Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Не съм си водил записки какъв модел и сериен номер има.
    Сериозно!!!
    Не помниш нещо което си носил 3 години на гръб? И за което трябва да са те препитвали!
    Повечето от служилите тук, могат да ти кажат номерата на автоматите си, нищо че не са служили преди 20 и повече години.
    Това се набива на всички в главата.
    Е, могат тия, за които носенето на оръжие е било ежедневие.
    Готвача не си беше виждал автомата от клетвата
    А в нашенският КЕЧ и тогава не ги бяха виждали.

    Та темата е за снайпери, не за хендмейт джаджи с оптика. Тях ги бутайте в тема за хендмейт оръжия
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      . Или около друго прикритие.



      .
      Клипчето не ми се струва достоверно . ========= направи абсолютно неконтролируем изстрел, още не се беше прицелил , попадението беше някъде отзад и долу на целта ... Прилича ми на минометно попадение повече ...


      ПП
      Като обсъждате самоделните "снайпери", добре е да се замислите и за издръжливостта на оптичните прибори - неслучайно на тръбите от ЗУ монтират жестко ПУ с нищожното 4 кратно увеличение - те са най якото и евтино , на другите сглобките при лещите просто се разпадат .
      Last edited by Todor Pavlov; 18-12-2015, 01:58.

      Comment


        Абсолютно сериозно
        То вече ми е смешно колко са ограничени възприятията на "експертите" тук.
        Не, никой не ме е препитвал за такива глупости, нито са ме интересували. Повечето неща от екипировката си имат жаргонни названия и почти никой не им знае официалните названив или ги използва. А номерът на автомата отдавна съм го забравил, ако някога съм го помнил въобще - сменил съм поне 5 за 3 години. Толкова ли е трудно да разбереш, че съществуват и други неща отвъд твоите казармено-руски спомени? Способен ли си?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Естествено, че не са те препитвали. Жилетка изобщо не е влизала в оборудването. Пак добре, че са ти зачисли и автомат. На нашите трактористи в КЕЧ-а не им се полагаше.
          Отдавна си ясен, че нямаш никаква стелкова подготовка. Писал си достъчно бисери по въпроса.
          Аз приключвам. Оставих те да се обесиш сам, справи се успешно
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            ValBo написа Виж мнение
            Повечето от служилите тук, могат да ти кажат номерата на автоматите си, нищо че не са служили преди 20 и повече години.
            А пък аз - не. Че то оттогава се минаха 30 години, честно казано, казармените ми спомени са съвсем избледнели. Все едно е било в друг живот. За толкова време, мисля, на всеки се случват далеч по-ярки, важни и запомнящи се събития - женитби, разводи, деца, успехи, провали... Кой ще ти помни такива глупости като некакъв си тъп номер. С тебе не е ли така?
            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

            Comment


              ===================
              Last edited by Thorn; 17-12-2015, 17:52.

              Comment


                =====================

                Не знам защо ме цензурират, не съм псувал никого. Човекът очевидно не е способен да възприема нова информация и се опитва да го компенсира с ясновидство. Освен това упорито отвлича темата за снайперите към някаква си жилетка, която съм споменал, все едно е нещо невероятно. Тъжно е казармата да ти е върховия момент в живота, ама затова си има даже тема - "спомени от казармата" или нещо такова се казваше.

                Това май не е пускано досега.
                Last edited by Dinain; 17-12-2015, 18:02.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Повече подробности за иранския "Бахер".


                  От описанието:
                  Baher 23mm heavy rifle was unveiled by way of an Iranian military day parade in April of 2015.
                  Baher-23 is a new gun adopted by the Iranian military for the very-heavy-sniper-rifle role. It fires a large 23mm projectile, a cartridge much more closely associated to some small-caliber cannon compared to rifle, at ranges out to 5 kms. The weapon is actually primarily intended for beating helicopters, light armored automobiles, and enemy staff hidden behind fortified walls though absolutely nothing excludes it from engaging personnel straight – of course along with truly devastating outcomes.

                  The weapon is really a complete sniping process, requiring an operating crew of 2 to 3 personnel and with a weight some 62 kgs. It has been featured on the special heavy-duty, flexible tripod assembly made to absorb some of the naturally violent recoil organic to a weapon of the caliber. The gun is given more conventional components as well such as an optics arranged fitted over the recipient, a pistol grasp, and shoulder stock. The extended length clip or barrel is capped with a large, slotted braking system.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Осколките няма да пробият диференциала, а ще избият хората в пикапа. Или хората в окопа. Или около друго прикритие.


