Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оборудване на БА след 1989г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ДОВСЕ не е в сила, откакто Русия се оттегли едностранно от изпълнението му. Имаше консултативен орган във Виена, където влизаха представители на всяка страна по договора, а делегации на страните извършваха инспекции във военни поделения на другите страни. Не знам след оттеглянето на Русия как е положението сега.

    Comment


      #17
      Добре де, аз от години водя една тема в Обща Българска история за съвременната българска армия - там информацията, която търсите я има, вярно не в много прегледен вид. Нужно ли е да се откриват всеки път нови теми, вместо просто да се използва функцията търсене на форума?!
      И все пак - регистърът, за който спомена bsb, си е функциониращ и доста точно отговаря на поставената тема - виж: http://forum.boinaslava.net/showthre...l=1#post279946
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        #18
        Бааму, 400 абрамса, макар и М1А1, айде 700-те М-113 да не ги броим, (морално и физ. остарели) са си превъоръжаване на държава - основен съюзник. Та американците на наследилото ги правителство в Ирак повече от стотина не отпуснаха...

        Comment


          #19
          Крамер, Ирак не ги и споменавай, с тях като с всяка страна загубила война гаврите са една след друга. F-16 (иракска версия) която купуват и то за по три милиарда всяка партида, са толкова окуцени, че са пълно съответствие на Т-72 със заварени куполи за които се майтапеше Гаден Гоги в една друга тема. Само че този път е наистина.

          @Дибо, темата е супер и предполагам всички я четем, но тя е по-скоро за специалисти а и е с доста по-широк обхват, отколкото просто обобщение на закупените въоражения - като за лаици като нас.
          Не искам да ти давам съвети, но може би да изтриеш цялата тази тема(и без това много информация в нея няма) и да направиш някаква по-достъпна подобна тема в този раздел засягаща оборудването с което разполага БА?
          Знам че е лесно да се дава акъл, но нищо не струва и изкушението е голямо
          Last edited by Amazon; 21-10-2012, 21:52.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #20
            Amazon написа Виж мнение
            @Дибо, темата е супер и предполагам всички я четем, но тя е по-скоро за специалисти а и е с доста по-широк обхват, отколкото просто обобщение на закупените въоражения - като за лаици като нас.
            Не искам да ти давам съвети, но може би да изтриеш цялата тази тема(и без това много информация в нея няма) и да направиш някаква по-достъпна подобна тема в този раздел засягаща оборудването с което разполага БА?
            Знам че е лесно да се дава акъл, но нищо не струва и изкушението е голямо
            Като е голямо изкушението и нищо не струва - действай Сигурен съм, че форумът ще ти е благодарен впоследствие.
            We don't see things as they are, we see them as we are
            ---Anais Nin----

            Comment


              #21
              dibo написа Виж мнение
              Като е голямо изкушението и нищо не струва - действай Сигурен съм, че форумът ще ти е благодарен впоследствие.
              А ти ще помагаш ли?
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #22
                Amazon написа Виж мнение
                А ти ще помагаш ли?
                Да - обещавам да хвърлям око и да отправям градивни критики

                Сега сериозно - действително има нужда от подобна обобщаваща тема и ще помагам на този, който се заеме да я създаде. Но не мога да играя водеща роля - в момента нямам налично свободно време за целта.
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #23
                  Сещам се и за снайперски пушки Barrett M82
                  М82 и какъв да е 12.7 мм снайпер не е закупуван. Има малки количества Блейзър в .338 LM до колкото знам в 68ма в Пловдив или поне те се появяват с него по снимки от патрули, както и известно количество МSG-90(военизираната PSG-1 на HK) в 7.62х51 - и двете са основно за контингентите. Не съм попадал на информация за изпитания на блейзъра, но според извадки от протоколите за сравнителните изпитания(в сравнение с М40А3 на морската пехота и М24 SWS) на MSG-90 пушката е дърво - мята изстреляната гилза на има няма 10 метра и за маскиране на позициите на снайпериста може просто да забравите(ако попаднете на снимка на наша и видите, че е с гилзоуловител, да знаете че не е случайно), освен това изпитващите от ФБР се жалват в протокола, че дъвчела гилзите и не ставали за повторна употреба(не че ние произвеждаме 7.62х51 та да връщаме гилзи за повторна употреба)
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment

                  Working...
                  X