Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    miau написа Виж мнение
    Искаш да кажеш, че Русия сключват сделка с Китай, като се надяват САЩ да се "стреснат" и да поискат от Русия да отложи/спре продажбата в замяна на отстъпки от страна на САЩ.
    Наверняка сейчас уже не надеются.
    Внутри страны поняли, что все всерьез и надолго.

    ****

    Между тем интересная новость (сентябрь 2014), "Кировский завод закончил производство 22 самоходных гусеничных шасси для зенитно-ракетных комплексов С-300"
    Click image for larger version

Name:	IMG_9263.jpg
Views:	1
Size:	34.3 КБ
ID:	546830
    Кировский завод закончил производство 22 самоходных гусеничных шасси для зенитно-ракетных комплексов С-300.


    Наверняка и боевая часть к ним где то готовиться.


    22 единицы - серьезное количество.
    В Российской армии достаточно подобных комплексов.

    Соответственно можно сделать вывод, что готовят комплексы на продажу за границу.

    Вот кому?

    П.С.

    Стоит отметить, что сами шасси красятся в желтый цвет

    ****

    + интересное (возможно это сентябрьские шасси)
    Поразили цель на удалении 310 км и высоте больше 14 Произошло это сегодня (29.11.2014) при отстреле экспортного комплекса "Антей 2500".
    Оригинал взят у коллеги samoletchik в Можно поздравить НИЭМИ с рекордом :))) Поразили цель на удалении 310 км и высоте больше 14 ;) Произошло это сегодня при отстреле экспортного комплекса Антей 2500.

    Click image for larger version

Name:	1667300_original.jpg
Views:	1
Size:	67.0 КБ
ID:	546831
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Eguo написа Виж мнение
      Наверняка сейчас уже не надеются.
      Внутри страны поняли, что все всерьез и надолго.

      ****

      Между тем интересная новость (сентябрь 2014), "Кировский завод закончил производство 22 самоходных гусеничных шасси для зенитно-ракетных комплексов С-300"
      [ATTACH=CONFIG]27385[/ATTACH]
      Кировский завод закончил производство 22 самоходных гусеничных шасси для зенитно-ракетных комплексов С-300.


      Наверняка и боевая часть к ним где то готовиться.


      22 единицы - серьезное количество.
      В Российской армии достаточно подобных комплексов.

      Соответственно можно сделать вывод, что готовят комплексы на продажу за границу.

      Вот кому?

      П.С.

      Стоит отметить, что сами шасси красятся в желтый цвет

      ****

      + интересное (возможно это сентябрьские шасси)
      Поразили цель на удалении 310 км и высоте больше 14 Произошло это сегодня (29.11.2014) при отстреле экспортного комплекса "Антей 2500".
      Оригинал взят у коллеги samoletchik в Можно поздравить НИЭМИ с рекордом :))) Поразили цель на удалении 310 км и высоте больше 14 ;) Произошло это сегодня при отстреле экспортного комплекса Антей 2500.

      [ATTACH=CONFIG]27386[/ATTACH]
      Жълтите са за Египет. И не са много - за две батареи. Иначе, за тая година бях чел, че се планира доставката на три дивизиона С-300В4 в ПВО на СВ.

      Comment


        Райнхард написа Виж мнение
        Iron Dome: Images of failure



        Този сайт не се изказва ласкаво за Iron Dome, дали са 17 интересни слайда

        Моето мнение за продажбата на С-400 за Китай, е че не си заслужава за някакви си 3 милиарда $ да си продадат едн от най-добрите оръжия и то преди да са вкарали на редвна служба С–500, което ще стане най-рано 2016, а някои ескперти предвиждат дори 2017. Моето лично подозрение е , че са възможни договорки между Русия и САЩ да се забави или въобще да не стане такава продажба, след съответни отстъпки от страна на САЩ, предвид задаващото се противопоставяне между САЩ и Китай в Asia-Pacific region
        Пълни глупости. готвят продажба на нещо за парички, при това - много парички. За справка - полков комплект на С-300ПМУ-2 - 300 лимона доларес, а тука - милиард...

        п. с. експортните вървят с ограничения, на първо място в ПО...

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Първо, насочването по смущение е много пъти по-неефективно от активното насочване. В това отношение телеуправлението дава известна компенсация, която обаче се стопява от голямата дистанция, а освен това самия линк е уязвим за смущения (отново пропорционално на дистанцията, като всяко РЕП). Изобщо, голямата дистанция от наземните средства за целеуказване удря по много линии ефективността.
          Това е малко спорен момент... Ако ЗРК успее да парира смущенията, то те действат по-скоро като магнит... Относно телеуправлението - досега не съм попадал на потвърждение, че смущенията на този линк някога са имали успех.... Ако имаш инфо по въпроса, ще се радвам да споделиш....
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            Има ли са!
            Налагало се е да се променят каналите за управление на ракетите на Волхов, защото американците бяха получили коплекса, май от Египет, и зашумяваха тотално управлението на ракетите.
            Сега не съм сигурен, че е възможно да се зашумят каналите за управление
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              Има ли са!
              Налагало се е да се променят каналите за управление на ракетите на Волхов, защото американците бяха получили коплекса, май от Египет, и зашумяваха тотално управлението на ракетите.

