Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хатори Ханзо написа
    Защо да не съм прав
    Не си прав не заради това що за танк е (то не видях и някъде в поста си да питаш за това), а тук:
    Хатори Ханзо написа
    Някой спец би ли ми обяснил как може проектила така да разпори бронята и да не се грам деформира!!! Отделно дебелината, хомогенноста и положението на пробива ... нямам думи
    Аз не съм "спец", но не виждам никакъв проблем в това "снарядът да не се деформира" при пробив на броня - за такъв тип снаряд, т.е. масивен пълнокалибрен бронебоен, без взривно вещество в него (каквито са основните съюзнически и какъвто е този от снимката - това се виждаше). За "дебелината, хомогенността и положението на пробива" е също толкова ясно: бронята на повечето танкове по това време (включително немските) е хомогенна. Дебелината, както вече показах с измерванията по снимките не е проблем - намира се подобна при тежките танкове (а 17-паундовото оръдие знаем кога се появява на бойното поле, т.е. можем са се ориентираме относително в този въпрос). "Положението на пробива" може да ни каже само едно - че снарядът е попаднал под почти прав ъгъл в броневия лист, т.е. при идеални условия за пробив. Затова логичното предположение е да е от минимално разстояние срещу прав лист или от малко по-голямо срещу лист под някакъв наклон (пак е възможно да попадението да е подобно).
    Т.е. ти изразяваше съмнение в достоверността на тази снимка - затова и искаш обяснение. А снимката е достоверна.

    Хатори Ханзо написа
    Единственото което ми се вижда донякъде вероятно това да е от 100мм челен бронелист + 57 мм английски отварачка с много неясно увеличение (мащаб).
    Предположението за 6 pdr аз го въведох по две причини: повече ми приличаше на този снаряд и по-добре се връзваше с това, което може да се измери по снимките (комбинираните). Сами по себе си пропорциите не дават възможност да се прецени, защото дължината/калибъра и дебелината свързани помежду си могат да бъдат и двете (както съм демонстрирал). Единственият обект, по който може да се прецени са пръстите, но и той не е много добър, защото хората имат различна дебелина на пръстите. При мен с 57 мм се съчетават добре двете снимки, докато при 76,2 мм не. Затова и съм склонен да приема първото.
    Увеличението или мащаба винаги са неясни, те нямат значение в случая, важна е пропорцията и то ако човек има някакъв репер, спрямо когото да изчислява. В случая аз имам такъв: предположението за калибъра на снаряда. Това е.

    само 2 места са с толкова силно брониране и под прав ъгъл в Тъгър 1 - челен бронелист (отвор на картечница и прибори на водача) и чело на куполата. ОЧЕВИДНО не е от там.
    Нищо "очевидно" няма в това да не е от челото на корпуса. Може - 100 мм броневи лист и 57 мм снаряд. Връзва се. Или 76,2 мм снаряд и 150 мм плоча - от "кралския" "Тигър" - пак челото на корпуса. Т.е. възможности има, въпросът е, че е трудно да се провери, когато детайлът е "изрязан". Единственото, което става ясно е, че е от права броня, т.е. не ще да е от купола и трябва да е от корпуса.

    Както и да е, гугъл даде един вероятен отговор (да си призная, аз все пак клоня към 4" и 57 мм, просто защото се връзва добре от снимките, но няма значение).

    Comment


      Click image for larger version

Name:	tiger2_armor_scheme.gif
Views:	1
Size:	6.6 КБ
ID:	547445
      Мащаба прецаква всичко
      Реално ако е стреляно тип Hill down и е изпраскан Тигърко по този начин може тогава снаряда да е пробил челен лист на Тигър 2

      Comment


        Гугъл прецаква всичко, ако ще говорим за прецакване . Или Интернет, зависи как ще го погледнеш.
        А за ситуацията - възможни са всякакви неща: и положение на машината (може да е какво ли не) и позиция на оръдието, и разстояние/траектория и прочее. Набързо надрасках две схемички преди тръгване - с брониране/траектории (повече за майтап, защото е ясно, че не съм спазвал каквито и да е пропорции - иначе всичко ще е много малко). Та - твърде много неща са възможни реално, т.е. само на базата на началната снимка нищо определено не можеше да се каже, освен че е възможно. И да се мери, ако човек си няма в момента друга работа .
        Attached Files

        Comment


          War, war never changes..

