Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Само да вметна че познавам човек който си има преса, или както там се нарича и си пълни сам патроните. Поне при него причината е чисто финансова и няма нищо общо с руският или какъвто и да е друг барут. А за руските патрони със стоманена гилзa - много се купуват, заради ниската цена и приличното качество. Аз поне по форумите не съм срещал оплаквания, по-скоро учудване че за толкова ниска цена получават толкова читав боеприпас за АR-15. Но това е нещо което Ник най-добре може да каже.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Само да вметна че познавам човек който си има преса, или както там се нарича и си пълни сам патроните. Поне при него причината е чисто финансова и няма нищо общо с руският или какъвто и да е друг барут. А за руските патрони със стоманена гилзa - много се купуват, заради ниската цена и приличното качество. Аз поне по форумите не съм срещал оплаквания, по-скоро учудване че за толкова ниска цена получават толкова читав боеприпас за АR-15. Но това е нещо което Ник най-добре може да каже.
      Еми финансова и т.н.Това да изтрелваш по 2000 патрона на месец не е евтино.Имат си там прогресивни преси,обработват си гилзите,глупости.

      Comment


        Фотон, аз не можах да разбера одобряваш ли самостоятелното снарядяване на боеприпаси или не.

        Comment


          uzi71 написа Виж мнение
          Фотон, аз не можах да разбера одобряваш ли самостоятелното снарядяване на боеприпаси или не.
          Не ,при съвремената технология,фабричните са по-добри.Но просто се налага по икономически причини ръчно.

          Comment


            Тук не си съвсем прав, даже съвсем не си прав. Ръчното снарядяване все още дава най-високо качество. Например на състезанията по бенчрест се търси абсолютната възможна еднаквост на попаденията. Как се постига това - ами с абсолютна възможна еднаквост на боеприпасите. Вземат се нови гилзи от една партида, измерва се масата им и се отделят тези които са възможна най-еднакви /съжалявам за тафтологията/. Същото се прави с капсулите и куршумите. След това боеприпасите се сглобяват възможно най-прецизно. Естествено с всяка нова партида патрони се прави и нова пристрелка на оръжието, но това е и най лесната част от цялата работа. Масовото производство не може да даде необходимата "еднаквост", затова се прави ръчно. Дори снайперовите патрони се подбират от поредно произведени на конвейра, за да се доближат до тази еднаквост, но много снайперисти си снарядяват боеприпасите сами.
            Друг момент е че стандартните боеприпаси не винаги отговарят на конкретните изисквания на отделния стрелец. Например на състезанията по динамична стрелба /IPSC/, понякога е необходимо да се стреля с по-ненатоварени патрони с цел по малък откат и подскачане на оръжието при бърза серия. Тогава се отнема част от барута, монтират се по-леки проектили и т.н. И обратното по някога е необходим по-силен "удар", например за да падат по-бързо плейтовете, тогава пък се прави обратното.
            А иначе ако се стреля по бутилки, за тренировка или да целиш небето всичко това не е необходимо.

            Comment


              uzi71 написа Виж мнение
              Тук не си съвсем прав, даже съвсем не си прав. Ръчното снарядяване все още дава най-високо качество. Например на състезанията по бенчрест се търси абсолютната възможна еднаквост на попаденията. Как се постига това - ами с абсолютна възможна еднаквост на боеприпасите. Вземат се нови гилзи от една партида, измерва се масата им и се отделят тези които са възможна най-еднакви /съжалявам за тафтологията/. Същото се прави с капсулите и куршумите. След това боеприпасите се сглобяват възможно най-прецизно. Естествено с всяка нова партида патрони се прави и нова пристрелка на оръжието, но това е и най лесната част от цялата работа. Масовото производство не може да даде необходимата "еднаквост", затова се прави ръчно. Дори снайперовите патрони се подбират от поредно произведени на конвейра, за да се доближат до тази еднаквост, но много снайперисти си снарядяват боеприпасите сами.
              Друг момент е че стандартните боеприпаси не винаги отговарят на конкретните изисквания на отделния стрелец. Например на състезанията по динамична стрелба /IPSC/, понякога е необходимо да се стреля с по-ненатоварени патрони с цел по малък откат и подскачане на оръжието при бърза серия. Тогава се отнема част от барута, монтират се по-леки проектили и т.н. И обратното по някога е необходим по-силен "удар", например за да падат по-бързо плейтовете, тогава пък се прави обратното.
              А иначе ако се стреля по бутилки, за тренировка или да целиш небето всичко това не е необходимо.
              Е мхни ги тия високата класа,говорим тук за любителите.

