметра дебел калкан
                бих го ползвал за жилетка, но много смърди;-)
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  #98
                  По повод глиганите - доколкото зная бренекето и 13/0 или 14/0 магнум си свалят глиган, от последните може да трябва попадение на повече от една сачма. Но има и подкалибрени патрони - те вече са много точни, макар и с по-малка маса от бренекето. Поне лованата дружинка последните глигани ги беше свалила все с такива, по принцип с по 1-2 куршума. Еярно, че един глиган се измъкна, имайки попадение от поне 1 сачма 13/0.
                  А нашата мафия вече пробва бренеке срещу хора, един го бяха убили на вилата му с изстрел от ловна пушка от около 50 метра.
                  За калашника се съмнявам да не пробие каквато и да било преграда по тялото на глигана, нали все пак куршума си има метална обвивка...
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #99
                    Едно уточнение и да забравим прасетата
                    Бренекето става за лов на прасета. Ловжите предпочитат съчми, но тях ги забраниха отдавна.
                    Та с бренеке може да се събори прасе - то затова е направено. При глигани е малко по трудно, особенно в челна проекция и то точно заради това чудо на гърба им.
                    Цялата ми забележка беше, че това което го дават за лов на кози и елени, не е валидно за прасетата.
                    От мен толкова за тях...

                    П.С. А как ми се прияде диво прасе....
                    Last edited by ValBo; 26-09-2007, 18:47.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      един познат преди доста години си беше направил АК(със стеснен отвор на газоотводната тръба с цел по-висока скорост на куршума, без режим автоматична) с ПСО-1 и отворени куршуми, пълни с меко олово вътре, именно с цел глигани. животното падаше, независимо къде е ударено...

                      Comment


                        Да дам и аз своя принос към "освиняването" на темата
                        кало написа
                        един познат преди доста години си беше направил АК(със стеснен отвор на газоотводната тръба с цел по-висока скорост на куршума, без режим автоматична) с ПСО-1 и отворени куршуми, пълни с меко олово вътре, именно с цел глигани. животното падаше, независимо къде е ударено...
                        Моите наблюдения са точно в обратна посока.Със 7,62х39,дори и с ловни куршуми дивото прасе не пада ако не го удариш в сърцето или гръбнака.Попадения на други места в тялото водят до това,че прасето се зяносва-както е ранено бяга с километри и след няколко дни може и да умре/от перитонит примерно/.С пробити дробове звяра бяга доста километри и ако няма добри кучета да хванат следата няма намиране.Понякога живее с месеци.Просто патрона е слаб за диво прасе,щом си решил да го биеш с карабина за тая работа си има .308,7,62х54 и 30-06 и нагоре.
                        СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                        Comment


                          Напълно съм съгласен сас Стич!!!
                          Глигана от нищо не пада ако го уцелиш където и да е /е освен с фугасен снаряд разбира се/. Просто си иска точно попадение в смъртоносна зона.
                          7,62х39 пробива глигана навсякъде но просто не може да направи достатъчно поразии във вътрешността му за да го свали веднага. За по-малките калибри няма смисъл да се говори.
                          НА СЛУКА на всички колеги ловци от събота нататък !!! Започва големия КЕФ и само който не го е изпитал не може да го разбере.

                          Comment


                            твоите наблюдения, подозирам, не са били върху куршумите, за които говоря. при удар в прасето, оловният пълнеж излиза навън и прави огромна дупка в това нещо, като, повтарям, глиганът пада веднага.

                            Comment


                              Аз да довърша освинването на темата - кога пак разрешиха лова на прасета със сачми?
                              Това си варварство според мен
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                ValBo написа
                                Аз да довърша освинването на темата - кога пак разрешиха лова на прасета със сачми?
                                Това си варварство според мен
                                За съжаление разминаването м/у закон и практика в Б-я е повсеместно и страшно много прасета се похабяват по този начин /стрелба със съчми/, обаче дървените глави не могат да го разберат.

                                Comment

                                Working...
                                X