Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Digmon написа Виж мнение
    Защо AN 94 "Абакан" не си интегрира добре ?
    P.S Извинете ме ако не съм разбрал функцията на темата.
    Ако питаш защо се отказаха от него, причината е една единствена. Сложен за производство.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      .. Сложен за производство..
      Будильник с кукушкой, казват за него руснаците.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        А това?

        Comment




          Упс! Постнах без да видя предишното мнение на което никой не е отговорил. За което се извинявам на StanG, но мисля че могат да останат и двете.
          Last edited by Amazon; 29-12-2012, 19:15. Причина: Недоскив
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            StanG написа Виж мнение
            А това?
            Това загадка ли е? Щото не е толкова сложно да се познае БМП-1, въпреки изкривяването на перскпективата на снимката...

            Comment


              Amazon написа Виж мнение


              Упс! Постнах без да видя предишното мнение на което никой не е отговорил. За което се извинявам на StanG, но мисля че могат да останат и двете.

              Kriegsmodell К98к, т.е. произведена след декември 1944 г. Дай клеймото на производителя, плийз. Звездите докарват на израелски, но ми се види, че горната е под вафенамтщемпела, т.е. не може да е израелска? Имам разкошна монография за Kriegsmodell, ако търсиш подробна информация - питай.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Amazon написа Виж мнение


                Упс! Постнах без да видя предишното мнение на което никой не е отговорил. За което се извинявам на StanG, но мисля че могат да останат и двете.
                "Israeli marked K98k Mauser"?

                Your destination for rare, exotic, and prototype firearms. - Part 10
                sigpic

                Sword song and horn sound

                Comment


                  sewast написа Виж мнение
                  "Israeli marked K98k Mauser"?
                  Не съм убеден - Waffenamtstempel е нанесен върху горната звезда, т.е. хронологията не работи. Виж какво съм писал преди теб. Цитираната статия е обзорна, т.е. прекалено обща за да бъде достоверна относно подробности като обсъжданите клейма.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Моите 5 цента - долу вдясно има клеймо с печатна буква צ на иврит, което няма на каква друга армия да е, освен израелската. (צ=צה''ל)
                    Всъщност част от същото клеймо се вижда над него, и се образува двойка печати צ+звезда отгоре и отдолу. Сякаш са пренабивани втори път, пушката е сменяла собственици няколко пъти?
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      .. няма на каква друга армия да е, освен израелската. (צ=צה''ל)
                      Израел ми беше първата версия, така и писах по-горе. Но ми се вижда (или привижда?), че вафенамтщемпелът е нанесен върху звездата, т.е. е по-късен... Трудно е да се каже със сигурност само по снимка. Израелските Маузери не са редки, има ги тук както в оригиналния 7.92х57, така и преработени за .308 (7.62х51).
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Авторът на снимката ще каже, но и на мен ми изглежда така. Не съм запознат с технологиите и практиките при нанасянето на тези клейма, но очевидно има две двойки израелски печати - отгоре и отдолу, като горният е по-нечетлив, а по-средата орелът и 4590, което предполагам е някакъв сериен номер на затвора. Единствено като обяснение ми хрумва че са сложили горните печати не особено качествено, после са решили да ги набият още веднъж отдолу, за по-ясно...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          .. по-средата орелът и 4590, което предполагам е някакъв сериен номер на затвора...
                          Орелът е немско приемно клеймо, Waffenamtstempel. Серийният номер (върху цевната кутия ) е четирицифрен, под него е буквеният суфикс. Грубата изработка показва, че оръжието е от последните няколко месеца на ВСВ, т.нар. Kriegsmodell.

                          Това вижда моето предубедено око... колекционерска деформация при възприемането на информацията. Т.е. за мен загадката беше повече в определянето на модела, отколкото в клеймата. Кригсмоделите са ми по-интересни от "нормалните" К98к.
                          Attached Files
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Да, Ник е познал разбира се, останалите също. К 98 която след войната попада в Израел. За съжаление това е всичко което знам за снимката.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Някои би ли могъл да идентифирацира Тигрите, изобразени на уолпейпъра или въпросното произведение не е исторически достоверно?

                              Коя войскова част (батальон), дата или място на сражение, както и евентуално имената на командирите на изобразените машини.

                              P.S. За да няма разочаровани, предварително искам да кажа, че и аз самия след дълги издирвания не можах да си отговоря на тези въпроси.

                              GOTT MIT UNS!

                              Comment


                                все едно е африка -палми отзад се виждат, но по скоро е рисунка според мен, тигрите в африка са прекалено малко там, а и някак нереалистично изглежда композицията - като пропаганден плакат.

                                Comment

                                Working...
                                X