              Comment


                То за любителите всичко що трещи и не засича много върши работа.

                Comment


                  Дори снайперовите патрони се подбират от поредно произведени на конвейра, за да се доближат до тази еднаквост,
                  Искаш да кажеш, че патроните за снайпер не се произвеждат специално, а се взимат от поточната линия за патрони за картечница? Нещо като производството на процесори. Поточната линия е една и в зависимост от това колко качествено се получи процесора се определя (в някакви граници) на каква тактова честота ще работи.

                  То за любителите всичко що трещи и не засича много върши работа.
                  Аз мислех че незасичането и тежеста са критични точно при вас. На любителите колко тежи чифтето и вероятността да засече не им е основен фактор.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Снайперовите патрони се произвеждат специално. Опаковането става по ред на производството, а не да се струпат да кажем 10хил. патрона на камара и в кутията да попадне който дойде. По този начин се постига въпросната максимално възможна еднаквост. Това не значи че патрона произведен в момента ще е по-добър от този след 1млн. бройки, просто ще има разлики - миниатюрни, но ще ги има. Именно за това се прави нова прострелка за всяка нова партида патрони.

                    Comment


                      Аз мислех че незасичането и тежеста са критични точно при вас. На любителите колко тежи чифтето и вероятността да засече не им е основен фактор.
                      Някои от тези "любители" ще разкажат играта на професионалистите,така че не е еднозначно.Сред любителите се срещат много добри стрелци.

                      Comment


                        На любителите колко тежи чифтето и вероятността да засече не им е основен фактор.
                        От друга страна няма нещо дето може да ти скапе удоволствието по-качествено от редовно засичащо железо. Ако на 60 патрона ти се наложи да отстраниш 10 засечки(аз с един CZ 75 SP-01, който уви не беше мой и не беше чистен от Коледа май съдейки по количествата нагар по ръцете ми) в един момент се чудиш това пистолет ли е или нещо за чупене на лешници (SP-01 поне е тежичък )

                        Някои от тези "любители" ще разкажат играта на професионалистите
                        Да ти се не види и професионалистите освен ако под "любители" не визираш примерно Крис Коста или Травис Хейли
                        Иначе гледам, че Узи ти е обяснил дето да си в голяма грешка за рилоудинга, а аз мога само да се съглася (следващото нещо дето ще придобия щом ми излезе разрешителното освен мой си SP-01 ще е точно преса).
                        Въобще много ми е странно като дават мнение хора дето явно са чели нещо в нета ама толкоз. Все едно аз да ида да разказвам ей те тука те http://thegunman-bg.com/forum/ kaк се правят тия работи разбираш ли Ми няма да е сериозно
                        Last edited by Sailor_Malan; 02-04-2013, 13:17.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          От друга страна няма нещо дето може да ти скапе удоволствието по-качествено от редовно засичащо железо. Ако на 60 патрона ти се наложи да отстраниш 10 засечки(аз с един CZ 75 SP-01, който уви не беше мой и не беше чистен от Коледа май съдейки по количествата нагар по ръцете ми) в един момент се чудиш това пистолет ли е или нещо за чупене на лешници (SP-01 поне е тежичък )


                          Да ти се не види и професионалистите освен ако под "любители" не визираш примерно Крис Коста или Травис Хейли
                          Е тия в армята за професионалисти ли ги водиш?

                          Comment


                            Те "тия в армията" определено са си професионалисти. За това им плащат. А и доста от тях са постреляли доста по всякакъв вид талибани и друга паплач и са се върнали да разкажат как е. По-голям белег за професионализъм здраве му речи.
                            То всъщност в сравнение с интернет спец и последния чиновник в МВР дето сигурно стреля от дъжд на вятър е професионалист
                            Last edited by Sailor_Malan; 03-04-2013, 10:38.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment




                              Интересни пълнители...
                              Колко ли тежи това нещо в този си вид?
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Мен ми е по-интересно как работят тия тубуларни пълнители?!
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X