Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересни средства за самоотбрана

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Е, много издребнявате...

    Знам, че бутона на спусъчният лост служи и като предпазител - превключва се при плъзгане напред-назад. Но не мисля, че тази екстра се ползва по принцип.





    Comment


      #17
      AYB написа Виж мнение
      Не са много "пълноценните" пет зарядни оръжия, с дебелина само 32mm (заедно с размера на странично разположения спусък), които са винаги готови за бой! Няма процедури по зареждане, снемане на предпазители и т.н. Да не говорим за формата (ръкохватка), която е умело съчетание на дискретност, функционалност и сигурен захват.
      Скептичен съм относно ефективноста върху евентуален нападател. Тук даже пистолетните калибри до 7,65мм са слаби.
      Дебелина само 32мм? Предвидливо е измислено, спор няма. Конструкторът е знаел, че може противника да те набие и да ти бутне оръжието в...

      Comment


        #18
        другаря парабелум написа Виж мнение
        Скептичен съм относно ефективноста върху евентуален нападател. Тук даже пистолетните калибри до 7,65мм са слаби.
        Дебелина само 32мм? Предвидливо е измислено, спор няма. Конструкторът е знаел, че може противника да те набие и да ти бутне оръжието в...
        Не си струва човек да отговаря на такъв коментар. Едно че личи явна некомпетентност, а освен това е и нахален.

        Comment


          #19
          С голяма популярност се сдобиха в последно време травматическите оръжия изстрелващи гумени куршуми. Ето два примера - "Оса" и "Стражник"

          домен, регистратор, доменные имена, регистрация доменов, domain, idn, whois




          Comment


            #20
            Нямам за цел да се заяждам, AYB.
            Нека и аз опиша едно интересно средство за самоотбрана. Цев от паснала случаино безшевна тръба, механизъм подобен на тези от газовите писалки, събрани в доста добре изработен дървен приклад. Самоделка, разбира се, завършваща с наострена като щик арматура . Обаче, уникалното тук беше ползваният патрон. Собственоръчно навит хартиен масур пълен със съчми, положен в отрязано на 15мм дъно от стара гилза за Манлихера. Капсулата беше заменена с ловна (тип Живело). Това единствено малко капсулче, нашият майстор и домакин, купил в ловен магазин. В резултат се е получил нещо като самоделен патрон трдесет и втори ловен калибър. Какъв е барута не попитах, но много приличаше на счукани главички от кибритени клечки. Фантазията не ми стигна да разбера предназначението на двата дебели шиша, подпъхнати под гривните на приклада (по протежение на цевта). Оказаха се ножове за хвърляне...Но в никакъв случей не пребързвайте с изводите си. Ако на вас приятно ви тежи собствено оръжие, то вие с друга мярка вече мерите. Човекът решил, че това е всепак по-добре от нищо и създал нещо. От нищото!!! А това беше един истински слънчев човек,но... сдъвкан от живота. Жена му красавица, три умни деца, спретната селска къща в полите на балкана, но...също така безработица и цигански набези. Вечер на село е страшно, господа! Нашият герой работи нощен пазач в кооперацията. Така поне има възможност да изучава звездното небе и любимата си астрономия. Шансът, да има законно оръжие с което да брани собственоста си, клони към нула. За да придобие проблема съвсем Йовковско звучене, цигани откраднали магарето на нашия стопанин. От полицията помощ никой не очаква.

            Comment


              #21
              Не разбирам каква е връзката с темата?!

              Comment


                #22
                За защита на дома човечеството вече е измислило нещо просто, евтино и общодостъпно!

                Маса за самозащита: http://archzine.com/index.php/furnit...-bedside-table

                Comment


                  #23
                  AYB написа Виж мнение
                  За защита на дома човечеството вече е измислило нещо просто, евтино и общодостъпно!

                  Маса за самозащита: http://archzine.com/index.php/furnit...-bedside-table


                  "Маса" за самозащита, ... по нашенски !!! http://www.filibe.com/bodybuilding/supplements.html

                  Comment


                    #24
                    AYB написа Виж мнение
                    Не разбирам каква е връзката с темата?!
                    Първо не разбираше какво е "ерзац". После ме набеди за некомпетентен нахалник. Сега не разбираш връзката с темата.
                    Ей, мърмораааанкооо...?!
                    Аз бях до тук с темата.

                    Comment


                      #25
                      Разровете се из нета и ако откриете нещо интересно свързано с темата качвайте за да го обсъдим. Иначе само да се чепкаме...

                      Comment


                        #26
                        Клип за "Оса":

                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                        Last edited by ; 17-09-2008, 18:17.

                        Comment


                          #27
                          техническа грешка става въпрос за нещо свързано със готвенето не си направих труда първо да преведа
                          Last edited by Римско I; 26-09-2008, 18:05.
                          СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

                          Comment


                            #28
                            За това ли става дума?



                            Не разбрах как работи...

                            Comment

                            Working...
                            X