Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Що е то ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Що е то ???

    Здравейте , наскоро намерих тази пушка. Но е престояла в земята доста време и не мога да определя каква е. Няма следа от надписи и тнт. , също така мисля че цевта е рязана (но не съм сигурен). Много ще съм благодарен на всяка помощ. Ако ви трябват още снимки пишете.
    Attached Files
    Загива само онзи който се е примирил с поражението !
    Ханс Улрих Рудел

    #2
    Грам не разбирам от тези неща, така че да не ми се смеете, но това да не е някой Манхлиер скатан и заровен от дядо ти .

    Може би ще е полезно да дадеш информация къде и при какви обстоятелства е намерена ( разбира се ако не си я иманярствал някъде )

    Comment


      #3
      Турски маузер 1903г , мисля . Действително е рязана цевта .

      Comment


        #4
        Чудно , сега остава и да си намеря някой 98K
        Загива само онзи който се е примирил с поражението !
        Ханс Улрих Рудел

        Comment


          #5
          Това е Турски Маузер обр.1893-забелязва се превключвателя за блокиране на подаването на патроните отстрани на Цевната кутия
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            А ще ми кажете ли нещо повече за него , кога се е използвал , произведен ли е в Германия ?
            Загива само онзи който се е примирил с поражението !
            Ханс Улрих Рудел

            Comment


              #7
              Произведен е в Германия. На въоръжение в турската армия от 1893 година.Това оръжие участва в Балканската и Първата Световна Война. Калибър 7.65мм. Част от пехотните пушки са преправени на карабини.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Parabellum написа Виж мнение
                Произведен е в Германия. На въоръжение в турската армия от 1893 година.Това оръжие участва в Балканската и Първата Световна Война. Калибър 7.65мм. Част от пехотните пушки са преправени на карабини.
                Благодаря за инфото !
                Загива само онзи който се е примирил с поражението !
                Ханс Улрих Рудел

                Comment

                Working...
                X