Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1. никой не твърди, че единият калибър е тръгнал да измества другия, просто 338 става все по-популярен.

    2. правим втори изстрел след презареждане и прицелване, което става почти веднага, защото презареждането и повторното прицелване става във времето за долитане на куршума до целта. Иначе, на такива дистанции е трудно да се говори за бърз огън в смисъла, на това, което се прави със 7,62 от автоматичен снайпер на дистанции до 600 метра... Типичен пример за максимум бърза стрелба с по-голям калибър е видеото по-горе.

    Comment


      кало написа Виж мнение
      .................
      например при това даже беше приета на въоръжение картечница в този калибър (http://www.thefirearmblog.com/blog/2...ine-gun-lwmmg/). Наистина ли твърдиш, че "прецизен огън" е несъвместимо понятие с ,338LM, който е създаден с тая цел (и държи рекорда за kill в бойни условия - 2475 метра). Иначе - бърз огън на дистанции над 800 метра никой и не води.
      Картечницата е в калибър 338 Норма магнум; Различен е от 338 Лапуа магнум!

      Comment


        а кой казва, че картечницата е Лапуа Магнум? моля да се четем, преди да правим забележки

        Comment


          Нещо съм спал, като съм чел, и отговорих на нещо съвсем различно - съответно си изтрих отговора.

          Comment


            кало написа Виж мнение
            а кой казва, че картечницата е Лапуа Магнум? моля да се четем, преди да правим забележки
            Ами ти го написа:
            кало написа Виж мнение
            .............
            Колкото до .338 - то той е направен и си става за специфични цели (именно за снайпинг на средни и големи дистанции), все повече се ползва в Афганистан, например при това даже беше приета на въоръжение картечница в този калибър (http://www.thefirearmblog.com/blog/2...ine-gun-lwmmg/). Наистина ли твърдиш, че "прецизен огън" е несъвместимо понятие с ,338LM, който е създаден с тая цел (и държи рекорда за kill в бойни условия - 2475 метра). Иначе - бърз огън на дистанции над 800 метра никой и не води.
            Писал си 338LM (Lapua magnum), а не 338NM (Норма магнум). Като за снайперови цели в различните армии се използва 338ЛМ (за Норма магнум не съм чувал).
            Щото иначе като цяло 338-ми калибър е създаден точно за ловни цели и сравнително от скоро се използва за военни цели именно със създаването на патрона 338 Лапуа магнум.
            Ако все пак не съм те разбрал, извинявай.

            Comment


              автоматичен снайпер
              Е за такова не бях чуват. То даже DM пушките ги правят полуавтоматични и често разликата между тяхната автоматика и тая на щурмовите карабини ползвани от същата част никак не е голяма(SAM-R на морската пехота е такъв пример) ама пък изцяло автоматичен?!
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                DDD написа Виж мнение
                Ами ти го написа:

                Писал си 338LM (Lapua magnum), а не 338NM (Норма магнум). Като за снайперови цели в различните армии се използва 338ЛМ (за Норма магнум не съм чувал).
                Щото иначе като цяло 338-ми калибър е създаден точно за ловни цели и сравнително от скоро се използва за военни цели именно със създаването на патрона 338 Лапуа магнум.
                Ако все пак не съм те разбрал, извинявай.
                Писал съм, но не за картечницата, а за снайперските пушки. Пак ще повторя - нека се четем внимателно

                Иначе, ето я и модернизираната СВД, предложена за въоръжение на армията, в момента текат изпитания, наред с още няколко оръжейни комплекса плюс екипировка (програмата Ратник) в 27 омсбр на полигона Алабино. Пушката е с топловизионен прицел ПТ-3




                И ОРСИС Т-5000 с прицел Дедал DH3-12x50.


                Last edited by кало; 26-09-2012, 23:44.

                Comment


                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  Е за такова не бях чуват. То даже DM пушките ги правят полуавтоматични и често разликата между тяхната автоматика и тая на щурмовите карабини ползвани от същата част никак не е голяма(SAM-R на морската пехота е такъв пример) ама пък изцяло автоматичен?!
                  дет се вика - да си. Според западната терминология "semi automatic" се превежда у нас като автоматичен (самозаряден). Например ПМ е автоматичен пистолет, а СВТ-40 е автоматична винтовка. Чат?
                  Last edited by кало; 27-09-2012, 19:09.

                  Comment


                    За СВД-то дума да няма както винаги е готино. Тя и базовата му конструкция е такава, че няма как да не се получи добро оръжие за задачите си. Това второто нещо на външен вид ми е грозно. Не казвам, че не е добро, ама ми прилича на играчка.
                    Гледам, че и армията минава на каски PASGT и се отказва от "Сферите". Това много по-отдавна започна в ОМОН, СОБР, "А" и "В".
                    Жилетките и останалото оборудване ми харесват, а това че джобовете са за пълнители на АК явно е заради по-впечатляващия им размер на снимките.

                    Comment


                      Ммм, не е по темата, ама каските никак не са PASGT, а Сфера никога не е ползвана в армията (тя е във ВВ и си се ползва и сега в няколко разновидности).

                      Êðàñíàÿ Çâåçäà - càìàÿ ïîëíàÿ, äîñòîâåðíàÿ è îïåðàòèâíàÿ èíôîðìàöèÿ îá àðìèè

                      Comment


                        Когато едно животно е космато, има четири лапи, опашка и лае, дали ще го наречеш дог, пес или мастия то пак си остава куче. ВДВ също ползват сфери.
                        Attached Files

                        Comment


                          Ох, ВДВ не ползват Сфери и никога не са. Пак ще повторя - Сфера се ползва от Вътрешни войски и някои спецподразделения, но не на МО.
                          И има огромна разлика между различните типове шлемове - и откъм материал, и откъм компоновка, и откъм външен вид дори.

                          6Б26 и 6Б27 са за СВ




                          6Б28 са във ВДВ



                          А снимките по-горе е облечената версия на 6Б7-1ММ





                          PASGT





                          MICH






                          Разликите са повече от очевидни.


                          Когато едно животно е космато, има четири лапи, опашка и лае, дали ще го наречеш дог, пес или мастия то пак си остава куче.
                          Точно така, затова и всички изброени нещица ги наричаме предпазни шлемове/балистични шлемове или просто каски. И приликите свършват дотам. Както при дога и пекинеза, ако подобна сравнение ще е по-разбираемо


                          ПП - а ето и една Сфера, ще повторя - на въоръжение във ВВ на РФ

                          Comment


                            Да всички знаем и мнението ти, че АК-47 не съществува в природата, както и че нищо руско /съветско/ не имеет аналогов в мире.

                            Comment


                              ОТ -
                              айде сега пък - детска работа - сръдни. Какво общо има съветското/турското или квото и да е с изясняването на фактите тук??? Ако нямаш какво да добавиш или с какво да аргументираш изказването си по-горе, просто кажи ОК. Не е нужно да тролиш с далееееечни от реалността инсинуации, които дори не са смешни


                              Но темата е за снайпери и по тоя повод:

                              Турската JNG-90, твърди се, че постига около 0,3МОА на 100 метра.



                              Comment


                                0.3 MOA за пушка с болтов затвор, май не е толкова изключително. Виж ако някой успее да направи автоматична пушка с такова отклонение и пушката не струва 50 000 долара, това вече ще си е постижение.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X