Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Атомна бойна глава

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Атомна бойна глава

    Интересно ми е дали в българската армия има ракета с атомна бойна глава? Почти съм сигурен какъв ще бъде отговорът, но все пак... И каква е най-модерната и далекобойна наша ракета? Поздрави!

    П.С. Има ли шанс България да закупи ракета с ядрена бойна глава в близките години?
    Българин да се наричам първа радост е за мене...

    #2
    Това не трябва ли да го местим в майтапи?


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #3
      Има ли шанс България да закупи ракета с ядрена бойна глава в близките години?
      Отрицателен е шанса. Освен това подобна ракета е непотребна за БА. Бостанско плашило не ни трябва

      Интересно ми е дали в българската армия има ракета с атомна бойна глава?
      Носители таман три. Р-300 Елбрус(ака Скъд), Р-400 Ока(а.к.а. СС-23) и Р-70 Луна(освен това и МиГ-23 БН и МиГ-21 със оборудване позволяващо мъкнене на тактически боеприпас - май единични бройки). Бойна глава - ни една, но пък създадена логистика за бързико докарване на главите и бомбите от СССР в случай на нужда.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #4
        И "Редут" ... беше потенциален носител. Но никога е нямал ядрен боеприпас у нас.

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...D1%83%D1%82%22

        Comment


          #5
          За "Майтапи" си е, съгласен съм с Торн.

          Suun70, България е страна по договор за неразпространение на атомно оръжие, т.е. няма как да притежава или разработва такова. Що се отнася до ракетите-носители със съответни възможности - в миналото сме имали, сега - не. И не се и предполага да имаме, защото сме страна по друг договор, който ограничава обсега и бойния товар на този тип ракети, независимо дали са с наземен или въздушен пуск. Т.е. без да нарушим / излезем от тези договорености, няма как да се действа в тази посока (без значение дали това е необходимо или не).
          Най-модерната (ако щеш, единствената, щото не е много нова или модерна ) управляема ракета за стрелба по цели наземни цели, с която разполага БА е отр-21 "Точка": ~70 км обсег/482 кг полезен товар (нашите). По идея може да носи атомен заряд (полезната маса е достатъчна; друг въпрос е обсега) - руснаците имат такива в пределите на 10-100 КТ. БА разполага в момента с осем ПУ и 21 ракети за тях. Всичко това по данни от "уики".

          Носители таман три. Р-300 Елбрус(ака Скъд), Р-400 Ока(а.к.а. СС-23) и Р-70 Луна(освен това и МиГ-23 БН и МиГ-21 със оборудване позволяващо мъкнене на тактически боеприпас - май единични бройки).
          Сейлъре, по-точно ще е да кажеш за тези, че БНА е имала подобни неща, но БА вече ги няма (с изключение на "Точка").

          Comment


            #6
            Ядрени бойни глави могат да се установят и на ракетите за ПВО. Системата С-75 има една ядрена ракета на батарея за поразяване на масови и важни цели. Ядрени бойни глави могат да се установят и на С-200 и С-300 - пак по 1-2 ядрени глави на система.
            Батальони "М"

            Comment


              #7
              Мисля, че С-300 няма вариант с ядрена бойна част.

              ПП А всъщност имало - 5В55С.
              Last edited by Кухулин; 04-06-2013, 02:05.

              Comment

              Working...
              X