Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    .38 Super написа Виж мнение
    Не мога да имам никакви възражения по написаното защото това е точно така с единственото условие, че е общо взето теория с която един трениран снайперист с подходящо оръжие се съобразява и решава дали условията са подходящи за да стреля. Също както е факт, че и Берет и поне още 5-6 голямокалибрени пушки лесно покриват цели до 2км а на 1км нямат проблеми и активно се използват във военни действия в момента, нищо повече. Единственото ми възражение е чисто реторично: по-новите системи специално са конструирани да стрелят със или без заглушител без да се прави прострелка. Мисля, че новият Рем. .338 е така.

    Абе явно за Афганистан тези тежки снайпери вършат работа, за Ирак изглежда не толкова защото там боевете са основно градски. За заглушителите - с използването им по-трудно се определя посоката от която идва изстрела; Но би трябвало да има разлика в точката на попадение с и без заглушител - логично е. Освен ако разликата се знае прдварително и стрелеца я коригира чрез винтовете на оптиката. Калес например имат такава оптика на която може да се заложат няколко различни мерни точки (например за прострелка с различни патрони или както в случая).
    От тези снайпери като че ли CheyTac M-200 в .408 Cheyenne Tactical. За 12,7х99 казват, че не бил достатъчно точен?
    Поздрави!

    Comment


      tofo написа Виж мнение
      Доколкото знам рекордът за най-далечно потвърдено убийство все още е 2430м.



      С третия изстрел. Ама това не значи, че снайперистът може да го повтори. На Берет дават точност към 1МОА. Но това е на 100м /или ярда/. На практика на големи дистанции точността съвсем не е толкова. Пример- за СакоТРГ 42 с .338Лапуа дават точност 0,5МОА. Но това е мноого далече от гарантирано /поне 8 от 10/ попадение в главата от 2000м. /30см. приблизително/ Ефективна стрелба-1400м и толкоз. Т.е. зоната на попаденията над тази дистанция е по-голяма от 60-70см диаметър и излиза извън... да речем мишената. Значи около 1,5МОА. На 2000 ще е още повече. Още повече, че със всеки изстрел цевта се нагрява и точността още спада. А по принцип можеш да си сметнеш средната точка на попаденията и на 4000м. и при достатъчно опити с гаранция ще я гътнеш.
      Това е инфо от 2002год... И Чей-Так и Берет имат регистрирани убийства над 2000м. и то многократно (Берет 2 пъти за 24ч. с първи изстрел). Мързи ме да търся връзките, нагоре са някъде, сигурен съм че ще ги намериш лесно. Берет е извънредно точна система, проблема и е, че не може да прави групи и за това стрелеца се тренира да сваля каквото трябва с първият изстрел. Тя за това не е означена като "снайперска система" а като SASR (Special Application Scoped Rifle). M-у другото намерих видеото ( http://www.youtube.com/watch?v=No1jdfkzM0w ) и разстоянието е 2500 ярда, повече е от 2км. Пак да подчертая, за мене това видео не значи нищо, просто е илюстрация на това за което говориме, дали някой се съмнява в него или - не... ваша си работа но факта е факт, дори и на познато стрелбище и добри метеорологични условия между двамата бяха вкарани 4 изстрела в размер достатъчен за да се наложи върху човешко тяло, което от друга страна няма нищо общо с късмет.
      Общо взето съм съгласен по забележките ти с някой малки "поправки":
      В главата военни стрелци рядко целят, особено на такива разстояния. Това е по-скоро характеристика на снайперите в полицията. Друго нещо - американската концепция за разлика от руската - тънка и дълга цев е - дълга колкото трябва но дебела и оребрена. Това разрешава по-голям брой изстрели преди цевта да се нагрее достатъчно за да афектира точноста, и по-бързо изстиване.
      Освен това за точноста също имам възражения, защото това е правилно разсъждение, но базирано на стари факти и теория: Само като пример, понеже скоро споменах новата Ремингтън .338 за СОКОМ, тя сменя три вида цеви без пристрелка след подмяната (!) и изискването (стандарта) за стрелеца който ще я използва в подразделението е следният:
      Да поддържа "consistent groups" от 0.3МОА на 300м. (!) с .338Лапуа и 0.5МОА на 1500м. с .300Уин. Магнум а при стрелба по половин човешки ръст мишени трябва да може да прави 1МОА по вертикала в цели поставени на 1500м. Това както виждаш са доста строги изисквания към стрелец и то за ново оръжие. Сега просто трябва да се сетиме, че поне при американците в различните подразделения на армията се използват поне десет различни вида средно и голямо-калибрени снайперски системи и на всичкото отгоре те си имат едно-две бойни полета за да си ги пробват и да се усъвършенстват... Така, че въпроса дали 2км е само реклама или - не , за мене не стои а и всеки който се разрови малко би намерил достатъчно, много по-сериозна информация от посоченото видео по въпроса за да се убеди дали това е реално постижима цел или въпрос на късмет.

