Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А колкото до ПРО на Москва, си в грешка - А-235 и модернизиран вариант на А-135, са още в дежурство, само А-35 и по старите системи както казваш са извадени от употреба.
    За кое съм в грешка? Сигурен съм че бях чел, че далечната компонента не работи. Близката е оперативна от 98-ма. Ако са усъвършенствали и върнали на дежурство космическият прехващач с ядрена бойна лава, тоава наистина съм в грешка и ще ми е интересно да прочета.

    а варианта с кораби го прави изключително скъп вариант. /Стандарт 3 на Арлей Бърк клас разрушители/
    Аз много се съмнявам че ракетата на GDM може да се напъха в Арли Бърк. А и сигурно като излети ще му прогори дъното
    Ако искат да удрят на височина от 1500 километра далечина 2,500 могат да си доразработят вторият блок на SM-3, който го бяха спрели защото кинтите отидоха в GDM.

    Едит: сега чета в укито че вторият блок на SM-3 са го финансирали. Даже щял да ходи в Европа и Япония. Така че него ще слагат на флай 3 на Арли.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Click image for larger version

Name:	460697_149182_656.jpg
Views:	1
Size:	201.1 КБ
ID:	553394Click image for larger version

Name:	2020570235.gif
Views:	1
Size:	124.2 КБ
ID:	553395Click image for larger version

Name:	81_vecteurs_01.jpg
Views:	1
Size:	139.8 КБ
ID:	553396

      Ето няколко таблици за възможностите на THAAD и Aegis SM3 , не са хич впечатляващи , да не кажа, че даже на стария С-300ВМ/Антей 2500 отстъпват и по далечина на поразяване и по скорост на маневриране на целта...

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Сигурен съм че бях чел, че далечната компонента не работи. Близката е оперативна от 98-ма. Ако са усъвършенствали и върнали на дежурство космическият прехващач с ядрена бойна лава, тоава наистина съм в грешка и ще ми е интересно да прочета.
        http://topwar.ru/74866-sistema-pro-a-235-okr-nudol.html
        Пока что информация о том, когда именно система А-235 встанет на защиту российской столицы, не разглашается. Также засекреченными являются и основные параметры этой системы ПРО. На разрабатываемые для нее противоракеты установят новый двигатель и новейшую электронику. Первоначально система ПРО А-235 планировалась трехэшелонной: дальний эшелон — ракеты ПРО А-925/51Т6, средний эшелон — стрельбовой комплекс 58Р6, ближний эшелон — ракеты ПРС-1М/45Т6 (модернизация ракет ПРС-1/53Т6). По неподтвержденной информации дальность действия новых ракет комплекса может составить до 1500 км, а высота поражения целей ракетами среднего эшелона будет составлять от 50 до 120 км.

        По мнению военных специалистов, в будущем система ПРО А-235 и ЗРС С-500 станут основой комплексной интегрированной системы воздушно-космической обороны России....


        http://anna-news.info/anna-news/node/48513
        Со временем перспективная система ПРО А-235 (Нудоль) должна будет заменить на боевом дежурстве комплекс А-135 «Амур», который на данный момент времени является основой стратегической ПРО российской столицы. - публиковано phenom в Сб, 05/12/2015


        http://m-atom.ru/article/1688

        Перспективная система А-235 «Самолет-М» должна со временем заменить комплекс А-135 «Амур», который сейчас является основой стратегической ПРО Москвы. «Амур» встал на защиту столицы в начале 90-х годов. - 25.08.2014


        Навсякъде пише, че основната система А-135 Амур действа, а очакват да е заменят с А-235 Самолет-М + С-500 Прометей / в сегашно време, извадил съм и датите на статиите към цитатите/

        Comment


          ZWQRA написа Виж мнение
          Ето няколко таблици за възможностите на THAAD и Aegis SM3 , не са хич впечатляващи , да не кажа, че даже на стария С-300ВМ/Антей 2500 отстъпват и по далечина на поразяване и по скорост на маневриране на целта...
          Виждал съм ги тези стари картинки. А на SM-3, THAAD и PAC-3 впечатляваща е точостта, затова са с кинетични глави(PAC-3 има и малко експлозив). Трудно ще унищожиш яка ядрена бойна глава с малко взрив и малки осколки. Трябва си директен удар. Иначе по таблички може да си ги сравняваме с С-300ВМ до посиняване, но аз не виждам никакъв смисъл.

