Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пистолетните приличат на .44 Хенри. Може да са били за карабина. Диаметъра също съвпада - 11 милиметра.

    Произвеждат се от 1860 година: https://en.wikipedia.org/wiki/.44_Henry

    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Супер. Имаме си гилзи от пушката на Олд Шетърхенд. Остава да намерим и от "Мечкоубиеца"

      Comment


        Stan написа Виж мнение
        диаметър на задната част - 2 см. При този тип задната част е желязна.
        Желязна - сигурен ли си? Единствените патрони с "железен" компонент (фланецът) са .577 Снайдер и .577/450 Мартини-Хенри - обаче те са съставни, както се вижда от снимката. Снайдер е имало по нашите земи, но Мартини-Хенри не. Турските Пийбоди-Мартини използват различен патрон, изцяло изтеглен от месинг.

        Освен това измерването в сантиметри е крайно недостатъчно като информация.
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Stan написа Виж мнение
          Супер. Имаме си гилзи от пушката на Олд Шетърхенд. Остава да намерим и от "Мечкоубиеца"
          Хехе, нещо такова Вторият патрон от пушка е много странен с този .60 калибров диаметър и къса гилза. Най-близкото което изглежда вероятно е патрон за руска Крнка (15.24x40mm ) не е като да ги е нямало

          https://en.wikipedia.org/wiki/M1867_Russian_Krnka
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Най-близкото което изглежда вероятно е патрон за руска Крнка (15.24x40mm ) не е като да ги е нямало
            Че те железни ли са?
            Attached Files
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              В момента се мъча да посъбера малко патрони за Крнка от различни години. Най-ранният ми е от 1871 г., най-късният е от 1876 г.

              Сбирката трябва да изглежда като тази с патрони за Бердан (но и за нея не ми стигна търпението да събера всички години, макар че имам повечето).
              Attached Files
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Благодарско. Точно такива са. Вторият е за Крнка, а третият с железния накрайник (или както там се казва) е за Снайдер.

                Comment


                  Ник, егати колекцията!
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Stan написа Виж мнение
                    ... третият с железния накрайник (или както там се казва) е за Снайдер.
                    Съмнявам се. Има и целоизтеглени патрони за Снайдер, но никакво желязо няма при тях.

                    ПП. Не е накрайник, казва се венец или фланец. Бастуните имат накрайници...
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Ник, егати колекцията!
                      (с тих, свенлив глас) Това е само малка част от сбирката ми...
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Nick написа Виж мнение
                        (с тих, свенлив глас) Това е само малка част от сбирката ми...
                        Ник, наистина е прекрасна! Всеки музей може да ти завиди, за нас обикновените да не говорим!

                        Comment


                          Centurionus написа Виж мнение
                          И аз да задам една загадка . Какво "желязце" е това и с какво е известно ?


                          Продължение на загадката. Какво е общото между тези два пистолета?
                          Attached Files
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Няма познали? Ето една сламка:
                            Attached Files
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              Чак сега видях загадката (влизам предимно сутрин) . Според мен отговора е , разположението и донякъде формата и начина на действие на предпазителя .
                              При Намбу : Click image for larger version

Name:	TYPE94ERROR.JPG
Views:	1
Size:	81.6 КБ
ID:	553217
                              И една анимация на която се вижда разположението ,както и работата на предпазителя при Люгер -08

                              Comment


                                Centurionus написа Виж мнение
                                Според мен отговора е , разположението и донякъде формата и начина на действие на предпазителя.
                                Вярна илюстрация, неверен термин - но се зачита.

                                Общото е външното разположение на спусковата тяга (не на предпазителя). И двата пистолета произвеждат изстрел при натискането ѝ без да се пипа спусъка. Не знам колко често е ставало това при Намбу 94 и дали въобще е ставало, но при Люгер това е факт. Люгер е единственият пистолет, стрелящ в разглобено състояние. Това налага поставянето на допълнителен предпазител, предотвратяващ изстрел в разглобено състояние. Такива предпазители са слагани само на полицейските Люгери; явно полицията навсякъде не е от най-умните.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X