Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Землянката на офицерите, където те пият уиски с фъстъци и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тези двигатели не са за ракети като Брамос/Яхонт, а за КР от типа на Х-55/65 и прочее.

    Comment


      кало написа Виж мнение
      Тези двигатели не са за ракети като Брамос/Яхонт, а за КР от типа на Х-55/65 и прочее.
      Да, не Брамос, но и с Х-55/66 - тоже мало приятного...

      Но вероятно причина отказа - не политическая, а то, что специализированный завод ( Снежнянский машиностроительный завод, поставщик для "Мотор Сич") по производству лопаток и дисков газотурбинных двигателей в г. Снежное, в ДНР.
      Т.е. банально у "Мотор Сич" закончились комплектующие.


      http://www.npo-saturn.ru/?sat=69 в России "Сатурн" будет теперь выпускать наверное.

      П.С.
      кстати
      ...на территории бывшего СССР есть лишь два завода, которые выпускают лопатки для турбин вертолетов – в Запорожье и Снежное...
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Здравейте! Имам следния кратък въпрос относно екипировката на сержантите и старшините в армията по времето на БНА. Бих искал да знам каква им е била пълната бойна екипировка и най-вече дали са имали към коланите си кобур, съответно с пистолет Макаров. Знам за редниците и ефрейторите, че са носели автомат, манерка, лопата, чанта с пълнители и т.н., но никъде не намирам информация за сержантите. Благодаря предварително!

        Comment


          По мое време сержантите носеха кобур (и пистолет, разбира се) само, когато бяха дежурни, а по време на учения носеха автомат. Макаров носеше само ВКР-то, а всички останали, вкл. командира на поделението носеха ТТ. Макаров не го харесваха, бил "неточен"...
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            И при нас беше така. Сега се опитвам да си спомня какво носеше лейтенанта, като бойно снаряжение. Вероятно пак е бил автомат. Поне аз не виждам никакъв смисъл командира на взвод, че дори и на рота да е въоръжен само с пистолет. 19-ти век е имало смисъл, ама в съвремието не.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Снаряжението зависи от вида войски. В кашишките поделения офицерите имаха зачислен автомат. В другите родове войски имаха само пистолет, но във военно време трябваше да им се зачислят автомати.
              Сержантите бяха с автомати.
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                Ракетно поделение , на дежурство сержантския състав носеше "макаров" ,но на стрелби бяха с "калашник" , бил съм дежурен батарея над 200 пъти и знам ,че всеки младши, сержант или старши и старшините имаха зачислен автомат ,който се съхраняваше в оръжейната в батареята . Аз като отдельонен мъкнех РПК . Имаше един комичен случай ,тъй-като давахме много наряд ,а не стигаха хора , командироваха едни момчета от Елхово , те бяха от някаква противотанкова рота , и са били въоръжени освен с преносимия ракетен комплекс ,само с "макаров" (явно заради масата на комплекса) . На първия наряд минава дежурния на преглед на оръжието и те само с щиковете -дневални , стига той до тях ,а те едновременно вадят щиковете и ги вдигат като на грузинска сватба .

                Comment


                  Много благодаря на всички за отговорите!

                  Comment


                    Сбылась мечта Таджиков.

                    "в пятницу, 2 января, президент России Владимир Путин подписал закон, разрешающий иностранцам служить в российской армии по контракту."
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      Здравейте, пак имам два бързи въпроса. Някой има ли някоя хубава снимка на пагоните, които са носели граничарите по времето на БНА (най-ме интересуват от редник до сержант)? И също така се чудя кога са слагали и сержантските колани, с голямата тока и ремъчките? Като им присвоят звание младши сержант или по-късно?

                      Comment


                        Communist_Gaming написа Виж мнение
                        Здравейте, пак имам два бързи въпроса. Някой има ли някоя хубава снимка на пагоните, които са носели граничарите по времето на БНА (най-ме интересуват от редник до сержант)? И също така се чудя кога са слагали и сержантските колани, с голямата тока и ремъчките? Като им присвоят звание младши сержант или по-късно?
                        Няма смисъл да търсиш снимка. Пагоните са били зелени на цвят с червен кант.
                        Въпросните колани с ремъчките са били по скоро да не им висва снаряжението, ... та въпросните колани някъде е било практикувано да се носят само от дежурните по застава.
                        Звание мл. сержант се е присвоявало на: войници завършили школата за инструктор водач на С/к; или школа за КО.

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Снаряжението зависи от вида войски. В кашишките поделения офицерите имаха зачислен автомат. В другите родове войски имаха само пистолет, но във военно време трябваше да им се зачислят автомати.
                          Сержантите бяха с автомати.
                          И при парашутистите, както в кашимерията , до командир на батальон включително, офицерите имаха зачислени калашници .

                          Comment


                            Благодаря за отговорите!

                            Comment


                              Боевая Стрельба из Пистолета Часть 1



                              Боевая Стрельба из Пистолета Часть 2

                              Comment




                                Comment

                                Working...
                                X