Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на някои типове леко пехотно оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Литературата.
    Last edited by Dinain; 19-06-2009, 10:20. Причина: дъра-бъра

    Comment


      ivan написа Виж мнение
      Литературата..
      Само немската на Wolfgang Riepe, защото излезе преди по-малко от две години. Виж тук, искат й 69 еврея: http://www.buchhandel.de/detailansic...-3-932077-30-2

      Английската на Richard Hobbs и италианската на Simone, Belogi & Grimaldi - само от букинисти.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Тоя КП Витяз /който беше показан по-нагоре/ ми харесва, при това много.

        Comment


          стрелба с Шипка - на редове и картеч

          Comment


            NICK, така е. Аз с АК българско производство задръжки съм получавал само поради дефектен боеприпас/особено,ако е с некачествена гилза/ и поради разтворена от употреба гърловина на пълнител. В началото на 90те г. руски военни споделят,че при интензивна стрелба с АК-74 /след 7-8 пълнителя/ , се получава заклинване на гилза в патроннка. За което си има обяснение... Дано са отстранили недостатъка. Според колеги при АК-74 българско производство, подобно нещо не се среща.
            Last edited by майор; 20-06-2009, 23:57.
            "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

            Comment


              майор написа Виж мнение
              "Колеги", дори и АК "засича"! Споделете какви задръжки ви е правил Ак? И защо са се случили/според вас/?...

              Автоматичният спусък. Има възможност за взвеждане на ударника и при незаключен затвор. Когато се стреля с бойни патрони тази възможност е почти изключена , нопри мръсен патронник или с ловни , полуоблечени куршуми е действителна. Т.е. челото на куршума застъргва в стената на патронника , забавя движението си и когато до заключването на бойните упори на затворната глава остават около 6мм /от движението на затвора / , ударникът се освобождава и удря иглата . В резултат , скъсана гилза , заварена за затвора , издута цевна кутия , разчекнат пълнител , а капакът на цевната кутия - в лицето на стрелеца .

              Comment


                Само от патроните и то само такива, които дълго са били в караула. Българските не засичат. В Ирак пък попаднахме на техни, пълна скръб. Иначе иракския "Калашник" е добър. Местните от техните сили за сигурност го предпочитаха, само негодуваха срущу боеприпасите.

                Comment


                  Todor Pavlov написа Виж мнение
                  Автоматичният спусък. Има възможност за взвеждане на ударника и при незаключен затвор. .
                  Силно се съмнявам това да е причината. Заключването не е функция на скоростта на подаването, нито на вида патрон. Автоспусъкът освобождава чукчето едва след като рамата достигне такова положение, при което затворът е заключен. По всяка вероятност това, което описваш, е резултат на заклинена в предно положение игла - от стружка или лак, свалени от гилзата или пък от друг предмет. При игла, заклинена в предна позиция възпламеняването е възможно преди патронът да е напълно в патронника, съответно - преди затворът да е заключен.
                  Last edited by Nick; 19-06-2009, 22:07.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Някой имали сведения, какво се случва с "Гроза".
                    В смисъл, освен прототипи, дали е приет в някои части на въоръжение
                    Неговите събратя под 9х39 се представят добре в спец частите, но за него нищо не съм чувал
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Todor Pavlov написа Виж мнение
                      Автоматичният спусък. Има възможност за взвеждане на ударника и при незаключен затвор. Когато се стреля с бойни патрони тази възможност е почти изключена , нопри мръсен патронник или с ловни , полуоблечени куршуми е действителна. Т.е. челото на куршума застъргва в стената на патронника , забавя движението си и когато до заключването на бойните упори на затворната глава остават около 6мм /от движението на затвора / , ударникът се освобождава и удря иглата . В резултат , скъсана гилза , заварена за затвора , издута цевна кутия , разчекнат пълнител , а капакът на цевната кутия - в лицето на стрелеца .
                      Затворът на АК е напълно заключен на около 8мм преди предно крайно положение на затвормата рама...а иглата още не е открита от опашката на рамата...как е възможен изстрел тогава при отключен затвор? И това е независимо от изобщо наличието на въпросният авт. спусък....
                      Ако е заклинена иглата това е друго...

                      Comment


                        Fil написа Виж мнение
                        Затворът на АК е напълно заключен на около 8мм преди предно крайно положение на затвормата рама...а иглата още не е открита от опашката на рамата...как е възможен изстрел тогава при отключен затвор? И това е независимо от изобщо наличието на въпросният авт. спусък....
                        Ако е заклинена иглата това е друго...
                        Подаване капсула над дъното на гилзата (лош патрон); подбиване опашката на затворната рама; неточно изпълнение на частите (ниско качество на изработката); Не всички АК заключват затвора при 8 мм свободен ход на затворната рама.
                        Или съвкупност от няколко от изброените причини;

                        Comment


                          до колкото знам и "Гроза " и "Витяз" са произведени в много малки серии главно за нуждите на спец-частите в русия и никой не планира да ги приеме на въоръжение . Лично на мен много ми се иска да пробвам някое от тези оръжия от чисто професионален интерес , но имайки предвид силно ограниченото им разпространение в този форум едва ли ще се намери някой , който има някакъв опит с някое от двете

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            Carcano, Moschetto da Cavalleria 1891 или 1891/38, не може да се каже точно.

                            Ей като най-долната на снимката:


                            Nick, ето малко информация, която не я пише по книгите.
                            Винаги съм се чудил, защо ги има тези италянски пушки толкова често в България!?
                            Офицялно само полицията е получила на въоражение някъкво ограничено количество. Армията съвсем не ги е ползвала.
                            Чрез спомените на една възрастна госпожа, успях да намеря част от вероятното решение. Нейният баща работил нещо по железниците, живеели на гарата (сега Гара Комунари). Спомня си как нашите селяни чакали италянските композиции. Италянците хвърляли от вагоните военно имущество, българите пък обратно сирене, хляб, ракия. Възрастната госпожа (дете тогава) получила нови зимни обувки, преправени от военни италянски.

                            Comment


                              другаря парабелум написа Виж мнение
                              Nick, ето малко информация, която не я пише по книгите.
                              Винаги съм се чудил, защо ги има тези италянски пушки толкова често в България!?
                              Офицялно само полицията е получила на въоражение някъкво ограничено количество. Армията съвсем не ги е ползвала..
                              Разбира се, че информацията я пише в книгите. Например книгата на Агоп Казазян "Оръжието на българския полицай 1878-1945". И това, че "армията съвсем не ги е ползвала" не е вярно. И количеството действително е "ограничено", но в рамките на няколко десетки хиляди.

                              Това, дето госпожата го разправяла за пушките, изхвърляни от вагоните... без коментар.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Nick написа Виж мнение
                                Разбира се, че информацията я пише в книгите. Например книгата на Агоп Казазян "Оръжието на българския полицай 1878-1945". И това, че "армията съвсем не ги е ползвала" не е вярно. И количеството действително е "ограничено", но в рамките на няколко десетки хиляди.

                                Това, дето госпожата го разправяла за пушките, изхвърляни от вагоните... без коментар.
                                Имам това книжле в странен формат, знам кво пише там, не поисках от господин Казазян да ми пише посвещение щото не ми е приятен. И аз, точно като теб на едно друго място, смятам "ченге" за мръсна дума.
                                Любопитно, имаш обяснение защо италянката се среща често, или само казваш:?????Ама не....Това не е БЯЛО. Това е някаде ОКОЛО бяло!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X