Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Мда, по твоята логика няма принципна разлика между С-300 и С-400 никак. Айде по-сериозно.
    Посочил съм принципната разлика.

    Comment


      Турецкий тендер на ЗРК продлен

      Ердоганеца или клекна на НАТО, или се прави на голям играч и иска да свали цената Интересен въпрос...

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Ми да, няма смисъл да дават кинти, щом и без това са под американски чадър. Само да дразнят комшиите.
        Доколкото аз разбирам не са под американски чадър, ако бяха парите щяха да са американски, а сега плащат за собствена противоракетна отбрана.
        Най-новата информация:
        Правителството планира да купи 112 ракети Patriot за около $404 млн. GEM-T is an improved model of the Patriot Advanced Capability-2.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Турецкий тендер на ЗРК продлен

          Ердоганеца или клекна на НАТО, или се прави на голям играч и иска да свали цената Интересен въпрос...
          Може и от двете по малко

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Турецкий тендер на ЗРК продлен

            Ердоганеца или клекна на НАТО, или се прави на голям играч и иска да свали цената Интересен въпрос...
            Най-накрая всичко е на мястото си.
            А то развели демократию понимаешь...
            Сам был в шоке от изначального решения Турков. Но абсолютно не верил
            в конечный результат.
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              jordani_vt написа Виж мнение
              Доколкото аз разбирам не са под американски чадър, ако бяха парите щяха да са американски, а сега плащат за собствена противоракетна отбрана.
              Да, работата явно е по-сложна, отколкото си я представям. Борят се някакви сили там, въртят пари

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Според неназовани източници във Вашингтон, целта на атаката е била нова пратка оръжие за "Хизбула". Версията засега е ракети С-125 "Нева"/"Печора". Това е шестия въздушен удар на IAF в Сирия от началото на годината.

                Какво могат да направят Хизбула с ракети за С-125? Да ги бутат докато запалят ли????
                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  Предполагам, че не става дума само за ракетите, а за цялата система - установки, команден център, радари.
                  Въпрос към по-запознатите: С-125 чета, че първоначално е стационарна система за ПВО, но е "донякъде мобилна" - какво ще рече това, в нета виждам снимки на колесни и верижни влекачи също? Има ли мобилна версия?

                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Базовият вариант, както нашите комплекси, е стационарен:


                    Модернизираният руски вариант Печора-2М е мобилен:


                    Полският вариант Newa-125SC е качен на базата на танкове Т-55, а РЛС е на кoлесно шаси МАЗ-543:


                    Comment


                      Ако се разгледа карта на известните точки от сирийското ПВО ще се види, че израелски самолети са минавали над такива комплекси милион пъти (и при сегашните рейдове, и при онзи мистериозен дето удари нещо като реактор). Отделно колкото и да модернизират нещото си е старо отвсякъде и дори не е на съвременно ниво на фона на примерно Бук и Панцир (които Сирия има). Според мен целта е била нещо около или до С-125 от типа на радар или склад, иначе няма смисъл да си даваш зор да удряш някакви вехтории.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        МОже ли да ги споделиш... картите?
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          piston написа Виж мнение
                          МОже ли да ги споделиш... картите?
                          Ти какво искаш сега? Да го уволнят от MI-5 заради теб?

                          Отделно колкото и да модернизират нещото си е старо отвсякъде и дори не е на съвременно ниво на фона на примерно Бук и Панцир (които Сирия има).
                          Аз силно се съмнявам че за момента IAF биха се приближили до опертивен Бук-М2Э. На този етап не си заслужава нито риска, нито ресурсите за провеждане на успешна атака.

                          Едва ли израелските пилоти биха искали да цъфнат на тези екрани:
                          Attached Files
                          Last edited by Amazon; 03-11-2013, 19:47.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Ти какво искаш сега? Да го уволнят от MI-5 заради теб?
                            Не, просто доколкото знам, всички удари са били с оръжия, пуснати извън границата на Сирия... (за реактора - незнам...)
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              Ракетите (ако наистина са били целта), са били унищожени, за да не попаднат в ръцете на Хизбула. Трябва израелското разузнаване да е получило информация, че се готви такава пратка. Иначе няма логика или полза да атакуват някаква си батарея в Сирия.
                              Интересуваше ме какво могат да направят с такива установки Хизбула, ще трябва ли да ги монтират някъде или ще могат да ги местят насам-натам.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Интересуваше ме какво могат да направят с такива установки Хизбула, ще трябва ли да ги монтират някъде или ще могат да ги местят насам-натам.
                                За да направят каквото и да било са им необходими следните неща:


                                В состав системы входят зенитный ракетный комплекс (ЗРК), зенитные управляемые ракеты (ЗУР) 5В24 или 5В27 и средства технического обеспечения.

                                ЗРК включает в себя следующие основные средства.

                                радиолокационную станцию сопровождения и наведения СНР125М, размещенную на двух прицепах (кабина управления УНК и антенный пост УНВ); СНР 125М имеет радиолокационный и телевизионный каналы сопровождения, работающие в автоматическом и ручном режимах. Станция оснащена автоматизированным прибором пуска ракет АПП-125 предназначенным для определения границ зоны поражения ЗРК, решения задачи пуска и определения координат точки встречи цели и ракеты.
                                ракетную батарею, включающую 4 пусковые установки 5П73 с четырьмя ракетами на каждой;
                                систему энергоснабжения, включающую распределительную кабину УНС и дизель-электрическую станцию. Имеется возможность подключения к промышленным сетям.
                                ..... + ЗИП (още един камион) + кабеляци; + 30-40 човека, които да знаят какво правят.....


                                Иначе знам, че Ирак преправят ракети за С-75 на ТБР (обхеат около 100 км), но 5В27 няма тези енергетични възможности....
                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X