Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    ValBo написа
    Вие свързочници нямахте ли?;-)))
    Та за този спиртобензин си имаше рецепта - смесва се с дестилирана вода и се оставя няколко часа да се омесят. Бензина изплува отгоре и се изхвърля
    слага се глицерин и се пали за няколко секунди да изгори остатъчния метилов спирт и бензин. Разкошна водка ставаше. Но после гадовете смениха етиловия спирт:-(
    Абе ще да е имало, ама никой не се сети да ги врънне на за съставките на спиртобезина

    Nick написа
    Както казва моят племенник (програмист за едно от децата на Microsoft) "Artificial intelligence is no match for natural stupidity".
    Е прав е човека Ама все пак през периода на natural stupidity минава всеки(цял екшън може да се снима за първата среща на моя милост с ръчните гранати ), докато не придобие достатъчно знания и умения и именно за тоя случай съответния дивайс трябва да притежава и известна степен на :clown: идиотоустойчивост, което чичко Токарев е предвидил, но чичко Макаров според мене е пропуснал.
    Мерси за корекцията в правописа, забравих че за един пълнител време през ръцете ми е минавал и Р38(на едно софийско стрелбище)
    Last edited by Sailor_Malan; 03-10-2006, 17:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #47
      И P-38 имам, произведен от Маузер (byf) през 1944, всичко оригинално в него. Работи като часовник и дава отлична група. В моята лична класация на върха е HK P7, следван от CZ-75. Glock направо го мразя.

      "Въпрос на вкус", казало кучето и си близнало задника :mhehe:
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #48
        Sailor_Malan написа
        Е прав е човека Ама все пак през периода на natural stupidity минава всеки(цял екшън може да се снима за първата среща на моя милост с ръчните гранати ), докато не придобие достатъчно знания и умения и именно за тоя случай съответния дивайс трябва да притежава и известна степен на :clown: идиотоустойчивост, което чичко Токарев е предвидил, но чичко Макаров според мене е пропуснал.
        Мерси за корекцията в правописа, забравих че за един пълнител време през ръцете ми е минавал и Р38(на едно софийско стрелбище)
        Не знам откъде се е взела тази любов към ТТ.Знам само,че едно оръжие трябва да се експлоатира дълго и интензивно, за да имаш база да го сравняваш с друго, което си експлоатирал също толкова интензивно.Правил съм го и с ТТ и с Макаров.Успях за две години да бракувам две ТТ-та средно на 2500 - 2600 изстрела на пистолет, понеже стойностите на ремонтите и подобренията започнаха да превишават самата стойност на пистолета.А с Макаров досега проблем не съм имал, най-много нова оксидация.Много са случаите когато ТТ при прибиране в кобура се поставя неусетно на предпазител и после блока не може да се издърпа за зареждане.На Макаров няма как затворния блок да се издърпа нагоре ако не е отворена спусковата скоба, така че не виждам как може да се приведе по описания начин в състояние на "тесла".В класа пистолети със свободен затвор трудно може да се намери нещо по-добро от Макаров,вкл. и като износоустойчивост и сигурност.А по-куц пистолет от ТТ трудно може да се намери-има едно достойнство : мощният боеприпас.Абсолютно не издържа при сравнение с другите пистолети от този клас произвеждани по същото време :Радом-Вис, Стар,за Валтер 38 и Броунинг въобще не говоря.
        СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

        Comment


          #49
          Nick написа
          И P-38 имам, произведен от Маузер (byf) през 1944, всичко оригинално в него. Работи като часовник и дава отлична група. В моята лична класация на върха е HK P7, следван от CZ-75. Glock направо го мразя.

          "Въпрос на вкус", казало кучето и си близнало задника :mhehe:
          Е немското качество си е немско качество.
          Лично моя връх в класацията е РРК. Леко и удобно за носене оръжие, а лесно можеш да си вземеш и още два пълнителя с тебе. Многозаряден пистолет някакси не ми трябва. Все пак от тях фаворита ми е Jerico.
          Стич, не че имам някаква любов към руската минигаубица, просто от моя личен опит добре произведената такава е силно идиотоустойчива. Е има си кусура, че за да уцелиш долната част на мишена трябва да се целиш на метър пред нея
          HK P7 не ми е попадал в ръчичките, но би било интересно да го пробвам.
          Освен на вкус е въпрос и на потребности
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #50
            Напълно съм съгласен с мнението на Стич по отношение на ПМ и ТТ. Имам някакъв опит с тях и твърдя , че ПМ е чудесно оръжие за класа си. ТТ никога не съм го харесвал и го смятам за пълно дърво с неприемливо много засечки- предполагам че се дължат на старите боеприпаси. Глог също е страхотен пистолет стига да свикнеш със спусъка му, същото важи и за Стечкин. ЧЗ-75 и Джерико имат твърде малък и тесен блок и това ме дразни при бързо зареждане. Browning NP /пише се НР - значи хай пауър/ е класика в жанра, но любимият ми дзвер е Колт Говърмент серия 70 кал.9х19- страхотен е . Естествено и той има нужда от подобрение - напр. триточкови мерници, двуреден пълнител и универсална шина за аксесоари, но това са бели кахъри. Хеклер и Кох USP - нямам и немога да имам никакви забележки - за мен това е най добрия съвременен пистолет и има фантастичен спусък + сингъл и дабъл екшън - мечта!!! Щаер - като експлоатация е подобен на Глог но по-кофти. ЧЗ-100 - най-голямото недомислие което съм срещал - само дабъл екшън при скрит ударник и най-отвратителния спусък.
            ПП - в момента имам ЧЗ-75В - обаче съм решил да го сменя - пак си искам Колта !!!!!!!!