      Comment


        това за смисъла на снайперските истрели на големи разстояния продължава малко да ме озадачава . Някой може ли да ми цитира случай с генерал или особенно важна персона ликвидирана с подобен изстрел ? Доколкото си спомням всички рекорди на подобни разстояния са записани срещу анонимни жертви , които едва ли представляват кой знае каква ценност . Почти всички подобни атентати , било на военни , политически , бизнес цели или просто такива за разчистване на сметките между организираната престъпност са извършенни от сравнително неголлямо разстояние

        Comment


          а относно филмчето по дискавари , аз също го гледах и то случайно Човекът до колкото знам е бил точно снайперист в някоя от групите SEAL , а не в морската пехота . Стрелбата по мишената според мен се провеждаше на доста голяма надморска височина в пустинна местност , където разликите във влажността на различните атмосферни слоеве е минимална . Освен това мишената беше на по-малка височина от стрелеца . Според мен изсрели със задоволителна точност и повтаряемост с едрокалибрен снайпер на дистанции от над два километра са напълно възможни , но при определени условия

          Comment


            DDD написа Виж мнение
            Абе явно за Афганистан тези тежки снайпери вършат работа, за Ирак изглежда не толкова защото там боевете са основно градски. За заглушителите - с използването им по-трудно се определя посоката от която идва изстрела; Но би трябвало да има разлика в точката на попадение с и без заглушител - логично е. Освен ако разликата се знае прдварително и стрелеца я коригира чрез винтовете на оптиката. Калес например имат такава оптика на която може да се заложат няколко различни мерни точки (например за прострелка с различни патрони или както в случая).
            От тези снайпери като че ли CheyTac M-200 в .408 Cheyenne Tactical. За 12,7х99 казват, че не бил достатъчно точен?
            Поздрави!
            Така е, обаче статистиката е, че повече Берет стрелят в Ирак, в градски условия, отколкото в А-стан, в планините. Всъщност рекорда на Берет за който споменах преди е бил в град - стреляли са от покрайнините, от къща на хълм, гледаща директно срещу една от главните улици. В средата на града - приблизително 2300м от поста е имало джамия с въоръжени наблюдатели. Първият изстрел е убил единият от тях, на следващият ден друга двойка е свалила втори наблюдател пак с един изстрел... Берет е добър за градски условия, защото пробива всичко на по-къси разстояния, да кажеме под километър, които са много по-близки до реалната стрелба в град. Четох скоро една статистика на полицията, че средностатистическата дистанция на всичките случай за годината, при които е употребен санайпер е била под 100м. а изстрелите са били единствено в главата и всичките-успешни попадения. Естествено, при военни условия е коренно различна игра, но американците имат анти-снайперски тимове които ежедневно работят и макар и не въоръжени със голям калибър, често прибягват до "услугите" на тези със Беретите. Ето една статия от списание което имам по въпроса за Ирак :Insurgent Sniping In Iraq
            Ако човек се абстрахира от задължителната но не толкова силна нотка на фанфарите в този случай, статията носи доста информация и се вижда, че има добре организиран подход към проблема, който от своя страна е систематизиран доста добре. В края на статията има също пример на това как работят двойките и употребата на Берет. Просто малко повече информация, нищо друго.
            Аз съм виждал почти всичките модификации на Берет и единственото което ме впечатлява е не-големият размер. Не съм го вдигал или пипал, на шоуто не разрешават да се пипат тези играчки, но той е към 12кг. ако не се лъжа, не е лек. Чейтак също съм виждал и беше със заглушител, всъщност по-скоро е било пламегасител, защото даже не беше това което е по списанията или на видеото. Ето им сайта, директно до видеото на Мил. Чанел :CheyTac™ LLC - Military Channel Патрона им е "фирмен" ако не бъркам, не можеш да стреляш каквото пасва на калибъра, куршума им е солиден, меден, като тези на Барнс.

