Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    С-350 Витязь ще започне да заменя С-300 в армията през 2016 г. Информация от шефа на Алмаз-Антей.

    http://rbase.new-factoria.ru/news/vi...oyska-v-2016-g
    Россия начнет серийное производство новейших комплексов ПВО средней дальности С-350Е «Витязь» в 2015 году, сообщила 22 мая, «Интерфакс» со ссылкой на главу концерна ПВО «Алмаз-Антей» Яна Новикова.
    Click image for larger version

Name:	ñ350.jpg
Views:	1
Size:	34.5 КБ
ID:	545114
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      На мен не ми допада, че все още има хора в антенният пост (който е лакома мишена).... Явно някои уроци от 1999 още не са научени....
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        piston написа Виж мнение
        На мен не ми допада, че все още има хора в антенният пост (който е лакома мишена).... Явно някои уроци от 1999 още не са научени....
        Той, антенният пост за последните 15-тина години е станал и бая по-защитен.


        Иначе, успешни изпитания на ракетата за далечна стрелба на С-500:

        Проведены успешные испытания дальней противоракеты, которая войдет в состав перспективной зенитной ракетной системы (ЗРС) С-500, сообщил источник в оборонно-промышленном комплексе.

        «Испытания были проведены в последних числах июня. Все поставленные в рамках мероприятия цели и задачи полностью выполнены», — приводит слова источника ИТАР-ТАСС. Он подчеркнул, что разработка ЗРС нового поколения С-500 ведется Концерном ПВО «Алмаз-Антей» полностью в соответствии со сроками, указанными в госпрограмме вооружения до 2020 года.

        С-500 представляет собой новое поколение зенитных ракетных систем, основная задача комплекса — борьба с боевым оснащением баллистических ракет средней дальности. С-500 будет способна обнаруживать и одновременно поражать до 10 баллистических целей, летящих со скоростью до семи километров в секунду, а также боевые блоки гиперзвуковых крылатых ракет.

        Предполагается, что по боевым возможностям ЗРС С-500 будет значительно превосходить стоящую сейчас на вооружении ЗРС С-400 «Триумф» и ее конкурента — американскую систему PAC-3 (последняя версия зенитного ракетного комплекса Patriot).

        Проведены успешные испытания дальней противоракеты, которая войдет в состав перспективной зенитной ракетной системы (ЗРС) С-500, сообщил источник в оборонно-промышленном комплексе. «Испытания были

        Comment


          кало написа Виж мнение
          Той, антенният пост за последните 15-тина години е станал и бая по-защитен.
          ...от ръжда ли?
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            И от ръжда, ако ще тролим.

            Comment


              кало написа Виж мнение
              И от ръжда, ако ще тролим.
              Понеже не се аргументира....
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                Незнам дали си заслужава нова тема (нека модератора прецени), но вдъхновен от Кало се сетих за случая с бутнатата къща в Горна баня (28.04.1999)....

                В крайна сметка разбра ли се каква е причината за сакатлъка? Порових нетя, ама нищо достатъчно грамотно написано не ми попадна, та ако някой знае нещо или помни да казва...

                Click image for larger version

Name:	gorna_bania.jpg
Views:	1
Size:	34.3 КБ
ID:	545151
                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  piston написа Виж мнение
                  Незнам дали си заслужава нова тема (нека модератора прецени), но вдъхновен от Кало се сетих за случая с бутнатата къща в Горна баня (28.04.1999)....

                  В крайна сметка разбра ли се каква е причината за сакатлъка? Порових нетя, ама нищо достатъчно грамотно написано не ми попадна, та ако някой знае нещо или помни да казва...

                  [ATTACH=CONFIG]25572[/ATTACH]
                  По това време служех, та си спомням, че според нашите офицери, оператора на сръбската РЛС, станала обект на атака с противорадарна ракета, успял да изключи навреме радара, като при това го направил в такъв момент, когато излъчващата антена била насочена към България.Така главата на ракетата не само се заблудила, но и се насочила към съвсем различни координата от тяхното местоположение.Дали е така-не знам.Нашите офицери бяха кашици, аз съм от разчета на РСЗО.