            Comment


              #51
              uzi71 написа
              .. Глог също е страхотен пистолет ....любимият ми дзвер е Колт Говърмент серия 70 кал.9х19 ... - пак си искам Колта !!!!!!!!
              От глог баба ми вареше чай - що му викаш пистолет?



              Colt Series 70 е произвеждан единствено в калибър 0.45. Разбира се, не е изключено ти да си имал единствения уникален екземпляр на Colt Series 70 в 9х19. В такъв случай вземи се обади на фирмата Колт, че да го сложат на уебсайта си, щото те, завалиите, не подозират за съществуването на такъв модел - http://www.coltsmfg.com/cmci/Series70.asp
              Last edited by Nick; 06-10-2006, 02:03.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                #52
                Щях да кажа същото за глога, че е едно бодливо растение, доколкото си спомням, а пистолетът се казва Глок
                За работа съм ползвал единствено CZ-75B Compact, но не съм стрелял много. Учех се на Bul M-5 и помня най-вече как ми се разраняваха пръстите след цял ден дърпане на назъбения затвор (а той назъбен точно за да не ти се плъзгат пръстите ). С Jericho и Colt .45 съм стрелял само по един път, така че не мога да сравнявам... въобще от пистолети не разбирам много





                ПП Поправка, не съм стрелял с Jericho. Беше нещо италианско, нареченo Tanfoglio.

                Last edited by Dinain; 07-10-2006, 23:22.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #53
                  Dinain написа
                  въобще от пистолети не разбирам много ..
                  Абе то "разбирането" при личното гражданско оръжие се свежда общо-взето до това, кой пистолет ти пасва най-добре в ръката и с какъв боеприпас стреляш най-добре. Точността (не групираността) при пистолетите и револверите е функция най-вече на ергономиката на оръжието и правилния му захват. Прекалено мощните боеприпаси обикновено са трудно контролируеми и изискват голямо и тежко оръжие, което е неподходящо за самоотбрана, а само за стрелба за удоволствие или за лов. Тук е разрешен ловът с късоцевно оръжие, при условие, че дулната енергия надхвърля определена граница (изискване за хуманност, да не се мъчи раненото животно).

                  Аз лично не се чувствувам много комфортно с боеприпаси над 9х19 и .45, които имат сходна дулна енергия. Стрелял съм с .41 Магнум и 44 Магнум и откатът им е неприятен. Освен това 9х19 със заряд P++ има дулна енергия, по-висока от тази на .45 и комбиниран с подходящ куршум върши по-добра работа от .45. Върхът, обаче, ще да са .454 Casull, .480 Ruger и .500 S & W. Но както казват американците "a hit with a .22 beats a near-miss with a .45"

                  По тези съобръжения модерните пистолети, които притежавам, са избирани по този признак - с кой стрелям добре, а не кой е най-хваленият в Guns & Ammo или American Rifleman. Преди да купя нещо или го вземам назаем от приятел, или го наемам в стрелбището, прострелвам няколко кутии с различни (задължително!) боеприпаси - различен заряд, различна тежина/вид на куршума и различен производител и чак тогава вземам решение да го купя или не. При военните и полицейските оръжия, естествено, критериите са други.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #54
                    нямам особен опит (ПМ, АП, ПСМ, АПС, ТТ, Глок-17, Валтер ПП, Аркус, Марголин). най-доброто сред тез по точност като че е АПС, следван от ТТ(без да броим Марголин до 25 м), най-удобното - Валтер ПП

                    Comment


                      #55
                      Nick написа
                      Colt Series 70 [/B] е произвеждан единствено в калибър 0.45. Разбира се, не е изключено ти да си имал единствения уникален екземпляр на Colt Series 70 в 9х19. В такъв случай вземи се обади на фирмата Колт, че да го сложат на уебсайта си, щото те, завалиите, не подозират за съществуването на такъв модел
                      Преди да започнеш да пишеш ГЛУПОСТИ си проверявай данните. Пълното наименование на модела е Colt Government Mk IV Series 70 и е калибър 9x19 /Пара, Парабелум, Люгер или както ти изнася/. Овен това Government се е произвеждал и в следните калибри:.45 АСР , 50 GI, .38 Super , .40 S&W, 10 mm, 400 Cor-bon, .22 LR и др. В понеделник ще се опитам да ти пусна снимка на моя "уникален" Колт кал. 9х19.
                      Ето ти и един адрес за информация /този ми попадна първи, но можеш да си намериш и други/ :
                      Dotdash Meredith is America's largest digital and print publisher, with brands including PEOPLE, Better Homes & Gardens, Allrecipes, Investopedia, Verywell, and more! Learn about career opportunities, our leadership team, and how we can help you reach audiences across our network of trusted brands.

