Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Това ме потресе! Бойните роботи не са далеч!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    XOS Exoskeleton


    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #92
      Фи, ексоскелти, бррр. а за роботите- лисчно според мене е дивотия да се прави машина с крака, къде по-просто е робота да е с вериги, да кажем 3 двойки колела, всяко с двигател в главината, дори да загуби веригата запазва подвижност (при леко ограничена проходимост) и маневреност, и въоръжение в куполка, , ДВГ с електротрансмисия, малко радарче (има ги от 70-те) откриващо човече на до 2 км, и топловизор...това че човечето щяло да е по-тихо и т.н.т по-та, хубаво, ама човечето трябва д аго отглеждаш 20 години а и дори да вземеш мексиканци (срещу жителство) пак трябва да ги обучиш, докато роботчето е консуматив, серийно производство, освен това логистиката му е по-проста...и няма политически сътресения като почнеш да връщаш чували с трупове в къщи. А за много пресечени терени си има БЛА, хеликопетерни разни ...
      Впрочем верижно роботче няма проблем да изкачва стълби отделно дето то може да е универсално шаси с модулно въоръжени, кеф ти картечница (аз бих сложил чаин гън) кеф ти гранатомет, при желание огремен, а можеи манипулатори за разни инженерни забавления. чисто просто и без извращения...отделно верижната платформа е по-стабилан и осигурява по-висока точност....и има по-ниско налягане върху грунта....а за управление могат да се наемат корайски геймърчета.

      Comment


        #93
        идеята не е лоша, но засега среща сериозно ограничение откъм възможности на ИИ, или пък възможност за дистанционно управление на "роботчето", особено в бойна обстановка. ограничения, които очевидно ще останат доста напред във времето, та и затова се пръскат луди пари за екзоскелет. някъде има и видео, показващо как работи тази чудесия, засега обаче не е решен проблемът с енергоизточника, та затова на изпитанията е с тия кабели.

        Comment


          #94
          Прав си но приложението на верижно роботче ми се вижда далеч по близко от изнамирането на компактен и мощен източник на енергия било то акумулатор или двигател...после оставя въпросът с начианан управление и този съ сстабилизацията, защото дори скелета да се движи сам, човекът ще трябва да го стабилизира съ ссвоят амаса и мускули..а роботчто може да се използва за патрулиране периметъра на база или превземането на постройки, отделно дето напоследък конфликтите са ниско интензивни срещу противник с по-слабо оборудване и в урбанистична среда, вс еми се струва че ще е много по-евтино, бързо и лесно да се създаде защитена комуникация между роботите и оператора...отколкото това чудо-юдо екзо скелета..просто за неговото управление ще ти е нужен мозъчен трансплант който също би могъл да се хакне...ако се разчита на управление чрез движение на крайници ще им анесъгласуване или просто оператора ще трябва да се учи да ходи отново, с изместване такта на движение на крайника и движение на скелета, ..отделно дето не мога да си въобразя ползата от такъв скелет, повече оръжие ли ще носи? броня? броня защитаваща от какво?..ето сег ами хръмня как всичките милиони хвърлени за това могат да отидат на вятъра когато някой измисли да стреля с обикновенна (или не съвсем) ловна пуша с кумулативни снаряди, Сайга ми се върти в глават че имаше вариант с калибър 24 мм, май ще да е достатъчно, 40 мм гранатомети също имат кумулативна граната...и самите те са доста разпространени...такива неща си мисля гледайки "Профит"- много готин сериал, свалих си целият сезон.

          Впрочем защо ни е ИИ? организираме турнир по модният за момента гърмялник, и наемаме победителите за оператори.....подозирам че ще имаме рекордна ефективност...даже може да си стоят в къщи, само сигурна връзка им трябва а програмата ще се изплати дори ако няма война, пускаме геймърчета да се стрелят в някой изоставен промишлен комплекс и продаваме правата на някоя теелвизия, хем тренировка хем кинти, и всички са доволни трябва да продам идеята...за да стана един от тези "всички"
          Last edited by Gaden Gogi; 20-04-2008, 15:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            #95
            оо, те за тая идея се сетиха преди време по разни места в света, че даже набираха геймъри за военна служба с тая цел. проблемът е, че трябва ИИ в случаите, а те не биха били малко, когато няма да е възможно поддържането на стабилна връзка за управление - тогава на роботчето трябва да се даде възможността само да взема определен кръг решения и да действа.

            Comment


              #96
              е стъпка по стъпка, първо в местат със стабилан връзка, а на другите ще ходят кашимерки ... или роботчета с кабелче важното е серийното производство на хардуера....софта може да се упдейтва бързо и лесно а някакъв коментар относно скелетите и бронебойните бренекета?