          Comment


            Сааб и Боинг успешно са изпитали изстрелване на SDB(Small Diameter Bomb) от РСЗО (MLRS). Нарекли са я GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb). Евтина високоточна GPS бомба изстрелвана от Катюша. На голямо разстояние щото бомбата планира. Лудница



            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Мани голямото разстояние, ами може да прави обратни завои

              Comment


                Представи си залп от 12 ракети колкото носи MLRS, едновременно удрят 12-те бетонни укрития на някакво военно летище. Цяла ескадрила изтребители изпарена с един удар, на цена жълти стотинки и една сателитна снимка. Дет се вика може да целеуказваш по Гугъл мапс
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Да, но ако заглушат джипиес сигнала?

                  Comment


                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Да, но ако заглушат джипиес сигнала?
                    Успех да заглушиш сигнала по цялата фронтова линия на дълбочина около 100 км. Денонощно Най-много да се издадеш кои обекти считаш за важни. А и на каква височина ще го заглушиш. Това не е малка бомба. Дори да я спреш от корекции в последният момент, пак ще ти се изсипе на главата, но са малко по-малка точност. В тубата има клипове какво става с бетонна сграда когато това нещо влезе вътре. Много важно че няма да я целне точно в средата на покрива а малко вляво от центъра.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Представи си залп от 12 ракети колкото носи MLRS, едновременно удрят 12-те бетонни укрития на някакво военно летище. Цяла ескадрила изтребители изпарена с един удар, на цена жълти стотинки и една сателитна снимка. Дет се вика може да целеуказваш по Гугъл мапс
                      По-интересно ще стане, когато ги интегрират по корабите. Чудно ще допълнят LRASM и томахавките.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Успех да заглушиш сигнала по цялата фронтова линия на дълбочина около 100 км. Най-много да се издадеш кои обекти считаш за важни. А и на каква височина ще го заглушиш. Това не е малка бомба. Дори да я спреш от корекции в последният момент, пак ще ти се изсипе на главата, но са малко по-малка точност.
                        Може и доста над 100, има различни системи за РЕБ, които работят и в това направление. Като добавим и варианта за защита от ЗРК, тогава може и да не е толкова лесно на бомбата...

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          По-интересно ще стане, когато ги интегрират по корабите. Чудно ще допълнят LRASM и томахавките.
                          Зависи на какъв носител ги закачат. На този тестовия обсега му не си заслужава за кораб. Може би ако използват двигателя на SM-6 да засили бомбата, ще се получи нещо интересно
                          А и за кораб ще си заслужава да интегрират SDB II и да могат да стрелят и по подвижни цели. Ма това вече ще е скъпичко.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Може и доста над 100, има различни системи за РЕБ, които работят и в това направление. Като добавим и варианта за защита от ЗРК, тогава може и да не е толкова лесно на бомбата...
                            Няма значение. Важното е че получаваш възможности, които иначе ще изсискват 12 изтребителя (6 с бомби и 6 за прикритие) на цена 2 милиарда долара, на цената на една стара трошка от 80-те за без пари и 12 бомби също за без пари.
                            Ако с това нещо накараш противника да отдели и задейства техниката която описваш (ако я има)....ами че ти си свършил работата
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              На този тестовия обсега му не си заслужава за кораб.
                              Колко па да не си заслужава?

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Няма значение. Важното е че получаваш възможности, които иначе ще изсискват 12 изтребителя (6 с бомби и 6 за прикритие) на цена 2 милиарда долара, на цената на една стара трошка от 80-те за без пари и 12 бомби също за без пари.
                                Ако с това нещо накараш противника да отдели и задейства техниката която описваш (ако я има)....ами че ти си свършил работата
                                Да, то много от нещата зависят от възможностите на страните, които се сражават. От друга се взимат мерки и срещу този род заплахи - Морфей, примерно.

                                Comment

                                Working...
                                X