Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Едно е гражданска продукция друго е военна. Не схващам идеята ти!
    Още повече в САЩ със техните данъци печалбата за гражданския производител е на съвсем друга висота отколкото всеки военен и могат да си позволят бълването на каквито си искат аксесоари и автомати. За пример в сайта Юго "Застава 90" върви за 1860$ а унгарския за 800$. Ако им скимне и 2500+ долара ще искат и пак ще си продават стоката.
    А при военните се търси най-ефективната и евтина поръчка нали?
    Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

    Comment


      Shenandoah написа Виж мнение
      Оставам с впечатлението, че американското гражданско производство отдавна изпреварва в разнообразието на решенията за АК-47 и производните му. Например продукцията на Krebs Custom:

      http://www.krebscustom.com/
      Силата на конкуренцията. Освен това търсенето е голямо. На мен са ми най-интересни разни комбинации от АР и АК платформите. Имаше един (по-късно ще потърся линк) вариант на АР-15 с газово бутало подобно на АК (но по-близо до цевта) май в калибър 6.8 или 6.5. Взели са го на въоръжение в Чешките специални части и го има и за гражданският пазар. Хора които са го използвали твърдя че оръжието съчетавало всички плюсове на АР и АК. Малко по-високата точност на АР и възможността за всякакви аксесоари, спусъци, ресивери калибри и т.н. плюс надеждността и лекотата на обслужване на АК.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Нещо подобно? Разглобяването започва в 6:10.

        Comment


          АК-12 отблизо



          стрелба




          И АК-15, версия, базирана на АК-107 с балансирана автоматика за гражданския пазар:



          май не мръдва изобщо

          Comment


            АК-12 на автоматична и на отсечка по три изстрела:

            Comment


              кало написа Виж мнение
              Нов руски пистолет, този път от концерна Калашников - ПЛ-14.
              Симпатично изглежда и донякъде докарва на Стриж. Интересно, какво не им харесаха на ГШ-18 и ПЯ и с какво този е по-добър.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                кало написа Виж мнение
                Още малко по темата ПЛ-14

                http://tvzvezda.ru/news/forces/conte...80154-geji.htm
                Гледам го и си мисля, че надали ще е нещо повече от Глок;
                И Кало, защо си мислиш, че от това ПЛ-14 ще излезе пехотно въоръжение?

                Comment


                  Shenandoah написа Виж мнение
                  Нещо подобно? Разглобяването започва в 6:10.

                  Този АРАК-21 ХРС няма нищо общо с платформата на АК, и не може да се нарече смесена платформа; Просто са сменили/преработили горния ресивър на М16/4, но си е чиста разработка на база АР 15; Гражданско оръжие, без шансове да стане военно;

                  Comment


                    Shenandoah написа Виж мнение
                    Нещо подобно? Разглобяването започва в 6:10.

                    Не намерих точно тази за която писах, но намерих подобен Рюгер. Врианти много: Ruger SR-556, REC7 и т.н. АР с газово бутало.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      DDD написа Виж мнение
                      Този АРАК-21 ХРС няма нищо общо с платформата на АК, и не може да се нарече смесена платформа; Просто са сменили/преработили горния ресивър на М16/4, но си е чиста разработка на база АР 15; Гражданско оръжие, без шансове да стане военно;
                      Газовата система е различна, бутало с дълъг ход, така нареченият upper receiver също не е типичен.

                      Comment


                        DDD написа Виж мнение
                        Гледам го и си мисля, че надали ще е нещо повече от Глок;
                        И Кало, защо си мислиш, че от това ПЛ-14 ще излезе пехотно въоръжение?
                        Ъ? къде съм писал, че мисля така? просто няма смисъл да отварям нова тема

                        Comment


                          кало написа Виж мнение
                          Ъ? къде съм писал, че мисля така? просто няма смисъл да отварям нова тема
                          Ами понеже темата е за такова, че така ..........

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Не намерих точно тази за която писах, но намерих подобен Рюгер. Врианти много: Ruger SR-556, REC7 и т.н. АР с газово бутало.
                            Все пак ARAK-21 XRS е интересно като модулна система! Досега повечето такива разработки бяха с къс ход на газовото бутало, като изключим M10X на M&M inc.
                            Интересно ми е какъв му е ресурса като брой изстрели?

                            Comment


                              Вероятният руски аналог на minimi



                              Параллельно у нас идут работы по различным пулеметам. В частности, уже сейчас есть модель – аналог бельгийского «Миними», принятого на вооружение во многих странах мира, так называемый SAW – Squad Automatic Weapon.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Силата на конкуренцията. Освен това търсенето е голямо. На мен са ми най-интересни разни комбинации от АР и АК платформите. Имаше един (по-късно ще потърся линк) вариант на АР-15 с газово бутало подобно на АК (но по-близо до цевта) май в калибър 6.8 или 6.5. ... Хора които са го използвали твърдя че оръжието съчетавало всички плюсове на АР и АК. Малко по-високата точност на АР и възможността за всякакви аксесоари, спусъци, ресивери калибри и т.н. плюс надеждността и лекотата на обслужване на АК.
                                Като си карах курса по тактическа стрелба един колега ползваше нещо такова, 5.56мм AR с бутало и заглушител, загряваше доста повече от AR, който аз ползвах (DI) и се замърсяваше доста по-бързо, наложи се да го чистят в началото на 2рия ден (стреляхме примерно 300-400 патрона на ден). Макар че заглушителя доста помагаше за тия проблеми. Не се сетих да му видя точния модел, но май колегата си го записа (и двата ги бяхме взели под наем), ще го питам. За сметка на това можех да стоя до него докато стреляше без наушници.

                                Не съм хич разбирач, но това видях на живо.

                                Иначе моя "нормален" AR ми хареса адски много и беше най-надеждната пушка от групата ни.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X