            12.7Х99 е дефакто .50BMG но патрона с който стреля Берет (или другите сн. сист. използващи този размер) има общо с патрона на картечницата само по размер. Аз не съм запознат много, защото не съм се интересувал особено, но до колкото знам вътре има взривно и запалително вещество подредени зад тунгстенов сърдечник. Колко е точен - не знам, ако можеш да уцелиш човек на 2км сигурно точноста му е приемлива ...
            Жив и здрав.

            Comment


              12.7х99 го ползват в Ирак не толкова като далекобоен, а защото пробива без проблем стените на къщите им, нещо което 5,56 не може. В случая с джамията също. Наблюдателя не може да се укрие зад стените.
              На чейнтек патроните мисля наистина са фирмени, не съм чувал друг да ги произвежда; За патрона на Барета както ми го описваш - чист бронебойнозапалителен.

              Comment


                DDD написа Виж мнение
                12.7х99 го ползват в Ирак не толкова като далекобоен, а защото пробива без проблем стените на къщите им, нещо което 5,56 не може. В случая с джамията също. Наблюдателя не може да се укрие зад стените...
                Точно това имах в предвид. А тоя с джамията е споменатият изстрела на 2300м.

                Comment


                  DDD написа "12.7х99 го ползват в Ирак не толкова като далекобоен, а защото пробива без проблем стените на къщите им, нещо което 5,56 не може." Точно това имах в предвид в една от съседните теми, сравнявайки 5,56 със 7,62X51 НАТО-стрелба по ж.с. зад кирпич. Та в случая в градски условия, където се води огън на по-малки разстояния, даже не е необходимо да влачиш на патрул 12,7 мм "животно", когато имаш примерно HK-417, или 7,62 мм СКАРТ.

                  Comment


                    Kramer написа Виж мнение
                    DDD написа "12.7х99 го ползват в Ирак не толкова като далекобоен, а защото пробива без проблем стените на къщите им, нещо което 5,56 не може." Точно това имах в предвид в една от съседните теми, сравнявайки 5,56 със 7,62X51 НАТО-стрелба по ж.с. зад кирпич. Та в случая в градски условия, където се води огън на по-малки разстояния, даже не е необходимо да влачиш на патрул 12,7 мм "животно", когато имаш примерно HK-417, или 7,62 мм СКАРТ.
                    Или АК47.... кажи си го... Колега, никой не носи наистина 7.62мм оръжие за да троши стени... Това е неефективна тактика, защото само кара този по който стреляш да се дислоцира, общо взето с цената на много изхабени тежки муниции коио си мъкнал цял ден... За това ли ги мъкнеш - за да разрушиш стена ? .50 калибър не троши а дупчи, съчетан с термална или друга подходяща оптика със, съжалявам, пак ще дам пример с Берет, ще убиеш на место с един изстрел някой който се намира на 200-300м зад стена или ограда или в кола и т.н.т. Това е идеята зад тежкият калибър. Тея двойки не се мъкнат със взвода дето разчиства къщите а ги наблюдават от по-далече. За патрул и разчистване на къщи и 5.56 Нато върши работа защото е по-точен и контролиран огъня с него отколкото със 7.62. Тактиката при разчистване не е да трошиш стени а съвсем друга. Там се използват и помпи, и димки, и гранати, и какво ли не, 7.62 е малко непричом, освен ако имаш улична престрелка на малко по-големи дистанции от 5-10м. Там вече по-тежкият калибър като 7.62 е ефективен. Това е калибър който изисква оръжието ти да е малко по-дълго, което е по-скоро за полето отколкото да разчистваш град. Те за това работят в комбинация със спец. частите - за да могат онея с късите пушки да вървят напред а другите да ги покриват и да пазят по-голям периметър.

                    Comment


                      .38 Super написа Виж мнение
                      .................................................. ....................................
                      За патрул и разчистване на къщи и 5.56 Нато върши работа защото е по-точен и контролиран огъня с него отколкото със 7.62. Тактиката при разчистване не е да трошиш стени а съвсем друга.
                      .................................................. ....................................
                      По принцип съм съгласен с останалото, с уточнението че при разчистване се стреля на близки дистанции и при автоматична стрелба предимството в контролиуремостта на 5,56 пред 7,62х39 не може да се прояви.

