Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sharana написа Виж мнение
    И тук можеха да летят Ту-160, Ка-52, Ми-35, можеха да докарат Т-90ки, БМП-3, С-400 и тн, но явно не това е била целта. А за американците и реклама съм напълно съгласен
    Всъщност, на внезапната проверка си летят и Ми-28Н, и Ка-52...

    Comment


      кало написа Виж мнение
      Всъщност, на внезапната проверка си летят и Ми-28Н, и Ка-52...
      В учениях задействованы самол¸ты Су-25, Су-24МР, Су-27СМ, МиГ-31 и вертол¸ты Ми-8, Ми-24 и Ка-52. Самол¸ты стратегической авиации Ту-95МС
      Да няколко Ка-52 наистина е имало, дори са в клипчето не съм обърнал внимание (13:04), но за Ми-28 нищо не видях. Били са на проверката в ЮВО.

      По данным военного ведомства, «к выполнению учебно-боевых задач в ходе проверки привлекаются летные экипажи ЮВО и военно-транспортной авиации ВВС России, задействованы самолеты Су-24, Ил-76, вертолеты Ми-28Н, Ми-35 и Ми-8 различных модификаций.
      Last edited by Sharana; 23-07-2013, 20:01.

      Comment


        Прав си, няма Ми-28, само Ка-52.

        Comment


          имам визуално усещане, че гледам учение на българската (или подобна) армия. Някак си липсва усещането за велика сила.
          Ако българската армия имаше и една 100-тна от това - в качествено и количествено отношение, то тя би била в състояние да изпълни поне малка част от конституционните си задължения и да не бъде само за смях.

          Comment


            Стрелба под вода с АК, снимана от различни ъгли с камера снимаща с 18 000 кадъра в секунда с резолюция 720Р.

            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Снимки от руско-китайските учения "Мирная миссия-2013"














              Някой запознат може ли да каже руснаците (третата снимка) с "Ратник" ли са?
              EDIT: Явно не.
              Новейшую боевую экипировку для военнослужащих сухопутных войск «Ратник» впервые представят широкой публике на выставке Russia Arms Expo-2013 (в конце сентября)

              Comment


                "Ратник" е модулен комплект бойна и ежедневна екипировка, в различни варианти за мс, вдв и спецназ. Някои нейни елементи май присъстват на снимката (БЖ, вероятно каската, радиото), някои - не. Като цяло - не е "Ратник".

                Comment


                  Така, това на снимката е по-голямата част от бойната екипировка по програмата Боец-21, код Ратник, първи етап, за разузнавателните армейски подразделения. За мс е това -



                  Като цяло - има три етапа - в момента се тества комплектът по втори етап, а до 2020 трябва да се тества и въведе комплектът от трети етап. Какво съдържат не е напълно ясно.

                  Comment


                    Спецназа яко бачка по маратонки:



                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Спецназа яко бачка по маратонки:
                      Отдавна практикувано в СССР/СНГ. По разказите на познат руснак, чийто брат е воювал в Афганистан, маратонките са били използвани масово от войниците там и са им били изпращани както от роднини, така и от колективи, събрали доброволни помощи за войничетата в Афганистан. Проблемът е бил в това, че през 80-те години качествените маратонки са стрували доста скъпо в СССР.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Ратник ли са, какви са, но очилцата им са ширпотреба.

                        Comment


                          А причината за употребата на маратонки в Афганистан е, че стъпиш ли на мина с тях си губиш само стъпалото, а с щатния ботуш си губиш крака до коляното. "Очилцата ширпотреба" вършат прекрасна работа всъщност. Едни такива(дори не най-скъпите на Смит Оптикс, които ползвам само навън в слънчево време защото са тъмни) вече няколко пъти са ми спасявали очите от парче картон изхвърлено от IDPA мишена и от 9 мм гилзи ударили се в страничната преграда на ТИРа
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            А причината за употребата на маратонки в Афганистан е, че стъпиш ли на мина с тях си губиш само стъпалото, а с щатния ботуш си губиш крака до коляното.
                            Да, това е хубава легенда. Подозирам, че истинската причина е разхайтена дисциплина.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              През 80-те години маратонки в Съветския съюз е имало по-малко, отколкото в България. Не се произвеждат, не се внасят официално (или почти не се внасят) - пълен дефицит. Когато бях на екскурзия в СССР през 1987 г., искаха да ми купят маратонките "Ромика" (българско производство), с които бях обут. А вероятно доста от вас си спомнят, че това определено не бяха върхът на маратонките.
                              Моето подозрение е, че в сравнение с "кубинките", приети в армията тогава (предполагам, че това е била лятната армейска обувка в СССР), повечето други обувки, и особено маратонките, са били значително по-подходящи за ходене дълго време.

                              Comment


                                Така е, кубинките от соц. времето не ставаха за дълго ходене преди да "глътнат" кило вакса и много бой за да омекнат.
                                Страшно жестоки рани правеха. Предполагам, че и при руснаците тогава положението е било същото.

                                Comment

                                Working...
                                X