Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпросче

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    въпросче

    Някой може ли да каже нещо повече за тази карабина,(в книгата на И. Нурков "Огнестрелно оръжие от Освободителната война 1877-1878 г." тя е определена като система Бел-Лемсън и е допълващо оръжие в Румънската армия, внесена е от САЩ и е от времето на Гажданската война).Не знам какъв калибър е, какви патрони използва, как действа механизма й, ТТданни и от къде може да се намерят други снимки, схеми или някакви други изображения.Доста се потрудих да ровя в нета но никакъв успех.
    Last edited by bisko; 18-10-2006, 23:03.

    #2
    В "Традиция" пита ли? Там ако не знаят, къде другаде?
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      bisko написа
      Някой може ли да каже нещо повече за тази карабина,(в книгата на И. Нурков "Огнестрелно оръжие от Освободителната война 1877-1878 г." тя е определена като система Бел-Лемсън и е допълващо оръжие в Румънската армия, внесена е от САЩ и е от времето на Гажданската война).Не знам какъв калибър е, какви патрони използва, как действа механизма й, ТТданни и от къде може да се намерят други снимки, схеми или някакви други изображения.Доста се потрудих да ровя в нета но никакъв успех.
      Не знам какво имаш предвид като допълващо оръжие, но карабината наистина е била на въоръжение в румънската армия по това време (в много малки количества). Предполагам, че е капсулно оръжие.

      Comment


        #4
        Много, много рядко оръжие. От Ball-Lamson (Бол-Лемсън) са произведени само 1000 броя + 2 пред-производствени екземпляра. Карабината е поръчана от правителството на САЩ, но не е приета на въоръжение. Излишъците са продадени на Румъния. След работа ще поровя в моите книжки за малко повече информация, но за тази карабина тя е много оскъдна поради горните причини. Различни източници посочват различни калибри, .44 и .50 (правилен е последният).
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          Най-долната карабина (¹304) е система "Спенсър", според мен. Другите не мога да кажа какви са. По принцип не се интересувам от старинни оръжия, така че, не мога да съм с нищо полезен тук.

          Comment


            #6
            Sturmpionier написа
            .. Предполагам, че е капсулно оръжие...
            Не е капсулна. Подвежда те страничният ударник.

            Пушката (карабината) е магазинна, с подцевен магазин за седем патрона. Използува патрон с кръгово възпламеняване, кал .50. Затворът е плъзгащ се, привеждан в действие от спусковата скоба.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #7
              Питане

              Незнам дали тук е мястото ,но каква е тая пушка ? Само знам,че М 1857. Нещо за нея ще ми е интересно!!!!!!! Благодаря предварително....

              Comment


                #8
                Бивша армейска капсулка, преработена на ловна. Производителя има щампи на плочката на ударника. Снимай ги.

                Comment


                  #9
                  тя била интересна

                  М 1857

                  Comment


                    #10
                    Възможно е и да е френска капсулна пушка обр. 1861, която напълно копира М1857.
                    Почти единтична е и фреската перкусионна пушка "Spahis" M1865.

                    Comment


                      #11
                      молба

                      Sturmplonier, Виждам че разбираш,аз сам новак тук . Ще покажа още една ,ако можеш да ми кажеш каква е ? Прелича много на Mosin-Nagant, и на Mauser. Поне по затвора . Виждам ,че е магазина пушка.Исках да пусна тема ,но не ми е разрешено! Нали съм новак!!!!!! Иках да питам как и каде мога да се регистрирам като колекционер
                      и какви са ословията???

                      Comment


                        #12
                        ???това, че си новак не би трябвало да е пречка да отвориш нова тема????
                        А иначе по самият ти въпрос най-добре попитай във форума на Традиция. Истинските специалисти са там.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          #13
                          vilijji написа
                          .. кажеш каква е ? Прелича много на Mosin-Nagant, и на Mauser...
                          Френски Mousqueton Berthier Mle 1892, но му е сложен затвор от пехотна пушка. Въобще не прилича нито на Мосин, нито на Маузер (кой модел?) Магазинът е конструкция на Манлихер - ако ще търсим прилики с други модели.
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            #14
                            Благодаря Nick!!!! Била ли е на въоражение в България? И ако не,какво прави в BG. За мене е интересна ,несъм виждал такава. Благодаря ,приятен ден!!!!

                            Comment


                              #15
                              vilijji написа
                              ...какво прави в BG...
                              Трофей, по всяка вероятност от Южния фронт.
                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment

                              Working...
                              X