Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Значи това очевидно е или рисунка или компютърна графика. За пропаганден плакат и дума не може да става-изображаението е създадено през последните 10-тина години.
    Палмите на фона определено говорят за Африка-няма как да е южна Италия или Гърция

    Знам, че подобни ударнзи звена от 3 Тигъра са използвани при Курск за пробив на противотанкови артилерийски позиции- 3 Панцер 6 на върха на клина, следвани от панцер 5 и 4 или Щугове за разширяване на пробива и осигуряване на коридор за пехотата. Незнам дали в Африка подобни ударни формации от Тигри са били използвани?

    Друго: тези 6-тици имат покритие на броните от Цимерит, което не е характерно за първите партиди на призводство, които за използвани в Африка.

    Единствената маркировка, която би могла да идентифицира войскова част или командир на танк е при най-дясната машина (която не е на командира на звеното)- червена 42 очертана с бял кант, както и маркировките за поразени танкове по цевта на оръдието- преброих поне 9 пръстена.
    GOTT MIT UNS!

    Comment


      Аз вече написах,това е заставката на играта Panzer Corps. Не мисля, че създателят й се е водил кой знае колко от някакви реалии, че да се търси нещо подобно. Поне с такова впечатление съм останал от екипа им. Имаха доста грешки по моделите. Така че - не търси идентификация, авторът вероятно е искал нещото да изглежда готино, а не да е достоверно.

      ПП Ако наистина те интересува, можеш да им питаш и да ги попиташ за автора на картинката и дали се е водил от нещо реално.
      Last edited by gollum; 25-02-2013, 10:10.

      Comment


        Такъв род неща, около игри, има много. Всеки иска да направи нещо оригинално и хубаво. И в резултат стават всякакви чудновати неща. Преди мнооого време бях пускал в темата за загадки (може и да е била друга тема) ето това:
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Една задача с, хм, повишена трудност. Какво изобразява долната композиция:

          Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	92.6 КБ
ID:	531904

          Жокер: не е кадър от нов филм за маршал Ромел

          Comment


            Китайци на матор с кош

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Такъв род неща, около игри, има много. Всеки иска да направи нещо оригинално и хубаво. И в резултат стават всякакви чудновати неща. Преди мнооого време бях пускал в темата за загадки (може и да е била друга тема) ето това:
              Прилича на пленена техника докарана в центъра на Москва.
              не е зима, не е и разпутица, вероятно е от лятото на 42-ра
              от друга страна - има разлики в детайлността на сградата в ляво и храма, което ме праща към декор или монтаж. Но самта снимка е толкова мътна, че нищо конкретно не мога да кажа
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                komuso написа Виж мнение
                Китайци на матор с кош
                Право в целта! Но все пак да уточним - китайКИ от някакви специални женски части на морската им пехота



                http://www.youtube.com/watch?v=CpJJvgeE2ys (след 1:14)

                Comment


                  Какво е това, за какво служи?


                  Comment


                    1К17 «Сжатие»
                    Предназначение - неизвестно
                    От заслепяване на протиниковите лазерни мерници, през лазер за поразяване на ракети и танкове, до психотронно оръжие.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Аре

                      Click image for larger version

Name:	134332105515009061.jpg
Views:	1
Size:	97.8 КБ
ID:	532128

                      Comment


                        Какъв смисъл има да се пускат картинки, които се гуглят?! Сентинел.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Е, то всичко се гугли в наши дни

                          Comment


                            Е, идеята е човек да се пробва без гуглене, според мен.

                            Comment


                              За какво служи това странно образувание отпред?
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                За картечница Викърс.

                                Comment

                                Working...
                                X