Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гифчето определено изглежда по-добре.

    Comment





      Някакви апокрифни китайски вундервафли Не ги слагам в темата за ПВО, че е срамота

      Comment


        Това изглежда като взето от виетнамската война. Нови ли са тези неща, или наследство от студената война?

        Ето нещо любопитно и от мен. Не го слагам в темата за арбалетите, че Голъм ще дойде с правата лопата.
        Арбалет, 475 грейнова стрела, разстояние около 15-тина метра. Скоростта на срелата е такава, че тенисната топка не можа да отскочи а остана на място. Нанизала се е докъдето стрелата влезе в мишената с твърдост от дървесен материал, която беше зад топката:

        Click image for larger version

Name:	Arrow.jpg
Views:	1
Size:	218.8 КБ
ID:	537379
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Това изглежда като взето от виетнамската война. Нови ли са тези неща, или наследство от студената война?
          Нямам никаква идея. Но не приличат на нови. От друга страна, иранците скоро изкараха някакъв подобен крокозъбер и го кръстиха "нов". Изобщо, восток - дело тонкое

          Comment


            НА мен ми мязат като нещо, което бих видял в някой RTS от типа на Red Alert .

            Comment


              Интересна работа, на иранския парад цъфна много силен етноелемент:













              В иранских городах состоялись ежегодные парады в память о Священной обороне - войне с Ираком в 1980-88 гг. Основной парад, как всегда состоялся в Тегеране, где впервые на трибуне стоял новый президент Ирана Хасан Рухани. В этот раз на параде на параде было немного новинок, даже не было…


              Внушително. Ииии катери:



              Май за пръв път виждам катери на парад.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Интересна работа, на иранския парад цъфна много силен етноелемент:
                Да, интересно. Издревле так.

                Смотрел историческую передачу, где приводилось сравнение между древним Римом и Персией.
                На основании фресок там был вывод, что в Риме, все становились римлянами и по одежде и по
                образу жизни, процветал монокультуризм, а в Персии всегда был упор на многонациональность и многокультурие.
                Пример: В случае с Ираном - известные Персийские фрески шествия подданых. Десятки народов, в различных одеждах, с различными животными, подношениями и оружием.
                Как на параде в 2013 году
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  Интересна аналогия, възможно е на тези паради да демонстрират някаква приемственост с древните държави в региона. Не се бях замислял.

                  Както и да е, китайските хакери доволно потриват ръце :

                  eCORE - Enhanced C4ISR Operationally Responsive Enterprise

                  Comment




                    Маркет Гардън 2013

                    Comment




                      Веселба

                      Comment


                        A, тоя с пръскачката за лозето ли тренира?

                        А туй персийкото ДШК дето са го лепнали на катера се очаква да е мнооого мокро. Даже и да е с дистанционен спусък такова яко лъскане му трябва, за да не ръждяса за два дни, че няма накъде

                        П.с. Тая китайска пръскачка много яка работа
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          П.с. Тая китайска пръскачка много яка работа
                          Аха, обаче разумни хора, тренират на мокро, но не огнено. Иначе щеше да се получи неприятно барбекю.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            A, тоя с пръскачката за лозето ли тренира?
                            На мен пък първата ми асоциация беше с пожарникарски маркуч А в края на клипа вече си мислех за Дракарис

                            Comment




                              Орки

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение


                                Орки
                                Искам да знам марката на водката ... бля

                                Comment

                                Working...
                                X