                    .................................................. ................
                    На видеото се вижда нещо като проектил, летящо по-доста стръмна траектория и явно с ниска скорост. Началната скорост на 23х152 е около 1000 м/а, а на 23х115 около 700 м/с, т.е. на такава камера нищо няма да се види. А видеото изглежда е отблизо снемано. Все повече си мисля, че тези джихадисти са махнали доста голяма част от барута в гилзата на снаряда и ползват тези самоделни снайпери подобно на гранатомети, като разчитат повече на осколките и пробива на стените, отколкото на точния изстрел.
                    Другия вариант - поражението е от минохвъргачка и клипа със снайпера е монтиран.

                    Comment


                      Прекалено се вторачваш в камерата. Не знам какво е "такава камера", но може да подвежда - на някои от клиповете с Тоу си направи експеримента да измериш колко секунди минават между изстрела и попадението. Знаейки скоростта на ракетата (300 м/с), е елементарно да се сметне: при един от последните бях измерил 13 сек. = 3900 метра. А заснетото също изглежда "близо" като това. Което значи, че или се снима с много мощен зум (не разбирам от камери, но с такова качество да се снима на 4км, ми се струва че трябва да е доста сериозна камерата), или се снима от близка позиция, а се стреля от съвсем друго място.

                      Разбира се, напълно възможно е да са махнали част от барута - самоделки всякакви, вкл. муниции.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Това дали е снемано с мощен зум обектив е трудно да се каже, по-вероятно не е. Според мен е снемано от сравнително близко разстояние на целта (което също предполага някакъв зум) и втора камера за боеца и впоследствие при успех на изстрела клиповете са монтирани с оглед търсене ефект.
                        Въпросът е друг: Дали тази 23 мм (или 20, или 14,5 мм) се явява снайпер, само защото прилича на карабина и има оптика?
                        По класикация, всичко над 20 мм е оръдие; Според американците, всеки калибър над 12,7 е "противоматериален", т.е. не целенасочено с/у хора (anti-personnel), а предимно с/у техника (anti-materiel rifle (AMR). Преди години определението на НАТО за снайпер изискваше под 2 МОА точност, сега мисля че има ново изискване за е под 1 МОА точност на оръжието. В нормалните армии, калибъра на снайперите е ограничен до 12,7 мм. (разбира се има екзотики), като напоследък в разработките на тежки снайпери има отстъпление от този калибър в полза на нови, по-малки и по-точни: .408 Cheyenne Tactical, .375 Cheyenne Tactical, .416 Barrett.
                        Точността на тези самоделки не е известна, струва ми се че не е много висока. Барута на гилзата на снаряда съм твърдо убеден, че е намален - т.е. стреля се от близки укрепени позиции (скритото приближаване по открито поле с такова оръжие ще е много рисковано) или от сравнително по-далечни (пак) позиции със стръмни (навесна) и по-неточна траектория на снаряда.
                        Личното ми мнение, че това оръжие не се използва точно като снайпер, а по-скоро като леко и лесно преносимо малокалибрено оръдие за поразяване на сравнително близки (от гледна точка на артилерията) цели.
                        Last edited by DDD; 20-12-2015, 18:31.

                        Comment


                          мОЯ АВТОМАТ БЕШЕСЪС СЕРИЕН НОМЕР АК 15 39 МА,ЩЕ ГО ПОМНЯ ЦЯЛ ЖИВОТ.Носол съм над 10-пм и други къси оръжия имам и 2бр лични пистолети но автомата го помня.

                          Comment


                            DDD написа Виж мнение
                            Личното ми мнение, че това оръжие не се използва точно като снайпер, а по-скоро като леко и лесно преносимо малокалибрено оръдие за поразяване на сравнително близки (от гледна точка на артилерията) цели.
                            Е, много ясно, че по принцип не е нужен 23мм снаряд, за да убиеш пехотинец.
                            То е очевидно, че в повечето клипове ги ползват за стрелба в градски условия, като леко оръдие. С което можеш да убиеш някой, прикрит зад бетонна стена, парапет или чували, или да повредиш/унищожиш лекобронирана машина. Предвид, че е самоделка, очевидно готови мерни прибори няма, т.е. трябва да му сложат нещо, а ако ще стреляш по индивидуални цели на повече от 100 метра, защо да не е с увеличение, т.е. оптика.
                            Пък дали е "снайпер" или "леко оръдие" - философски въпрос, не ми се занимава.

                            леко и лесно преносимо малокалибрено оръдие
                            Не искам да се заяждам, но гилдията бе наскоро разбунена по въпроса какво е "леко" и "лесно преносимо" - от припкане сам с него, до невъзможност за пренасяне и нужен разчет от 8 души.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Е, с 30 до 50 кг. трудно ще припкаш, но ако искаш доуточни терминологията!

                              Comment


                                За мен това си е именно леко и леснопреносимо малко оръдие (носи се от 2 човека). За талибани, разбира се.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X