              Comment


                #97
                Когато видя война с дистанционно управление и ще повярвам. Но не мисля че ще е по мое време
                Проблемът е че човекът винаги ще е по-евтин от робота...
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #98
                  а за роботите- лисчно според мене е дивотия да се прави машина с крака
                  Гледах американска разработка на малки самолетчета, които хвърчат над локацията на противника и предават картина в реално време на човек, който седи на разстояние и с лаптоп следи ситуацията и координира със своите.
                  приложението на верижно роботче ми се вижда далеч по близко
                  (В същия филм)Такива роботи се използват за обезвреждане на бомби. Разработват се и вече има експериментални за бойна обстановка и възможност за нахлуване в сграда и самовзривяване.

                  Comment


                    #99
                    D9- и в коя страна хората са по-евтини? в Русия евентуално ама и там са на свършване...нещо ми се струва че там където си е точно обратното....отделно дето такова роботче може да се спретне за 4-5К (е с бедна комплектация) това колко солдатски заплати са (без да броим другите раходи)?
                    За случайният- подобно на описаното от мене роботче се изпробва в Ирак в момента

                    Comment


                      Гога, говоря за човеците от другата страна Какви заплати, какви 5 лева.
                      А кой робот мислиш че ще струва 4-5000? Долара? Толкова струва един уред за нощно виждане само...?!

                      ПП Днес мъдрих, мъдрих и стигнах до едно философско прозрение, може би заслужаващо отделна тема (ако на някого му е интересно). Армиите и войните като цяло от началото на човешката история са се крепели на едни принципи, митове и ценности от рода на "героизъм", "смелост", "саможертва", "съпричастност" и т.н. и т.н. Мисля си аз каква ще е мотивацията и къде ще отиде героизмът на една армия от геймъри, цъкащи пред монитори в климатизирани зали някъде на хиляди километри от мястото на битката... може би това ще е пълен крах за въпросната армия, държава и дори цивилизация, а може би ще "следващото ниво" на хомо сапиенс. Интересен въпрос.
                      Last edited by Dinain; 21-04-2008, 00:16.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        E че? какво те бъркат хорат от другата страна? освен логистични съображения от сорта "кутия патрони=човече от другата страна"? за цената- аз изрично казах че ще е в упростена комплектация, камера+картечница+менахика, предвди че ресурс осоебн не се гони може и в по-малко да се събере..отделно дето аз боравя с евра
                        Мотивация? за пубер? че какво по-лесно от това? кеш, кеш и пак кеш, лъскава кола, празноглави жени? точно защото е далече и на сигурно няма да ми се сеналага да се пъна много с мотивацията.

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Когато видя война с дистанционно управление и ще повярвам. Но не мисля че ще е по мое време
                          Проблемът е че човекът винаги ще е по-евтин от робота...
                          Ех ти, Тома Неверни!



                          Като Жофр през 1912!


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            случайно прелитащ написа Виж мнение
                            Гледах американска разработка на малки самолетчета, които хвърчат над локацията на противника и предават картина в реално време на човек, който седи на разстояние и с лаптоп следи ситуацията и координира със своите.
                            А това вече е ежедневие дори за "папуасите" в Сирия.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Мисля си аз каква ще е мотивацията и къде ще отиде героизмът на една армия от геймъри, цъкащи пред монитори в климатизирани зали някъде на хиляди километри от мястото на битката... може би това ще е пълен крах за въпросната армия, държава и дори цивилизация, а може би ще "следващото ниво" на хомо сапиенс. Интересен въпрос.
                              Операторы беспилотников в США убивают себя, убив сотни других
                              Хезер Лайнбо, давшая интервью британской «The Guardian», рассказывает об особенности, которая во множестве подтверждается сообщениями американской прессы. Это психологические проблемы операторов, которые, на первый взгляд, удобно сидя в уютных креслах, управляют смертоносными машинами и убивают людей, которых видят на экранах.

                              Фото: thedailychronic.net

                              Убивают именно операторы, а не дроны. Последние — всего лишь исполнительные механизмы, всего лишь наследники систем целеуказания и приводов, стоявших ещ¸ на супердредноутах Первой мировой. Убивают комфортно, не подвергая себя риску… Но получают, тем не менее, немалые психологические проблемы, от бессонницы до серь¸зных психиатрических заболеваний. Горстями жрут успокоительные и медикаменты покруче (что вообще принято у «Нации прозака»). А в результате часто кончают жизнь самоубийством: сама Хезер Лайнбо за год так потеряла двоих сослуживцев, ну а статистку не нашли даже опытные в расследованиях репортеры The Guardian, и вряд ли она благополучна…

                              То есть зрелище умирающих на экранах людей приводит операторов дронов к психическим заболеваниям и самоубийствам! Знаете, тут дело не в какой-то специфической высокоморальности военных янки. Здесь, скорее всего, работает наличие зеркальных нейронов, придающих человеческому мозгу способность отождествлять себя с другим… И страдание другого до некоторой степени автоматически переносится на наблюдающего их. Тут же нет горячки боя, нет адреналинового подъ¸ма, нет ощущения — или ты, или тебя…

                              Посмотреть полностью: http://politrussia.com/vooruzhennye-...pilotnika-981/


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Говорили сме за крачещи роботи/машини с дистанционно управление.
                                А за съществуването на дрони мисля, че ми е било известно и през 2008 г.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X