                      ПП : Извинявам се за сгрешеното име на Глок. Очаквам и ти да си признаеш грешката и да се извиниш !

                      Comment


                        #56
                        uzi71 написа
                        Преди да започнеш да пишеш ГЛУПОСТИ си проверявай данните. Пълното наименование на модела е Colt Government Mk IV Series 70 и е калибър 9x19 /Пара, Парабелум, Люгер или както ти изнася/. Овен това Government се е произвеждал и в следните калибри:.45 АСР , 50 GI, .38 Super , .40 S&W, 10 mm, 400 Cor-bon, .22 LR и др. В понеделник ще се опитам да ти пусна снимка на моя "уникален" Колт кал. 9х19.
                        Ето ти и един адрес за информация /този ми попадна първи, но можеш да си намериш и други/ :
                        Dotdash Meredith is America's largest digital and print publisher, with brands including PEOPLE, Better Homes & Gardens, Allrecipes, Investopedia, Verywell, and more! Learn about career opportunities, our leadership team, and how we can help you reach audiences across our network of trusted brands.

                        ПП : Извинявам се за сгрешеното име на Глок
                        Я вземи провери сайта на Колт и после ми обяснявай кое как се пише и в какъв калибър е произведено от Колт.

                        Само Series 70 Lightweight Commander е произвеждан в 9х19 - но това не е Colt Government Mk IV Series 70, произвеждан единствено в .45. Нямам нищо против фантазиите ти, стига да са достоверни.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          #57
                          Nick написа
                          Я вземи провери сайта на Колт и после ми обяснявай кое как се пише и в какъв калибър е произведено от Колт.
                          И къде пише , че се е произвеждал единствено в калибър .45 АСР ?
                          Нали знаеш лафа за шопа който видял жираф и възкликнал ... Те такова животно нема .......

                          Comment


                            #58
                            uzi71 написа
                            И къде пише , че се е произвеждал единствено в калибър .45 АСР ?
                            Нали знаеш лафа за шопа който видял жираф и възкликнал ... Те такова животно нема .......
                            Пише тук - ако вдяваш английски: http://www.sightm1911.com/lib/history/s70_colts.htm
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              #59
                              Nick написа
                              Пише тук - ако вдяваш английски: http://www.sightm1911.com/lib/history/s70_colts.htm
                              MKIV/Series 70 Production Information
                              The Series 70 Government Model Colts were chambered in .45 ACP, .38 Super, 9mm Parabellum and 9mm Steyr (for overseas sales). The Government Model has a 5” barrel with checkered walnut grips adorned with the Colt medallion. They were produced in Blue and Nickel finishes. Series 70 models were manufactured from 1970 until 1983. They were serialized with “SM” prefixes (approximately 3,000), “70G” prefixes from 1970 through 1976, “70L” and “70S” prefixes, “G70” suffixes between 1976 and 1980, “B70” suffixes between 1979 and 1981, and “70B” prefixes between 1981 and 1983.

                              Нали "вдяваш" , че това е от твоя линк. За препоръчване е да четеш до края.
                              Все още си чакам извинението!!!

                              Comment


                                #60
                                uzi71 написа
                                MKIV/Series 70 Production Information
                                The Series 70 Government Model Colts were chambered in .45 ACP, .38 Super, 9mm Parabellum and 9mm Steyr (for overseas sales). The Government Model has a 5” barrel with checkered walnut grips adorned with the Colt medallion. They were produced in Blue and Nickel finishes. Series 70 models were manufactured from 1970 until 1983. They were serialized with “SM” prefixes (approximately 3,000), “70G” prefixes from 1970 through 1976, “70L” and “70S” prefixes, “G70” suffixes between 1976 and 1980, “B70” suffixes between 1979 and 1981, and “70B” prefixes between 1981 and 1983.

                                Нали "вдяваш" , че това е от твоя линк. За препоръчване е да четеш до края.
                                Все още си чакам извинението!!!
                                Вдявам - ама точното име според Колт е Командер! Скив долу от същия сайт, http://www.sightm1911.com/lib/histor...evolution.htm:

                                Models

                                Pre-Series 70 Commander - "LW" prefix, 9mm .38 Super, .45, alloy frame model only, 1950-1976

                                Series 70 Lightweight Commander - "CLW" prefix, .30 Luger (7.65mm), .38 Super, 9mm, .45, 1970-1983

                                Series 70 Combat Commander - Steel frame, rare satin nickel variant

                                Series 80 Lightweight Commander - .45, 1983-1997

                                Series 80 Combat Commander - .38 Super, 9mm, .45, blue slide and stainless receiver variant with Hogue grips in 1998 only, blued, stainless and satin nickel variants.

                                Gold Cup Commander - .45, blued and stainless variants

                                M1991A1 Commander - .45, blued and stainless variants

                                XSE Series Commander - .45, stainless
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X