Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Walther P38

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    petresko написа
    Защо боя Ник,по икономически съображения ли?
    Най-вече по такива. Алуминиевите сплави могат да се анодират, но не съм сигурен дали процесът е бил икономически рационален през 50-те и 60-те, когато Р-1 е бил произвеждан.

    Оксидацията отнема много време, не е устойчива на абразия (от кобура) и не е корозионноустойчива. Боядисването с черна боя се практикува от преди ВСВ и от много страни - Англия, Белгия и др.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      #32
      Аз съм боядисвал алуминиеви детайли (не оръжейни разбира се) в домашни услови, по електрохимичен път. Стават много красиви и устойчиви покрития. Имам цяла книга посветена на тази тема, с доста рецепти на химични разтвори и т.н. И процеса на обработка е сравнително кратък.

      Да ви кажа, ако не знаете, как се проверява дали даден детайл е алуминиев, или е от алуминиева сплав: капва се капка натриева основа (сода каустик) върху пробата. Ако след две-три минути започнат да се отделят мехурчета - има алуминий. Единствен той от всички метали прави реакция с натриевата основа. Това е стандартен метод от качествения химичен анализ за определяне на алуминия.

      Comment


        #33
        Ник дали е възможна стандартна оксидация при алуминиевите сплави?АУВ пиши ако ти е възможно,как точно става боядисването по електрохимичен способ накратко
        "С НАМИ БОГ"

        Comment


          #34
          Забравих да кажа на "танкиста от Харкiв",че това,което е показал е обичайният арсенал на всяка баба от Враца до Трън
          В интерес на истината красиво e
          Last edited by petresko; 21-11-2007, 01:05.
          "С НАМИ БОГ"

          Comment


            #35
            :tdown За жалост моите баби са от друг регион, където няма такива благини!
            :tdown Де да съм знаел, че да си намеря барем жена от района, ама съм чувал разни кофти работи за Враца и околията и се спрях на мома от Кюстендилско. Там може да имат по стари работи, ама баш на такива, пак не случих! :rock:

            :fahr39:
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #36
              танкиста от Харков написа
              :tdown За жалост моите баби са от друг регион, където няма такива благини!
              :tdown Де да съм знаел, че да си намеря барем жена от района, ама съм чувал разни кофти работи за Враца и околията и се спрях на мома от Кюстендилско. Там може да имат по стари работи, ама баш на такива, пак не случих! :rock:

              :fahr39:

              Хи-хи... Мома от кюстендилско викаш... Абе и аз докато служех по кюстендилско, бях хвърлил мерак на една тамошна мома, ама нещо не можа да ме огрее...

              Comment


                #37
                Бе тя мойта жена условно е от този район! По-скоро от него е тъщата!!! :rock: :1087: :tup: И то от онова село дето е бомболитейницата на ВМРО - колибака Длъхчево-Сабляр. Хъмм, Тъща та дрънка!!!
                Даже плоча сложиха преди няколко години на един плевник дето са лели бобите да дигат трена във въздуха!
                А мойта жена, баща и е от район от ония, дето кан Крум заселил аварите - по поречията на реките, които се вливат в Дунава. И като НОК се пада някъде около София, та нищо не изкярих. И двете места съм изръшкал и освен една измарукана пушчица М-74 Гра или някакъв късен вариантт на Шаспото и един Смит и Уесън, малко периферен, блъснат от валяк, ама нищо друго не съм намерил! :kill_myse

                :fahr39:
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #38
                  МАТРОС написа Виж мнение
                  Тъйкато ми предстои закупуване на лично оръжие съм се спрял на Walther P38.Бихте ли дали някой мнения за това оръжие.
                  Добро оръжие - за времето си...Ако дава отклонение от нормалния бой,има възможност за корекция/от компетентен/.Внимавай с предпазителя/HP/P38/получават се неприятни изненади при спускане на ударника.Не е желателно използване на по-мощен 9/19...Не бих го взел за лично оръжие.Като колекционерски вариант-да.Ако си падаш по по-стари,но надеждни системи вземи класиката "Br...P35"...
                  "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                  Comment

                  Working...
                  X