              Кога и къде?... Как точно са "променени" каналите?
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                Волхов е с командно насочване, има разлика - при него основно мисля, че са заглушавали самите радари които следят целта, особено първите трудно са си сменяли честотата. Другото е различно, реално полуактивно с корекции. Линкът към ракетата поне според мен е изключително трудно да се заглуши (може да е силно насочен със съвременните технологии), основно би трябвало да се работи върху радара.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  piston написа Виж мнение
                  Кога и къде?... Как точно са "променени" каналите?
                  1. Виетнам
                  2. По време на войната
                  3. Че аз от къде да знам?
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    piston написа Виж мнение
                    Ако ЗРК успее да парира смущенията, то те действат по-скоро като магнит...
                    Без значение дали ще успее да ги парира или не, смущенията действат като магнит. Въпроса е какъв тип цел се явява този магнит и какъв ще е коефициента на поражение. Виж пак пост #977.

                    piston написа Виж мнение
                    Относно телеуправлението - досега не съм попадал на потвърждение, че смущенията на този линк някога са имали успех.... Ако имаш инфо по въпроса, ще се радвам да споделиш....
                    Не е нужно да попадаш на потвърждение, че смущенията някога са имали успех - това няма да ти даде информация дали ще имат успех в бъдеще. Единствения начин да добиеш обективна представа е да анализираш нещата от техническа гледна точка съобразно достъпната информация. Виж например поста на Пилот. Лично аз съм съгласен с него - смущаването ще е трудно, защото линка е насочен. Обаче, когато дистанцията до командния пункт е много голяма, а дистанцията до джамера е много малка, нещата се променят. Особено ако джамера се окаже между радара и ракетата, което пак ни връща към пост #977.

                    Comment


                      Не е точно така!
                      Комуникацията между ракетата и станцията е доста добре защитена, преди да успеят да я смутят, е нужно да я разбият и разкодират, а това никак не е лесно, ама никак.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Не е точно така!
                        Комуникацията между ракетата и станцията е доста добре защитена, преди да успеят да я смутят, е нужно да я разбият и разкодират, а това никак не е лесно, ама никак.
                        Тази комуникация е като всяко друго електромагнитно излъчване - може да се заглуши с прицелни смущения (вкл. разкодиране), а може да се заглуши и със заградителни смущения, демек с груба сила. Например виетнамския случай, който посочи в предния пост, е именно такъв.

                        Comment


                          ValBo написа Виж мнение
                          Има ли са!
                          Налагало се е да се променят каналите за управление на ракетите на Волхов, защото американците бяха получили коплекса, май от Египет, и зашумяваха тотално управлението на ракетите.
                          Сега не съм сигурен, че е възможно да се зашумят каналите за управление
                          Човекът има предвид насочването при С-300 и сие, според мен. Та за него, ще е бая по-трудно да го забият...

                          Comment


                            Super_Hornet написа Виж мнение
                            Човекът има предвид насочването при С-300 и сие, според мен. Та за него, ще е бая по-трудно да го забият...
                            На същото мнение съм и аз.
                            Кухулин, няма код който не може да бъде разбит. Всичко е въпрос на време. Проблемът е, че просто го нямаш това време.
                            Дори и при С-75 е било нужно да получат цялото оборудване. Малка поправка - разбити са каналите на Двината, Волхоф вече е защитен от това.
                            Не знам как е изпълнено при С-300, но със сигурност са отчели тези възможности
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              ValBo написа Виж мнение
                              Не знам как е изпълнено при С-300, но със сигурност са отчели тези възможности
                              Разбира се, че са ги отчели. Но с нарастването на защитните възможности нарастват и възможностите за атака, или по-точно обратното. А от последните няколко поста се вижда, че не вникваш в същността на тези нови възможности.

                              Най-общо казано, предната революция в РЕБ е свързана с чудовищно увеличаване на мощностите, пред което всякакви контрамерки се оказват безсилни. Днешната революция е свързана с децентрализация и stand-in jamming. Дали и колко ще са ефективни контрамерките, предстои да видим някой ден. Засега нещата не изглеждат розово.

                              Comment


                                Противоречиш си в няколко различни теми.
                                Когато ставаше въпрос за заглушаване на GPS сигнала, твърдеше, че това е невъзможно, сега твърдиш обратното, за далеч по-добре защитена комуникация
                                Само със сила не става. Никога не било проблем да излъчиш силен сигнал, но някой трябва да го приеме. А за там колко вариации има да не го приеме...
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X