Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купих си обезопасен Stey Mannlicher М95 и имам няколко въпроса

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Купих си обезопасен Stey Mannlicher М95 и имам няколко въпроса

    Здравейте,

    Казвам се Алекс и това ми е първи пост във вашия форум.

    Чета го отдавна все пак.

    Напоследък в различни сайтове се продават обезопасени пушки Манлихер М95 с протокол от КОС.

    Онзи ден купих една и имам някои въпроси.

    На всички обезопасени пушки липсва мушката. Откъде мога да си закупя такава? Според мен трябва да е основа за мушка на халка.

    Второто нещо - искам да си купя и един ремък за нея, както и щик с кания. Идеи от къде на най-добра цена?

    Гледам предложения в, но засега нищо не ми грабва вниманието. Предложения за ремъци пък съвсем няма.

    Самата пушка е намазана с някаква черна мека оксидация, която пада много лесно и ще я обеля.

    Приклада и другата дървена част, която все още не зная как се нарича ще обезмасля и импрегнирам, без лак.

    От какво дърво е тя?

    Знам, че задавам много въпроси накуп и може би обезопасените пушки не са ви много интересни, но за мен това е началото и трябва да започна отнякъде.

    Поздрави,

    Алекс

    #2
    Първо честита да ти е покупката. Второ, щик с кания вероятно можеш да намериш на пазара на Александър Невски. За ремък и мушка не знам какво да те посъветвам. Единия вариант е ebay, където вероятно ще е скъпо, другия поне за ремъка е да се отдадеш на изследователска работа и да си направиш сам. За дървото - не знам от какво дърво е, но и там предполагам малко изследователска работа няма да ти навреди и ще покаже какво е дървото. Би ли споделил откъде си я купил и колко ти излезе, че последно като проверявах, то обезопасена пушка излизаше на цена сходна на тая на стрелящ Мосин-Нагант
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #3
      Влез тук http://www.militaria-bg.com/forum/index.php
      Отиваш в раздел борса и търсиш. Успех!

      Comment


        #4
        Алекс написа Виж мнение
        Самата пушка е намазана с някаква черна мека оксидация...

        Приклада и другата дървена част, която все още не зная как се нарича ....От какво дърво е тя?
        Здравей!

        "Меката оксидация" ще да е черна боя.

        "Другата дървена част" се нарича полуложа. За да се определи какво е дървото са нужни снимки. Австрийските ложи, произведени до 1916 г. са от орех, след това са правени от бряст (ерзац дърво). Българските ремонтни ложи са от бук, полуложите може да са от бряст или ясен. Но в колекцията си имам и карабина, чиято ложа е от махагон; тя е оригинална, не замяна, съдейки по кухината в приклада (това е правено преди ПСВ).

        Алекс написа Виж мнение
        искам да си купя и един ремък за нея..
        Българските ерзац ремъци с кука ги има и не са никак скъпи. Оригиналните австрийски ремъци с тока (най-долната пушка) са много скъпи и се намират извънредно трудно. Аз имам само два такива австрийски ремъка, един за пехотна пушка и един за карабина; в добро състояни струват кажи-речи колкото самата пушка.

        Подобно е положението със щиковете - има евтини, има и по-скъпи от пушката, зависи от модела, състоянието и производителя.

        Най-добрата информация за Манлихер е все пак в "Традиция": http://www.traditsia.com/forum/showthread.php?t=98

        ПП. Избягвай названието Steyr Mannlicher, то не е правилно - как биха се наричали пушките, произведени в Будапеща, Budapest Mannlicher? Щаер е само името на един от градовете, където са правени (има и правени в Брно, те какви ще са, Brno Mannlicher?)

        Last edited by Nick; 11-01-2014, 02:08.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #5
          По описанието на колегата, допускам, че ще да се е сдобил с онези тренировъчни обрези, с които се заместваха калашниците при преодоляване на полоси и др. "спортни" дейности в родната казарма .

          Comment


            #6
            Ако искате да разберете, как се разви историята посетете:



            Хубав ден!

            А.

            Comment


              #7
              Иска регистрация. Ако има нещо интересно, можеш да го копираш тук.

              Comment


                #8
                12 страници тема е.

                Comment


                  #9
                  Todor Pavlov написа Виж мнение
                  По описанието на колегата, допускам, че ще да се е сдобил с онези тренировъчни обрези, с които се заместваха калашниците при преодоляване на полоси и др. "спортни" дейности в родната казарма .
                  По-скоро с мобилизационен запас замествал АКтата в определени подразделения като Кралските Елитни Части през шейсетте и седемдесетте, когато АКтата току що са навлизали и предаден на фирма от сорта на БМВ ЕООД(ама софийската, не баварската ) с цел утилизация. Само да си купя нова каса и аз ще се сдобивам с нещо такова, ама действащо и в 7.62х54
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #10
                    Според мен не си струва четенето на цитираната тема. Пълна е с коментари от рода "Тези на които пише Будапеща са значително по леки от тези със надпис Щаер!!! При еднакви габарити!", рецепти за оксидиране, байцване и др. съвети, които са анатема за всеки колекционер на старо оръжие. Лично мнение на скромен колекционер с един-два Манлихера!
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #11
                      Nick написа Виж мнение
                      Според мен не си струва четенето на цитираната тема. Пълна е с коментари от рода "Тези на които пише Будапеща са значително по леки от тези със надпис Щаер!!! При еднакви габарити!", рецепти за оксидиране, байцване и др. съвети, които са анатема за всеки колекционер на старо оръжие. Лично мнение на скромен колекционер с един-два Манлихера!
                      Да де !
                      Даже един искаше да ме убеди, че имало БГ поръчка карабини М95 с надпис на цевната кутия Щаер 1903 , при положение, че държа в ръцете си оригиналното писмо на Директора на Щаер, който съобщава на Българското Военно Министерство,
                      че на 31.3.1904 година започват да правят карабините, които обаче ще бъдат М95, а не както нашите са искали М90.
                      ....

                      Както й да е!

                      Към колегата Алекс:
                      Ако те интересува всичко свързано с пушката система Манлихер у нас, виж тази тема

                      Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.


                      Близо 1600 поста и мнения плюс документи и снимки от Епохата и без преувеличение бих казал, най-подробната тема за тази система създавана някога в Българското виртуално пространство....
                      Ако нямаш регистрация драсни ми едно ЛС тук за да ти направя.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment

                      Working...
                      X