Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за "УДАРНИТЕ ЯДРА"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Иначе, по темата се писа доста. Аз общо-взето каквото знаех го споделих във форума. Някой ако има какво да добави нека пише! На мен лично темата за боеприпасите винаги много ме е вълнувала. Междудругото в www.vbox7.com срещах клипове, в които се показва нагледно действието на съществуващи боеприпаси тип "ударно ядро", но не ми се занимава сега да търся.

    Comment


      #62
      ОК, малко се разгорещихме та се наложи да ни редактират...гледам и княз се изказвал в тази тема... та да се опитаме да изясним това твое съждение AYB:

      Елементите на облицовката по нейната дължина се деформират неедновременно поради това, че пътят който изминава всеки елемент от облицовката до оста, не е еднакъв, още и взривният импулс, който се пада на всеки елемент, също е различен, скоростта на срещане на елементите при оста и скоростта на образуваната кумулативна струя по нейната дължина също са различни, т.е. съществува градиент на скоростта по дължина на струяна dV/dl. Защо това е така? Защото ако разделиме облицовката на сектори, както е показано на фиг.2, ще забележим, че от върха на конуса към основата разстоянието от оста до съответния сектор нараства. Т.е. при деформацията на облицовката под действието на детонационната вълна, отделните нейни елементи изминават за различно време разстоянието до оста. От тук се поражда и градиента на скоростта по дължина на струята. Най-висока е получената скорост от първия сектор (виж фиг.2), а най-ниска от последния. При деформацията се получава в точките на събиране на елементите към оста, нещо като дюза, която "захранва" струята до изчерпване на пластичността на материала.
      Как точно...по-скоро в каква степен отговаря на въпроса:

      ЗАЩО скоростта на КС нараства пропорционално на дължината й?

      Comment


        #63
        Fil написа
        ОК, малко се разгорещихме та се наложи да ни редактират...гледам и княз се изказвал в тази тема... та да се опитаме да изясним това твое съждение AYB:


        Как точно...по-скоро в каква степен отговаря на въпроса:

        ЗАЩО скоростта на КС нараства пропорционално на дължината й?

        Аз вече писах по въпроса. Чудя се как да ти го обясня по друг начин?

        Нещо не могат да се качват картинки, иначе бях подготвил нещо интересно.

        Comment


          #64
          AYB написа
          Нещо не могат да се качват картинки, иначе бях подготвил нещо интересно.
          Да не са много големи? Ако да, пробвай да ги качиш на някой от свободните сайтове и дай линк само към тях.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #65
            Сега се качиха Ако не ви мързи да четете "суха" теория на руски език - четете; от учебника е най-достоверно

            Comment


              #66
              И още...

              Качвам картинките под номер, а след това излизат разбъркани! Каква е тази работа, кой я знае?
              Last edited by ; 25-04-2007, 23:28. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #67
                За по-голяма яснота направих една 3D графика на процеса "Кумулативен ефект".

                Comment


                  #68
                  А това е 3D модел на процеса "Ударно ядро". Доста време си поиграх с компютъра докато се получи :nut:

                  Comment

                  Working...
                  X