Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    War, war never changes..

    Comment


      Руско съселче
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Управлява се така:
        Click image for larger version

Name:	big1400071_10.jpg
Views:	1
Size:	139.0 КБ
ID:	548578
        На мен ми изглежда несериозно.
        Сина ми е на 12 години и си управлява играчките с това:
        Click image for larger version

Name:	mz18a.jpg
Views:	1
Size:	46.3 КБ
ID:	548579
        Извинете за правописа, но толкова мога...
        Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
        Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

        Comment




          Такъв "робот отечественной разработки" направиха немците още през 1942 г.

          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение


            Такъв "робот отечественной разработки" направиха немците още през 1942 г.

            А руснаците още през 40-та, но с радиоуправление а не по кабел и с оръжие, а не проста дистанционно управляема мина.

            Comment


              А крилата ракета от 1918 да показвам ли?


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Абе това русофилията е някакво неизлечимо заболяване! Винаги, всячески, трябва да извади нещо "отечествено", дето е било преди другото!
                Ставаше дума за това да вземеш нещо елементарно и отдавна съществуващо (някакъв механизъм, управляем с джойстик), да му сложиш камера + някаква пуцалка и да наречеш това "революционно" нещо "робот". Бигдрагон с право се подиграва. Такива "роботи" отдавна има в редица армейски, полицейски, сапьорски и т.н. части.

                И като ще ходим назад, Никола Тесла ви затапва всичките:




                Ню Йорк, 1898 г. Корабче, управлявано с радиовълни. Голяма част от зрителите били убедени, че Тесла използва черна магия - няма кабел!
                Last edited by Dinain; 08-11-2015, 15:23.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Тоя форум си заминава тотално вече!
                  Двамата лаладжии, Кухулин и Dinain го унищожиха до край.
                  Но щом на ръководство му харесва...
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Абе това русофилията е някакво неизлечимо заболяване! Винаги, всячески, трябва да извади нещо "отечествено", дето е било преди другото!
                    Ставаше дума за това да вземеш нещо елементарно и отдавна съществуващо (някакъв механизъм, управляем с джойстик), да му сложиш камера + някаква пуцалка и да наречеш това "революционно" нещо "робот". Бигдрагон с право се подиграва. Такива "роботи" отдавна има в редица армейски, полицейски, сапьорски и т.н. части.
                    Проблема е когато някой толкова го тресе русофобията, че като види статия за руски дистанционно управляем модел, не може да се спре, да пусне снимка на германско оръжие от ВСВ. С очевадния подтекст че видите ли германците това са го правили още преди десетилетия. Иронията че е пуснал нещо направено СЛЕД руско подобно нещо, е изключителна. Поне да беше изровил първия дистанционно управляван модел, че да има смисъл.

                    Comment


                      Не е проблема в русофобията.
                      Даже аз, като отявлен русофил , леко се възмущавам, че "роботчето" на братушките, даже по дизайн не е мръднало едни 70+ години от самоходната мина на любимите им германци... можеше малко по-фешън да го барнат, малко по-руско, по-мощно и по-могъщо да изглежда, както се полага за всяка една руска машина.

                      Че проблемът е в "Это робот отечественной разработки..."

                      Comment


                        Angelmr написа Виж мнение
                        Проблема е когато някой толкова го тресе русофобията, че като види статия за руски дистанционно управляем модел, не може да се спре, да пусне снимка на германско оръжие от ВСВ. С очевадния подтекст че видите ли германците това са го правили още преди десетилетия. Иронията че е пуснал нещо направено СЛЕД руско подобно нещо, е изключителна. Поне да беше изровил първия дистанционно управляван модел, че да има смисъл.
                        Иронията е единствено в това, че гузен негонен бяга. Подтекстът е, че НЯКОЙ това го е правил още преди десетилетия. Ерго, историческите фобии са единствено твои, оттам и въображаемите "подтекстове". Просто "Голиат" е много по-известен от съветския "телетанк", с него ми беше първата асоциация, затова и и него съм пуснал.

                        А най-известна му снимка е тази

                        Но сметнах, че някой може да го вземе за нещо американско.

                        Eто нещо по-съвременно:
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Приятели,
                          Проблема, според мен, въобще не е във "филство и фобство".
                          Проблема са състои в следното:

                          Не може да покажеш тази снимка:
                          Click image for larger version

Name:	big1400071_9.jpg
Views:	1
Size:	782.6 КБ
ID:	548582
                          Ясно се виждат лепенките
                          Click image for larger version

Name:	logitech-logo.jpg
Views:	1
Size:	7.6 КБ
ID:	548583
                          Click image for larger version

Name:	intel_inside_custom_logo_by_deathclox-d3hb1wi.jpg
Views:	1
Size:	25.9 КБ
ID:	548584
                          Click image for larger version

Name:	windows.logo.jpg
Views:	1
Size:	12.5 КБ
ID:	548585
                          Logitech, Windows , Intelinside и да твърдиш:
                          Это робот отечественной разработки.
                          Извинете за правописа, но толкова мога...
                          Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                          Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                          Comment


                            Щом като на всички подобни разработки 99% от електронните компоненти са тайвански или китайски да слагат Made in Taiwan/Cina.

                            Comment


                              ValBo написа Виж мнение
                              Тоя форум си заминава тотално вече!
                              Двамата лаладжии, Кухулин и Dinain го унищожиха до край.
                              Но щом на ръководство му харесва...
                              Tе двамата са едни от малкото които правяха форума интересен !!!
                              Аз си заминах точно заради русофилската пропаганда помия.

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Иронията е единствено в това, че гузен негонен бяга. Подтекстът е, че НЯКОЙ това го е правил още преди десетилетия. Ерго, историческите фобии са единствено твои, оттам и въображаемите "подтекстове". Просто "Голиат" е много по-известен от съветския "телетанк", с него ми беше първата асоциация, затова и и него съм пуснал.

                                А най-известна му снимка е тази

                                Но сметнах, че някой може да го вземе за нещо американско.

                                Eто нещо по-съвременно:
                                Проблема е че точно ти гузен негонен бягаш. Припомни си кой точно започна да си избива комплекси, показвайки че някой друг е направил нещо подобно преди руснаците. Точно ТИ започна да воюваш с вятърни мелници, как видите ли някой го бил правил това още преди десетилетия. Какво откритие... Само където никой и не претендира, че показаното на линка е първо и уникално. Хората просто се хвалят че най-накрая и те имат подобна играчка на въоръжение. Гафовете ти в случая са два. Първия вече го описах. Втория е че голиат е дистанционно управляема мина (при това първоначално управляема по кабел). Не е дистанционно управляема оръжейна платформа и няма никаква прилика с руската играчка, освен гъсеничното задвижване.

                                Comment

                                Working...
                                X