                      Comment


                        Патрулите не прочистват! Ако се стига до такива случаи, това са изключения, когато трябва да се овладее някаква сграда, за да се закрепим там, да оцелеем, поради решението на някой тъп началник, което без жертви рядко минава. Превземането на населено място обикновено не минава без използване на тежко въоръжение и щурмови групи. За прочистване на помещения се използват екипите от специалните сили. Там можем да говорим за помпи и прочее. Патрулите обикновено са от състава на пехотните подразделения и те ядат най-големия при всички видове бой. Затова е необходимо да са въоръжени с многофункционално оръжие с единен боеприпас. Взаимозаменяемостта на цеви с различна дължина, както е при посочените по-горе от мен системи дава възможност за това.

                        Comment


                          Искам да попитам относно заглушителите и снайперите...всмисъл гледали сме по филмите как "Рамбо,Командо и приятели" си завиват заглушител на коят пушка им падне ала е ясно ,че не всички карабини са съвместими с заглушителите.Видях ,че руснаците са извадили някъв нов модел снайперова карабина доста къса с вграден заглушител мисля ,че е с цел да бъде използвана от полицейските им части. Аз се интерисувам повече от СВД и разновидностите на АК съвместими ли са със заглушител и ако са то какъв модел или както там се води ?
                          Ако изборите можеха да променят нещо ,то те щяха да бъдат забранени

                          Comment


                            1. "карабина" е скъсен вариант на пушка с по-малка начална скорост на проектила (например - кавалерийски варианти на нормални пушки); или с по-слаб боеприпас от съответния за съответния габарит, характерен за даден тип оръжие (например М1 Carbine или Берета Сх4 Сторм).

                            2. Снайперски пушки със заглушители в руските въоръжени сили (армия, вътрешни войски, специални части към ФСБ и т.н.) от края на 80-те са ВСС "Винторез" (http://world.guns.ru/sniper/sn20-r.htm), ВСК-94 (http://world.guns.ru/sniper/sn58-r.htm), 6С8 ВКС (http://world.guns.ru/sniper/sn72-r.htm), СВ-99 (http://world.guns.ru/sniper/sn57-r.htm)

                            Винторез и базирания на него автомат Вал:



                            Штука просто супер! Точная до неприличия. После выстрела слышны щелчки пуль. Пардон за качество.


                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                            ВСК-94 (заглавието на видеото в ютюб е сгрешено) в необичайна роля:

                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.




                            Прибори за намаляване на звука от изстрела и пламъка ползват СВД (с ТГП-В), СВ-98, СВУ.



                            Пушките в първата група ползват специални дозвукови боеприпаси, във втората - нормални снайперски (затова и прикриването на демаскиращите признаци на изстрела е частично)

                            СВД с "домашно" направен прибор за безшумна и безпламенна стрелба
                            Мобильный для консультации +380674651849 (на этом же номере возможен контакт через Viber , WhatsApp)Сайт для заказа продукции: www.silencerweapon.comMob...



                            СВ-98 с тактически заглушител

                            Классная штука! SV-98 almost best!



                            3. АК и в 7,62, и в 5,45 варианти се ползва със заглушители и специален дозвуков боеприпас (щатно въоръжение на част от разузнавателните армейски групи). Включително и с безшумен подцевен гранатомет (http://world.guns.ru/grenade/gl36-r.htm). Заглушители ползва и специалният комплекс Гроза

                            Гроза:

                            9х39мм със заглушител
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                            без заглушител
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                            автомат 9А-91 със заглушител
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                            Last edited by кало; 29-08-2010, 10:51.

                            Comment


                              Аз се интерисувам повече от СВД и разновидностите на АК съвместими ли са със заглушител и ако са то какъв модел или както там се води ?
                              Ако не ме лъже паметта и с двете трябва да е съвместим ПБС-1(Прибор Бесшумной Стрeльб)
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                В момента се ползват ПБС-1, 2, 3, 4, 4М, 5 и още няколко други.
                                За СВД се ползва серийният ТГП-В, както и пригодени разни други. Но това не е заглушител в смисъла на ПБС, а съответства на американските tactical silencer.

                                Comment

                                Working...
                                X