          Едното е ПРО другото ПВО, правени са в различни десетилетия и то в държави които по коренно различен начин третират нуждата от достоверност на данните които изнасят.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Едното е ПРО другото ПВО, правени са в различни десетилетия и то в държави които по коренно различен начин третират нуждата от достоверност на данните които изнасят.
            Можеш ли да намериш източник, който да доказва или поне да споменава, че С-300ВМ/Антей-2500 няма ПРО възможности?

            ЗРС С-300В (9К81) предназначена для обороны группировок войск и важнейших объектов фронта и тыла от массированных ударов баллистических ракет оперативно-тактического назначения (типа "Lance", "Pershing" ) аэробаллистических (типа SRAM ) и крылатых ракет (типа ALCM )
            Эти и другие усовершенствования позволили вдвое по сравнению с С-300В увеличить максимальную дальность стрельбы системы (до 200 км), повысить предельную скорость уничтожаемых целей с 3000 до 4500 м/с, и дальность полета уничтожаемых баллистических ракет, а также существенно снизить время реакции системы (см. сравнительную диаграмму для С-300В, С-300ВМ, "Patriot" PAC-2 и PAC-3).

            http://rbase.new-factoria.ru/missile...0v/c300v.shtml

            И това е за стария С-300В

            за С-300ВМ : http://www.almaz-antey.ru/catalogue/...52/273/275/284

            Comment


              ZWQRA написа Виж мнение

              Ето няколко таблици за възможностите на THAAD и Aegis SM3 , не са хич впечатляващи , да не кажа, че даже на стария С-300ВМ/Антей 2500 отстъпват и по далечина на поразяване и по скорост на маневриране на целта...

              Дай цифри за ТААД, Аеджис и С-300ВМ, за да видим какво точно сравняваш...
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                piston написа Виж мнение
                Дай цифри за ТААД, Аеджис и С-300ВМ, за да видим какво точно сравняваш...
                До тук само аз вадя данни ... Click image for larger version

Name:	ÇÐÊ Ñ-300Â4.jpg
Views:	1
Size:	137.3 КБ
ID:	553397

                Comment


                  ОК, за да не се мъчиш дай само зоната за поражение с/у балистични ракети на трите системи...
                  "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                  И. В. Сталин

                  Comment


                    ZWQRA написа Виж мнение
                    Можеш ли да намериш източник, който да доказва или поне да споменава, че С-300ВМ/Антей-2500 няма ПРО възможности?
                    Че аз къде съм казал такова нещо? Има, обаче системата не е правена за това а е модифицирана съществуваща ракета. Сравнението би трябвало да е с PAC-3, който вече има ПРО възможности. Ти го изкарваш това С-300 едва ли не лекарство за всички болести.

                    Ако може обаче да се сравнява по-сериозно. Нали разбираш че тези 400 км. на картинката показват докъде, евентуално, може да долети ракетата от Антей по балистична крива. На това разстояние има "някаква" вероятност да уцели неманевриращ Боинг 747.

                    И по брошурите като напишат че 48N6 има 0.7 вероятност за попадение срещу балистична ракета със среден или малък обсег, това не значи че може да свали на 200 километра, БР летяща с 4 км/сек. на върга на кривата. Имат се предвид идеални условия.

                    Докато системи като GBM, SM-3 и THAAD са замислени и проектирани за ПРО. От радара, през системата за управление, енергетиката на ракетата та до кинетичната бойна глава. И още хиляда неща които не знам. Според мен едно сравнение на тези системи с С-300 та дори и PMU-2 е некоректно.

                    Май реални сравнения могат да се правят само от потвърдени резултати от тестове с разсекретени параметри.

                    Защото виждаш какво внушават инфографиките които даваш: С-300Б4 стреля на 400 км. На друго място пък пише за БМ, че давал 0.7 вероятност за попадение срещу балистична ракета (обаче това е за ракети с маък обсег).
                    Сега събираме двете, абстрахираме се от някой факти и заявяваме че С-300Б4 трепа на 400 километра балистични ракети със среден обсег. Супер!!!