                  Comment


                    Навремето служех в с. Мусачево, но не в подделенето по ЯХБЗ, а съседното до него - по РЕБ (малко преди голф игрището). Един от старшините ми разказа веднъж на един наряд, че заради тях е паднала ракетата в Горна Баня, тогава целия батальон за РЕБ е бил до сръбската граница и са смущавали както сърбите така и НАТО-вците, без обаче да предупредят Алианса какво правят и ракетата е била по погрешка за тях, но пропуснала. И аз незнам дали ми връзваше тенекия или е било така наистина незнам.

                    Comment


                      Хатори Ханзо написа Виж мнение
                      Навремето служех в с. Мусачево, но не в подделенето по ЯХБЗ, а съседното до него - по РЕБ (малко преди голф игрището). Един от старшините ми разказа веднъж на един наряд, че заради тях е паднала ракетата в Горна Баня, тогава целия батальон за РЕБ е бил до сръбската граница и са смущавали както сърбите така и НАТО-вците, без обаче да предупредят Алианса какво правят и ракетата е била по погрешка за тях, но пропуснала. И аз незнам дали ми връзваше тенекия или е било така наистина незнам.
                      Имаш ли идея с каква апаратура са го правели (макар и да си мисля, че това е легенда)?
                      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                      И. В. Сталин

                      Comment


                        Аз бях ОХР там през 2005 и то само за 3 месеца, след това Джуганите и антените към тях с кирки и голями чукове ги чупихме и изгаряхме обурудването в една огромна яма в самото подделение (близо до ГСМ), след това закриха подделението. Модел незнам какви бяха защото ги виждахме само като ги изкарват от Секретната част да ги чупим - след нас само камиона с голо шаси оставаше, всичко друго в огъня.

                        Comment


                          А защо след като са унищожавани с чукове, са били още секретни ?

                          Comment


                            Хатори Ханзо написа Виж мнение
                            Аз бях ОХР там през 2005 и то само за 3 месеца, след това Джуганите и антените към тях с кирки и голями чукове ги чупихме и изгаряхме обурудването в една огромна яма в самото подделение (близо до ГСМ), след това закриха подделението. Модел незнам какви бяха защото ги виждахме само като ги изкарват от Секретната част да ги чупим - след нас само камиона с голо шаси оставаше, всичко друго в огъня.
                            http://reb.start.bg/ или

                            http://russianarms.mybb.ru/ - (Техника и вооружение войск РЭБ)

                            Ако намериш нещото - пиши!

                            Иначе въобще не вярвам нашите АКТИВНО да са заглушавали каквото и да било, не виждам и каква причина бихме имали да го правим. Без това ни бомбандираха и ни нарушаваха въздушното пространство и никой нищо не правеше...

                            P.S. Ето малко информация, която не мога да броя за 100% достоверна (макар силно да уважавам полковник Пампоров, просто не съм сигурен дали е казал това):

                            http://www.pan.bg/view_article-53-14...teritoriq.html

                            И още:

                            http://pressadaily.bg/publication/17...0%D1%8A%D1%85/
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              Зенитный ракетный комплекс 9А34А «Гюрза» (на базе комплекса «Стрела-10М») ?
                              Click image for larger version

Name:	ÏÂÎ ÄÍÐ.jpg
Views:	1
Size:	78.0 КБ
ID:	545168

                              (Вчера, в близост до летище Донецка)


                              П.С.

                              Россия передает Белоруссии на безвозмездной основе С-300 (4 комплекса).
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                Като гледам машините май са били АКУП-1, разбира се част от оборудването беше демонтирано под надзора на някакъв майор от Ген. Щаба, но огромната част от нещата ги чупехме с кирки, секири и чукове и хайде в огромната яма. 3 дни близо изгаряхме всеки ден по няколко камиона, като след 1-вия ден бях вечерта наряд и слезнах вечерта в ямата и имаше няколко сантиметра калай, а някой от другите войници казвах, че има и сребро в спойките. Имаше и някакви огромни радио-лампи дето ги слагахме в специални кутий с легла за тях (размера им беше в диаметър около 20 см и високи около 35-40 см) - майора специално надблюдаваше някоя да не я счупим. Секретно оборудване се бракувало по този начин - с чупене и горене. Луда работа! След като почупихме всичко в Мусачево ни прехвърлиха в ЗРБ-то (щаба) в Божурище... и там чупихме ... Цялата служа мина в наряди и чупене.

                                Comment

                                Working...
                                X