                    Поглеждаме сега данните за THAAD и виждаме че там скромно дават вероятност на попадение по балистична ракета със среден обсег - максимум на 200 км.

                    Ухилваме се и вадим извода че С-300 е два пъти по добър от THAAD за ПРО.

                    Ако ще е такова сравнението, мисля можем да го пропуснем.
                    Last edited by Amazon; 06-06-2016, 20:38.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Като гледам, колко е сложна ракетната ПРО система. Не знам защо ПРО лазерите са още фантастика

                      Comment


                        STROSS написа Виж мнение
                        Като гледам, колко е сложна ракетната ПРО система. Не знам защо ПРО лазерите са още фантастика
                        Не са. Очаква се да навлязат на въоръжение най-късно към края на 2020-та, основно като защита срещу хиперзвукови планиращи боеприпаси на китайците. Дотогава, като междинно решение се мисли THAAD-ER с по-голяма първа степен и пет ракети вместо осем. Ама май Пентагона не иска да дава пари за "междинни" решения. Искат лазери и електромагнитни оръдия.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Проекта на Хокинг и Милнер ще даде добър кик в тая област, може да видим нещо интересно и по въпроса с МБР.

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Проекта на Хокинг и Милнер ще даде добър кик в тая област, може да видим нещо интересно и по въпроса с МБР.
                            Може ли линкче или copy-paste, че да обогатим темата.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Може ли линкче или copy-paste, че да обогатим темата.
                              От космическите новини:

                              Мощность пучка — от 50 до 100 гигаватт. Ускорение — 30 000 g. Массив лазерных излучателей расположится на Земле, его размеры — 1 x 1 км, излучатели будут плотно упакованы на квадратном километре. При этом авторы сталкиваются с жесточайшей проблемой атмосферной турбулентности. Чтобы ее хоть как-то преодолеть, излучатели должны быть маленькими — не более 20 см. На вопрос, не пугает ли авторов проекта число фазируемых излучателей выше 20 миллионов, Филип Любин ответил, что не пугает.

                              Сто гигавата не са шега работа.

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Че аз къде съм казал такова нещо? Има, обаче системата не е правена за това а е модифицирана съществуваща ракета. Сравнението би трябвало да е с PAC-3, който вече има ПРО възможности. Ти го изкарваш това С-300 едва ли не лекарство за всички болести.

                                Ако може обаче да се сравнява по-сериозно. Нали разбираш че тези 400 км. на картинката показват докъде, евентуално, може да долети ракетата от Антей по балистична крива. На това разстояние има "някаква" вероятност да уцели неманевриращ Боинг 747.

                                И по брошурите като напишат че 48N6 има 0.7 вероятност за попадение срещу балистична ракета със среден или малък обсег, това не значи че може да свали на 200 километра, БР летяща с 4 км/сек. на върга на кривата. Имат се предвид идеални условия.

                                Докато системи като GBM, SM-3 и THAAD са замислени и проектирани за ПРО. От радара, през системата за управление, енергетиката на ракетата та до кинетичната бойна глава. И още хиляда неща които не знам. Според мен едно сравнение на тези системи с С-300 та дори и PMU-2 е некоректно.

                                Май реални сравнения могат да се правят само от потвърдени резултати от тестове с разсекретени параметри.

                                Защото виждаш какво внушават инфографиките които даваш: С-300Б4 стреля на 400 км. На друго място пък пише за БМ, че давал 0.7 вероятност за попадение срещу балистична ракета (обаче това е за ракети с маък обсег).
                                Сега събираме двете, абстрахираме се от някой факти и заявяваме че С-300Б4 трепа на 400 километра балистични ракети със среден обсег. Супер!!!

                                Поглеждаме сега данните за THAAD и виждаме че там скромно дават вероятност на попадение по балистична ракета със среден обсег - максимум на 200 км.

                                Ухилваме се и вадим извода че С-300 е два пъти по добър от THAAD за ПРО.

                                Ако ще е такова сравнението, мисля можем да го пропуснем.
                                Можем да сравняваме проведените изпитания в Турция за ПРО.
                                Реални бойни пускове, по цели чиито параметри не са известни предварително на стрелящият.
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X